Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azokhoz szól a kérdésem, akik...

Azokhoz szól a kérdésem, akik fogyókúra idején 1-2 alkalommal jól bekajáltak. A falási roham (ok) milyen következményekkel járt (ak)?

Figyelt kérdés

Volt egyáltalán negatív következménye?

Hétfőn nekem is volt eg jó kis falási rohamom. Tudom, hogy egy alkalom nem alkalom, meg elméletben nem rontottam el ezzel semmit sem, de mégis kiváncsi vagyok, hogy ez másoknál hogy volt.


2012. febr. 15. 17:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mit értesz fgyókúra alatt? Koplalást?
2012. febr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Január 3-a óta fogyókúrázok, és hétfőig egyszer sem "bűnöztem". A kalóriaszámolgatós módszert választottam, 1600-1700 kalóriát viszek be egy nap, és arra is ügyelek, hogy lehetőleg minél egészségesebb táplálékot vegyek magamhoz. Reggelire zabpelyhet eszek joghurttal, gyümölccsel, tízóraira szintén gyümölcsöt, ebédre vagy halat zöldséggel vagy teljes kiörlésű lisztből készítek magamnak zsemlét, kiflit, amit tejfellel kenek meg, uzsonnára olajos magvat, vacsorára pedig joghurtot vgy kefírt. Szénhidrátot 3 óráig eszek. A mozgás részét úgy oldottam meg a dolognak, hogy 3x10 percet lépcsőzök minden nap, lehetőleg le-fel futkározok, de amikor már nagyon égnek a lábaim, akkor sem hagyom abba, csak visszaveszem a tempót. Minden nap 2 l zöld teát fogyasztok. Most vagyok 77 kg, 83 kg-mal kezdtem a diétát. 176 cm vagyok, nő.
2012. febr. 15. 18:11
 3/13 anonim ***** válasza:
Szoktál éhezni? Szokott olyan lenni, hogy nagyon éhes vagy? Nyilván igen, különben nem lenne ilyen "falási rohamod". Az a jó fogyókúra, amikor soha nem érzed magad éhesnek. Egy nap kb. 5-6 alkalommal kisebb adagokat kell enni. Fölöslehes kalóriákat számolgatni, inkább oda kell figyelni saját magadra. Mindenkinek más a táplálékigénye, ki kell tapasztalnod, hogy neked mi az a mennyiség, aminél nem éhezel, de nem is túl sok. Ha így csinálod, akkor nincs kísértés, hogy jól bezabálj egyszerre sokat.
2012. febr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem szoktam éhezni.


Csak összejöttek a dolgok, és édességgel gyógyítgattam a lelkem, ami nem megoldás, nyilván, de hétfőn még felkelni sem volt kedvem...

2012. febr. 15. 18:27
 5/13 anonim ***** válasza:
Mennyi édességet ettél? Remélem, nem azon a szinten vagy, hogy egy szelet csoki már bűnözésnek számít:)
2012. febr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami. Látom, elég korán abbahagyod az evést (írtad, 3 után nem eszel szánhidrátot, hát így nem lesz jó a diétád), gondolom, neked is bebeszélték azt a marhaságot, hogy este hat után nem szabad enni. Mikor fekszel le? Ha este 8 körül, akkor oké. Valójában nem az este 6 a fontos, hanem úgy kell igazítani az étrendet, hogy lefekvés előtt 2 órával legyen a vacsora. A szervezetedet nem érdekli, hogy hány óra van, mivel nem mindenki ugyanakkor fekszik le. Ez a tévhit még abból az időből maradt meg, amikor az emberek korán lefeküdtek és hajnalban keltek fel. Az a fontos, hogy lefekvés előtt kb. 2 órával egyél utoljára, úgy a legkönnyebb feldolgoznia az emésztőrendszerednek az ételt.
2012. febr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem csak 1 szelet csokit ettem. :)


Jó sok túrós rétest magamba tömtem.

2012. febr. 15. 19:11
 8/13 A kérdező kommentje:
3 után nem eszem szánhidrátot. De ez csak a szénhidrátra vonatkozik. 4-5 körül eszek egy kis olajos magvat, este pedig, 7-8, sőt 9 körül is, joghurtot, kefírt iszok, vagy ha van otthon, akkor túrót eszek. De gyakoribb a joghurt vagy a kefír.
2012. febr. 15. 19:15
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!


Igen, tudom, hogy az életmódváltás a kulcs, ezért a "fogyókúra" után sem szeretnék visszatérni a régi, kártékony étkezési szokásaimhoz.

2012. febr. 15. 19:20
 10/13 A kérdező kommentje:

Hasznos ismeretekre hívtad fel a figyelmemet, köszönöm szépen!


Akkor úgy látszik, hogy hülyeség ez a "15 óráig eszek ch-t".. De olyan sok helyen hallottam, olvastam erről, hogy okos dolognak tűnt.

2012. febr. 15. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!