Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem indul meg a fogyásom?

Miért nem indul meg a fogyásom?

Figyelt kérdés

Komolyan teljesen értetlenül állok a dolgokhoz!

Kiszámoltam, hogy heti 1 kg fogyáshoz nekem 1400 kcal-t kell fogyasztani, abból 180g lehet a szénhidrát.

Nem számolom, csak ezt a kettőt, mert bele is hülyülnék a sok számolásba, ezt tartom a két legfontosabbnak.

Január 9 óta csinálom, azóta egy nap kivételével mindig 900 és 1400kcal közt étkeztem, ch is átlag 120 körül van naponta.

Sokat sétálok, napi félórát bicajozom és semmi!

Jó ha félkilót fogytam, pedig bőven van miből!

Nem eszem pékárut, édességből is csak diabetikus müzliszeletet ettem(de nem minden nap), mégis mi a manót csinálok rosszul?

Alig tudok éjjel aludni azóta, mióta így élek, ráadásul a mensesem is meghülyült, mert 2 hete múlt el, és most megint megjött.

Kérem aki tud adjon tanácsot!

Dokinál már jártam, ő azt mondta, hogy rá kell állnia a szervezetemnek, majd jobb lesz, rendszereződik, és szerinte havi -2 kg elég.

Szerintem az nagyon kevés, de így, ilyen tempóban az sem lesz meg..


2012. jan. 19. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Magyarul kb. egy hete csinálod??

A fogyás nem úgy van, hogy "megrendelsz" heti egy kg fogyást, és akkor az mindig úgy is lesz! A beinduláshoz idő kell, nem az első héten történik csoda.

Hidd el, én is csináltam. Nekem kb. három hét után indult el, akkor viszont rögtön két kiló le is ment egy hét alatt. Aztán közben is van, amikor megáll a fogyás, van, amikor felgyorsul...

Nőknek még a ciklustól is függ.

Ha egy hét után ilyen türelmetlenül várod az eredményt, nem lesz türelmes folytatni. Lazíts, ne mérd magad folyton, ne ez legyen a központi gondolatod mindig!

Nekem akkor kezdett el működni a dolog, mikor "nem érdekelt". Az általad kitalált étrendet/életmódot folytasd, és mondjuk egy hónap múlva nézd meg az eredményt. Addigra már biztosan lesz!

2012. jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Havi 2 kiló bőven elég!!! Ne akard siettetni, mert ez egy hosszú folyamat. 10 nap alatt ne várj csodát! Hidd el, hogy jobb lassan fogyni, egyrészt mert utána nem hízod vissza, másrészt nem teszed tönkre az egészségedet. A menzesz meg ilyenkor tök normális, hogy összevissza van. Még egy tanács: a bicajt próbáld emelni 1 órára. Fél óra alatt be se indul a zsírégetés. És még egy tipp, bár egyesek ezért mindjárt harapni fognak: próbáld ki a callanetics-et. Saját tapasztalatból mondom, hogy jó.
2012. jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, és még annyit szeretnék hozzátenni, hogy ha ennyire szenvedsz a mostani étrendedtől, akkor valami nincs rendben! Hogy nem tudsz aludni, az elég fura... Éhes vagy, vagy ideges, vagy mi a gond?

Mert, hogy a menses meghülyül... Ez nem tudom, mennyire normális, mert elvileg pont azért nem szabad a fogyást túl gyorsra erőltetni, hogy ne hülyüljön meg... Anorexiásoknak szokott elmaradni, azt tudom. Biztos ez az oka? (Én amúgy nem vagyok orvos, szóval természetesen csak a saját véleményemet mondom.)

Mindenesetre azt gondolom, hogy át kéne nézni/dolgozni az étrendedet egy hozzáértővel, mert, ha ennyire szenvedsz tőle, úgyis fel fogod adni, vagy belebetegszel. Ha nem éhezel, akkor arra tudok gondolni, hogy valami fontos tápanyagot így nem kap meg a szervezeted, és az hiányzik neki.

Természetesen nekem is, és szerintem mindenkinek rossz volt az édesség-megvonás (bár azért csokit néha én is eszek!), de te már betegségre utaló jeleket produkálsz, és az ahhoz kicsit túlzásnak tűnik, hogy ennyi legyen az oka...

Amúgy hány kiló és cm vagy, ha szabad megkérdezni? (Csak mert nagyon nem mindegy, hogy egyáltalán van-e szükség fogyásra, mennyire drasztikusra, stb.)

2012. jan. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsót szeretném megkérni, hogy legyen szíves elmesélni a callanetics-hez fűződő tapasztalatait!

Honnan tanultad? Könyvből vagy dvd-ről? Nekem a kék könyv van meg, és nagyon fontolgatom, hogy elkezdem csinálni.

Mennyi idő elmúltával volt érezhető a változás?

2012. jan. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A mensitől nagyon ingadozik a súlyod. Én olyan napokon nem is mérem, mikor megvan, mert tudom, hogy több lesz, mint kéne. Ilyenkor megköti a sok vizet a szervezeted. Normális.
2012. jan. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van akinek nehezen indul be, van aki meg az első héten ledob 2-3 kilót, és egy hónap után hetekre megáll. Mindenki más, másképp működik az anyagcsere. Plusz a mensi is közrejátszik, nekem is pont megvan, konkrétan napról napra többet mutat most az a szemét mérleg, pedig az övem pont ma még egy lyukkal bejjebb került.
2012. jan. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha egyszer kiszámoltad, hogy a fogyáshoz 1400 kcal-ra van szükséged, akkor miért 900-at eszel? Szerintem éhezteted magad, a szervezeted tartalékol a sokk miatt. Eddig kb. mennyit ettél? Ahhoz képest mennyivel eszel kevesebbet? A havi 2 kg nem kevés, egészségesen, és úgy, hogy a bőröd és a cicid is szép maradjon, és hosszú távon is bírjad, pont annyi kell.
2012. jan. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok, a callanetics-es. Annyit róla, hogy eddig 5-ször tornásztam, és már egy csomóan mondták, hogy jobb a tartásom, és ami a legfontosabb, 2-3 cm-t fogytam a problémás területekről. Sokan azt mondják, hogy nem jó alakformálásra, én meg azt mondom, hogy én eddig csak ettől tudtam fogyni. "Hátránya", hogy kilóban nem leszel kevesebb. Előnye, hogy ugyanúgy eszek, mint előtte, nem kell mellette diétázni. Csak ajánlani tudom.
2012. jan. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jaj dehogy éheztetem magam, 900-1400kcal közt az azt jelenti, hogy pl tartottam gyümölcsnapot egyszer, ott 900kcal volt kb amit aznap ettem, de átlag azért az 1300 meg szokott lenni.

Anyu is a Callanetics-szel fogyott le kb 30 kilót, de neki volt ideje rá, nekem munkám mellett ez a félóra bicaj is épphogy belefér, de akkor megpróbálom valahogy kiszorítani az 1 órát.

1mázsa körül mozgok, leírni is rettenetes, a terhesség alatt-után szabadult el a pokol, amitől lassan 4 éve képtelen vagyok megszabadulni..

2012. jan. 19. 13:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!