Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Összetételében mit kéne...

Összetételében mit kéne változtatni a diétámon?

Figyelt kérdés

Tényleg összetételére, minőségére gondolok, mert még az adagokat nem számoltam ki grammra, de el kéne mennem bevásárolni az ételeimet, és hogy tudjam, mit kell venni, összeállítottam egy étrendet mennyiségek nélkül.

Valamit meg kellene változtatni benne? Ha igen, mit? Légyszi, segítsetek, hogy ne vásároljak be olyanokat, amik nem is kellenek, olyan meg nehogy kimaradjon, ami kell...


Reggeli: zabkása vagy protein itallal vagy tojásfehérjével


Tízórai: túró vagy tojásfehérje, puffasztott búza, dió


Ebéd: csirkemell zöldséggel vagy zöldséggel és barna rizzsel


Uzsonna: tojásfehérje sonkával, zöldséggel vagy puffasztott rizs sonkával, zöldségekkel


Vacsora: protein ital


2012. ápr. 27. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egész korrekt kis lista. Annyival egészíteném ki, hogy csepegtetnék a protein italomba egy kis lenmagolajat is. FONTOS: NEM SZABAD HEVÍTENI, CSAKIS HIDEG VAGY LANGYOS ITALBAN VAGY SALÁTAÖNTETKÉNT SZABAD FOGYASZTANI! Mert különben elveszíti azokat az előnyös tulajdonságait, amiért egyébként szeretjük. :) ui.: a sonkát én mellőzném, helyette tengeri halat javasolnék, de a te döntésed.
2012. ápr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen van benne hiba! Túrót napközben nem eszünk!Csak is este!
2012. ápr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

a tízórainál akkor mellőzöm a túrót. oda becsúszik szerintem nem minden nap, de néha csirkemell is, mert reggel edzek, utána van tízórai és edzés után mindig könyörög a testem a húsért :D


sonkánál meg úgyis jobban szeretem a halat! :)


köszönöm nektek, ha valakinek van még észrevétele, szívesen fogadom, nem ragaszkodom én a hülyeséghez, csak egyedül nem tudom kialakítani :P

2012. ápr. 27. 15:58
 4/11 anonim ***** válasza:
A túrót valóban mellőzheted, viszont van egy jó alternatíva helyette. Én szeretem a Cottage Cheese nevű készítményt. Szerintem finomabb, mint a túró és mehet tízóraira. Többféle változata van: előre ízesített medvehagymás, ananászdarabos stb..., de a legjobb a natúr, mert azt tudod a legkreatívabban felhasználni. Eheted sósan és édesen is. Sósra példa, ha picit megsózod (tengeri sóval) és mondjuk rápakolod a pufi búzáidra pár paradicsom karikával, - vagy ha eleve sós búzát veszel akkor még sózni sem szükséges, de majd kitapasztalod - ha pedig édesszájú vagy, minimális szénhidráttal megoldhatod úgy, hogy egy általad meghatározott adag Cottage-be keversz a protein porodból és jól összekevered őket. Nekem abszolút kedvenc.
2012. ápr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja és amúgy grat, végre egy értelmes diétázó itt a GYIK-en!:D
2012. ápr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Cottage Cheese! erre még nem is gondoltam, pedig ismerem és szeretem már diéta előtt is. azt szeretem a leginkább amiben fokhagyma, nemtommilyenhagyma és kapor van. a zsírtartama csak 2,2 :)
2012. ápr. 27. 16:23
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2012. ápr. 27. 16:25
 8/11 anonim ***** válasza:
miért nem lehet enni napközben túrót?
2012. ápr. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Átlag embernek lehet,de aki komolyan veszi a diétát annak nem! Amúgy azért mert a túró lassan felszívódó fehérje ezért kell, hogy pl ez legyen az utolsó étkezés, mert ellátja az izmokat estére.
2012. ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
köszi...:-) és mennyi túrót szoktál megenni, és hogy? csak úgy simán?
2012. ápr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!