Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti hogyan tudtok lihegés...

Ti hogyan tudtok lihegés nélkül futni?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom hogy az egyhangú kocogás, pulzusszám emelkedés nélkül, lihegés nélkül. Ez a jó kalória égető mozgás.


Nekem sosem sikerül pulzusszám emelkedés nélkül futnom, pedig lassan kocogok, mégis 1 perc után már levegő után kapkodok. Nem vagyok túlsúlyos, csak nemrég kezdtem a futást.


1 percenként meg kell állnom 1-2 perc sétára hogy visszaálljon a levegővételem és ne fulladjak ki. Ma 60 percet futottam így, hogy felváltva futottam-sétáltam.


40 perc eltelte után éreztem hogy na letudok futni 1-2 percet erőfeszítés nélkül, de eddig az volt a maximális összefüggő futás amit séta nélkül kibírtam.


23/l



2012. ápr. 20. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van, mert még nem vagy elég edzett. Ha már 1 éve,rendszeresen tornázol (De talán még annyi sem kell. Azért nem emlékszem, mert mióta az eszemet tudom, mindig rendszeresen futottam, tornáztam heti 2,3 alkalommal) De akkor ezek a dolgok meg fognak szűnni. Egyébként abszolút jól csinálod a kezdő futóknak azt szokták javasolni, hogy 1-2 perc futás, de inkább kocogás, majd séta és így tovább, váltogatva. Mellesleg a pulzus szám eleinte természetes, hogy emelkedik, de aztán majd szépen beáll. Ahogy fejlődsz, képes leszel majd egy 4 emeletes lépcsőházban a lépcsőn is felszaladni, minden különös megerőltetés nélkül. Kitartás!
2012. ápr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D Ez jól hangzik! :D
2012. ápr. 20. 10:44
 3/11 anonim ***** válasza:
:)
2012. ápr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt az edzéstervet ajánlom:

[link]


Fokozatosan kell hozzászoktatni a szervezetedet a futáshoz, így elkerülhető a sérülés is.

2012. ápr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket! ismerem ezt az oldalt, nagyon hasznos jó tanácsokat olvasgattam rajta :)
2012. ápr. 20. 13:20
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez a terv nagyon jó!

Holnaptól csinálom.

2012. ápr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mélyeket lélegzem, és olyankor lassítok picit.
2012. ápr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amúgy ha ennyire nem bírod még akkor nem fontos egyből kint futnod, csinálhatod szobában is időre, pl helybenfutsz, vagy ugrálókötelezel 10 percen át megállás nélkül.


Aztán emeled az időt, és ha már 30 percnyi folyamatos mozgást kibírsz anélkül, hogy meg kellene állnod akkor jöhet az utca.


Igyál is közbe, és melegíts be előtte derekat, térdeket.

2012. ápr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A helybenfutás azért is lehet jó, mert többféleképpen edzheted a lábad, pl spiccre, vagy hátsó combizomra, ha sarokemeléssel csinálod..


plusz ott van még a rendszeres gugolás, ami szintén ad a combjaidnak..


Mire ezek felkészítik a lábizmaidat, már tüdőből is bírni fogod.


Lehet akármilyen erős a tüdőd, birhatod akármennyire, ha gyengék a lábaid.

2012. ápr. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor már a kimaradt 2 módszert is leírom.


Vádlira lábújhegyre emelgetéssel edzhetsz, popsira, meg előretámaszkodott törzzsel, és egyenes térdes hátsó lábemeléssel.

2012. ápr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!