Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Acél és többet értők véleményé...

Acél és többet értők véleményére lennék kiváncsi, segítetetek? Légyszi csak értelmeseket, tényleg szükségem van hozzáértésre, muszáj magam helyrehoznom?

Figyelt kérdés

Koplaltam, mert leakaratm fogyni, de nem támogatott a családom, és ez mindidáig így van.

sikerült elérnem nagy nehezen a rozskenyeret, túrót néha, húst néha, kefír, joghurt , gyümölcs, zöldség napi szinten

nagyon lecsökkent a súlyom 170cm 48-50kilo vagyok, egészségi állapotom leromlott, körmöm törik, hajam csomókba hullik, fáradt vagyok, izületem, csonjaim ropognak fájnak


2012. jan. 3. 15:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
a lencse is csak akkor hizlal, ha túlléped vele a kcalszükségleted. egyébként egy nagyon egészséges kaja a növényi fehérje és a szénhidrát miatt. edd csak nyugodtan.
2012. jan. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

minden étel hizlal. ezért esszük őket. képzeld milyen fölösleges lenne enni, ha úgy is éhen halnál.

meg ez a nagy zsírkerülés is fölösleges. ésszel oda lehet figyelni, de vagy állatból, vagy olajos magvakból kerüljenek zsírok a testedbe, mert ez megint összefügg bizonyos vitaminok hasznosulásával, bekerülésével.

tápkiegekből meg nagyjából a tápanyagok felét simán lehet fedezni, többet nem szoktak ajánlani. egyszerűen azért, mert az ember emésztése szilárd ételhez alakult.

2012. jan. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

köszönöm

hát ma ettem zabpelyhet+fehérjeturmix ( a zabpehely 2dl pohárral mérem ki)+alma

tízórai szendvics-2 szelet füstölt traja, 1 sz sajt+retek+2 rozskenyér (ilyen forma kenyér szerűség 1 db 55kcal)

ebéd az lencsefőzelék volt 1 rozskenyér+2 sz főtt tarja

vacsora 4 mandarin, 1 alma+fehérjeturmix ami 150kcal

ez így már nem koplalás szerinted?

2012. jan. 4. 19:35
 14/22 anonim ***** válasza:

(koplalás-e / nem vagyok energia kalkulátor, tudom nem is hozzám szólt a kérdés)


a hús 1 részt jót fog tenni, mert tápanyag dús. értsd: a szervezet működéséhez elengedhetetlen makro tápanyagok, vitaminok és ásványi anyagok megtalálhatók benne.


az emberi szervezet, a bélrendszer fene tudja, lehet nem reagál olyan jól a húsra. vagy a sok húsra.. fene tudja.

az biztos, hogy tápláló. elméletileg pont hogy ne legyen tápanyag hiány, aminek a súlyosabb esete nálad már észrevehető ezért kell sok zöldség + rendszeresen hús.


az megint más kérdés, hogy a mai zöldségek jobbára (rosszabbára) felfújt lufik, tele vízzel, nincs is magas mikrotápanyag tartalmuk (vitamin - élethez szintén szükséges anyagok, ásványi anyagok)


tényleg a fene tudja már.. majd ha én is, akkor leírom.

addig egyél, és gyere rendbe. én azt mondom, amíg hajaddal körmöddel gondok vannak, addig multivitamin, A vitamin, karotin menjen. ami belefér anyagiakba is, keress utána mik milyen áron vannak, melyik terméket ajánlják..

2012. jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Krisz85 ***** válasza:

Itt az alapvető probléma, a tápanyageloszlás és annak mikéntje, szénhidrátot nem szeretnél úgy enni azért? 100 150 g szénhidrát napi szinten a legkomolyabb diétában is szinte elengedhetetlen, csak az jó minőségű kell legyen, eszenciális zsír rendben? oliva, lenmagolaj a megfelelő mennyiségben? hmm?


Egyéként én megadózis c vitamint és multivitamin komplexet is tolnék a helyedben, hogy a mikrotápanyag egyensúly is helyreálljon.

2012. jan. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
szénhidrátot nyer a test aminosavakból, azzal nincs para.
2012. jan. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
para nincs vele de amennyire olvastam a kérdező egy kis súlyt szeretne visszanyerni, és azt azért aminosavakkal nehézlenne megoldani. le ne beszéld a zabpehelyről :P
2012. jan. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
az életem árán se tenném.
2012. jan. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Gyüm válasza:

Szia! Én a helyedben a fehérjeturmixot hagynám el. Ahelyett hogy arra spórolsz, bevásárolhatsz egészségesebb élelmiszereket (gyümölcsöt, zöldséget, tejtermékeket, magasabb rosttartalmú kenyereket) Az írásodból kitűnik, hogy fiatal vagy még. (engem az érdekelne még, hogy hány éves vagy?)

A szervezetednek szüksége van minden vitaminra, ásványi anyagra, hiszen még most fejlődik a szervezeted. Ne vond meg magadtól az ételeket, mert szerinted "hizlal". Dietetikus hallgató vagyok, a suli kezdetekor egy tapasztalt és nagyon okos tanárnőm azzal kezdte az órát, hogy "Nincs egészségtelen étel, csak a mértékre kell figyelni".

Az orvosi kivizsgálást nagyon jó ötletnek tartom!!!

2012. jan. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

mondjuk egy fehérje turmix pont MAKRO nutrienseket tartalmaz, amire méginkább szüksége van (always).

de a vitamin/ásványi anyag hiány /sajnos/ itt egyértelmű. mivel nem írta hogy kemót kapna vagy egyéb mérgezést, így valóban a (vitamin) hiányról lesz szó.

2012. jan. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!