Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg a futás a legjobb...

Tényleg a futás a legjobb testmozgás azoknak akik fogyni akarnak?

Figyelt kérdés

Szeretnék szeptemberig kb. 10-20 kb leadni.Úgy gondoltam,h felhagyok a kenyérrel,cukorral illetve este 6 után nem eszem.Mellé pedig futni járnék.A kondibérletre most nincs pénzem,futni pedig szívesebben futok,minthogy idebent ugráljak.

Az lenne a fő kérdésem,h ha 10 perc futással(5x 1 héten) kezdem,és mondjuk 1 hét múlva mindig emelek 1 percet,az elég idő e ahhoz,h hozzászokjak a testmozgáshoz,mivel asztmás vagyok,és nem szeretnék lefulladni.

A másik kérdésem,h akik lefogytak ennyi kilót nekik nem ereszkedett meg a mellük?


Köszi a válaszokat. :)

20/L


2012. márc. 5. 18:23
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
10-20 kg-t,bocsi elírtam :D
2012. márc. 5. 18:28
 2/17 anonim válasza:
Igen és mellete étkezz rendszeresen
2012. márc. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Asszem ha sok vizet!(NEM ÜDÍTŐT) iszol (napi 2-3liter) akkor a bőröd nem fog lógni, vagy annyira nem fog lógni, viszont azt nem tudom, hogy a mellre lányoknál hogyan hat, de szerintem biztos fogsz abból is sajna
2012. márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

a futás nagyon jó de van jobb is, igen a kettlebellre gondolok.:)


de neked elég lesz a futás, az lenne jó ha majd bírod (először úgyse fog menni) akkor intervallumosan fuss,

ez azt jelenti h fél percig sprintelsz ahogy bírsz, fél percig kocogsz szép lassan, majd újra, és ezt 20 percig ismételgeted,

hatékonyabb mintha 1 óráig kocognál, viszont ehhez nyilván kell már egy kellő fizikum is, nem kezdőknek való, cak azért írtam, hogy előbb-utóbb áttérj erre ha bírni fogod.

2012. márc. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Azzal nem is nagyon van gondom,h fogyok a mellemből,csak nem szeretném,h lógjanak vagy bármi.Értitek. :)
2012. márc. 5. 19:21
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi 3as válaszoló(és persze a többieknek is),ha olyan formában leszek,akkor ki fogom próbálni.Jó ötlet. :) Ha vkinek még vannak ilyen ötletei,esetleg másmilyen,az nyugodtan írja meg. :)
2012. márc. 5. 19:22
 7/17 A kérdező kommentje:
A 4es válaszolóra gondoltam -.- mindent félre nézek :D
2012. márc. 5. 19:23
 8/17 anonim ***** válasza:

Az a kérdés zsírból, zsírszövwtből akarsz-e fogyni avagy az izmaidat erősíteni, alakot formálni. Az előbbire csak az aerob zónában való sport a megfelelő, a többi nem, így a futás sem. Keress rá a neten.

Mondjuk az valakodat akként fogja leginkább formálni, hogy még vastagabb lesz, mert rájön az izom, emellett ugyanolyan hájas lesz, mert a futás nem érinti a zsírszövetet.(kiv, aerob zónában kocogás)

2012. márc. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Zsírból akarok fogyni,de hát más is futással fogyott.na mindegy.ha nem futás akkor mit értesz az alatt amit írtál?
2012. márc. 5. 20:25
 10/17 anonim ***** válasza:

Dax most jött a bodybuilderről :D

Én is onnan jöttem egyszer régen, de azóta rájöttem hogy a futás jobb mintha önmagában csak aeroboznál. Az aerob piszok kevés kalóriát éget el ,(igaz azt zsírból), kivéve ha nagy izomtömeg van rajtad (és ha arra egyébként is vigyáznod kell akkor még praktikusabb).

A futás az izmaid szénhidrátkészletét is használja, de még így is éget el valamennyi zsírt. Emellett ha mást nem mozogsz ,tehát nem végzel súlyzós edzést, akkor kell valami ami a szénhidrátokat használja el ,mert az legalább olyan fontos mint a zsír közvetlen elégetése, ha nem fontosabb. Az aerob pedig nem használ szénhidrátot.

tehát: aerob < futás < aerob+kondi


[link]


Szerintem ne 10perc futással kezdj, hanem így:

[link]


egyébként az az aerob edzés ha úgy gyalogolsz vagy kocogsz huzamosabb ideig (40-60p) hogy a pulzusod 130 alatt van.

Kocogni is hasonló pulzussal kell, tehát tulajdonképpen igaza van Daxnak is hogy aerob edzéssel érdemes próbálkozni. Csak az Aerob pulzus tartományt felülről érdemes megközelíteni ,futással, nem pedig úgy ahogy esetleg a testépítőktől eltanulhatod, alulról mint a kába lajhár. (persze nekik a nagy izomtömeg miatt az az indokolt).

2012. márc. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!