Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Már kezd idegesíteni? Miért...

Már kezd idegesíteni? Miért hiszik sokan, hogy fogyni csak "nem evéssel" lehet?

Figyelt kérdés

8 hét alatt fogytam 7 kilót. 8 hete életmódot váltottam. Persze a fogyás érdekében (is), -felesleg max 10 kiló volt-. Tartós fogyást akartam.

Most már jól érzem magam a bőrömben, de még szeretnék 2 kilót fogyni (de a kitűzött cél alá megy, még jobban örülök).

Látványos azok körében akik ismernek (terhességek előtt-után), és már több helyről megkaptam "már ne fogyjak többet" meg "nem eszek semmi", "TUTI ÉHEZEM ÉS NEM ESZEM RENDESEN"....stb.

Az életmód lényege, hogy mindent eszem rántott hústól a csokiig, csak nem mindegy mit. Sütiket, péksütit, csak nem a rendes bolti cukrozottat-fehérliszteset. Vagy én sütök (tegnap gofrit). A sütim vendégségben fél óra alatt elfogyott, pedig nem tudták hogy "ezt lehet enni nyugodtan". Mikor meg mondtam hogy mi van, csak pislogatak és szóhoz sem jutottak. De legalább magyarázkodnom nem kellett.

De már nagyon unom, hogy a felszólításokat hogy "Ne fogyózzak" mire én "nem fogyózom", meg hogy biztos nem eszem rendesen, holott mindent eszem, csak az egészségesebb kivitelben...


(persze tornázom is mellette....)


Bocsi a kiborulásért, csak már nagyon ki kellett írnom magamból. Valaki hasonló helyzetben? Tök jól esik mikor azt mondják hogy "de látszik hogy fogytam", csak az rossz amikor azt feltételezik, hogy ez azért mert nem eszem.... :(


2012. ápr. 10. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem olvasom végig bocsi csak arra válaszolok ami a fő kérdés:

Azért hiszik az emberek, mert ugy gondolják, hogy ha keveset vagy nem esznek akkor majd a szervezet lebontja a zsírt csak ugy és minden jó lesz.

A médiának is köszönhető ez a sok tévhit mindig mondják, hogy koplalás nélkül fogyhat. + hozzáraknak még vmi fogyasztószert is.

Másik ilyen tévhit a 6 óra utáni evés. MUltkor olvasom vmelyik újságban, hogy Gáspár Evelin ujra fogyókúrázik este hat után már nem eszik semmit. Hát még jó h visszahízott. Na nyugodalmas jóéjszakát:)

2012. ápr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mert ez a legegyszerűbb összefüggés amit megtalál az agy:

evés -> hízás (tapasztalat!)

nincs evés -> nincs hízás -> fogyás


ne törődj a feltételezésekkel, csak mindig mondd el te hogyan csinálod, aztán lesz ahol gyökeret ver a gondolat, lesz ahol nem

2012. ápr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sok embernek a mozgás eszébe se jut, arról meg hogyha ha hanyagolod a szénhidrátokat legalábbis azokat amik gyorsan bomlanak és még pár összetevőt akkor is fogyhatsz, arról semmit nem tudnak.
2012. ápr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ugyanezeket kapom én is, kb olyan fogyásintenzitásra mint te. Már betegnek néznek, meg nehogy beteg legyél 3 gyerek mellett, meg mit eszek, tuti semmit, stb.

Írhatok privit, tudnánk recepteket váltani?

2012. ápr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor jó, más is tapasztalta a fenti dolgokat. Köszönöm a válaszokat.


Kedves utolsó, 3 gyermekes anyuka, írj nyugodtan privit, cserélhetünk recepteket! :)

2012. ápr. 10. 21:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!