Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Acél és többet értők véleményé...

Acél és többet értők véleményére lennék kiváncsi, segítetetek? Légyszi csak értelmeseket, tényleg szükségem van hozzáértésre, muszáj magam helyrehoznom?

Figyelt kérdés

Koplaltam, mert leakaratm fogyni, de nem támogatott a családom, és ez mindidáig így van.

sikerült elérnem nagy nehezen a rozskenyeret, túrót néha, húst néha, kefír, joghurt , gyümölcs, zöldség napi szinten

nagyon lecsökkent a súlyom 170cm 48-50kilo vagyok, egészségi állapotom leromlott, körmöm törik, hajam csomókba hullik, fáradt vagyok, izületem, csonjaim ropognak fájnak


2012. jan. 3. 15:59
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

önálló keresetem nincs, zsebpénzemből gyűjtöttem össze fehréjeturmixra azt ittam, az étrendem így néz ki

zabpehely fehérjeturmixxal( egy bögre zabpehely) és valamilyen gyümölcs-amilyen van itthon, de főleg narancs, mandarin mostanság

suliban eszek órák között egy szendvicset, amibe sonkát, és sajtot teszek, ha csak szalámi van itthon akkor csak sajt vagy tojás ha van itthon

ebédre ha van itthon húst eszek- de ez kb heti 1-2, mert állandóan rántott hús, hurka-kolbász, nagy zsíros pörkölt vagy belőle készölt ételek, olyanok mint bolognai, lasagne, tarhonyáshús, rizeshús (ami alá anyám önt egy csomó olajat), paprikáskrumpli nagy füstölt oldalassal, kolbászokkal, szalonnával, vagy tészták ami mákos, lekváros, diós stb vagy főzelék ami általában tejszínes krumplifőzelék nagy sült kolbásszal, rántott párizsival, vagy cukros paradicsomos húsgombóc, paradicsomok káposztafőzelék fasírttal, vagy zsírban sült krumpli oldalassal, mákosguba, tejberizs jó sok cukorral

én ezeket mind kihagyom ezért volt a koplalás

vacsira joghurtot vagy ha van itthon és egy kicsit félretesznek nekem akkor túró és ha van eszek hozzá gyümölcsöt

én nem tudom magamnak megvenni a húst meg ilyeneket mert arra már nincs pénzem

szóval az lenne a kérdésem hogy az jó lenne hogy ha ebédre is fehérjeturmix+zabpehely menne gyümölccsel (ha van) kb 3-4 nap lenne ez

többi nap ha van akkor hús, hal az kb havi szinten 1szer van és tojást ennék még egy héten egyszer

köszönöm

2012. jan. 3. 16:08
 2/22 anonim ***** válasza:

számold ki a súlytartó kalóriaértéked, és kezdj el annyit enni a fent említett dolgokból. sok fehérjét, viszonylag kevés ch-t. mellette végezz súlyzós edzéseket és fuss heti 2-3x.

ettől biztosan hízni fogsz, de izomban és zsírban is, így elkerülheted, hogy csak zsír jöjjön fel, és szerintem nagyon jó alakod lesz a végén :) min. 5-8 kilót szedj vissza szerintem.


egyébként meg csodálkozol, hogy a családod nem támogatta a koplalást? most már legalább érted miért?

2012. jan. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

kérd meg anyukádat, hogy mikor rántja a húst, neked csak párolja

sült krumpli - neked főtt

főzelékek - turmixold le a zöldség 1/3-át és azzal sűrítsd

pörkölt - edd ki belőle a husit zöldségkörettel

bolognai - fél adag tészta, egy adag hús


ha anyukád nem hajlandó megcsinálni, akkor egyszerűen kérd el a részedet a nyers kajából (pl. két szelet csirkemell) és készítsd el magad. ez ellen nem lehet kifogása, így ugyanazt eszed mint ők, nem kell pluszba költeni, de mégis egészségesebben eszel.

2012. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, lehet, velem van a baj, de mi a kérdés? Írtál egy tök hosszú kommentet egy halom kajával.

Egyél változatosan, ez a megoldás.

De ha jót akarsz magadnak, akkor holnap elmész a háziorvosodhoz, csináltatsz egy vérképet, és megnézeted, konkrétan milyen értékeid rosszak, és aszerint eszel. Ha vashiányod van, akkor vörös húsokat. Ha vitamin, akkor vitaminokat. Senki nem lát beléd, így csak azt tudjuk mondani, hogy egyél. De nem mindegy, mit eszel.

2012. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

16,14-nek

Egy család nem így működik. Az anya dolozik, fáradt, örül, ha egy menüt meg tud főzni, nem várható el tőle, hogy külön főzzön. (Az igaz, hogy az egész családnak főzhetne normálisabban...)

És valószínűleg külön bepecselni sem enged a konyhában.

2012. jan. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, azért koplaltál, mert nem volt lehetőséged egészségesen étkezni, így inkább nem ettél semmit se, ugye?

Hát gondolom, anyukádék is látják, hogy nem jó irányba mész, és szeretnének támogatni a gyógyulásban, nem?

Mert akkor mondd, hogy ennél te szívesen, csak nem azt, amit ők! És kérd meg, hogy ha szeretné, hogy egyél valamit, akkor ezt és ezt vegyen, mert azt megeszed. Én anyukám is így kapott észhez, mikor már 46 kg voltam: egyszerűen rájött, hogy a fehér kenyeret akkor sem fogom megenni, ha 40 kg leszek, akkor sem, ellenben, ha rozskenyeret vett, abból ettem. Én sem fogyni akartam, csak egészségesen táplálkozni. És így sikerült "kiharcolnom", hogy ha azt akarták, hogy egyek, akkor vettek nekem külön egészséges cuccokat. És azokat meg is ettem.

2012. jan. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

megértem, azt viszont nem, hogy miért ne adhatna oda a lányának pár szelet csirkemellet külön. az meg, hogy megfűszerezem és bevágom a sütőbe, szerintem nem nagy feladat, egy 14 éves is meg tudja csinálni, anélkül, hogy összedzsuvázná a konyhát.

persze anyuka főzhetne egészségesebben, de nyilván nem fog, szóval a kérdezőnek megoldás kell. az meg, hogy egy család nem így működik... hát, tudom, nálunk sem, de szerintem ez nem is normális. rég rossz, hogy ha valamit meg kell oldani egy családban, akkor egyből a problémákat meg a kifogásokat keressük, nem pedig a megoldást és a kompromisszumot.

erről lehetne oldalakat is írni egyébként, de a másik oldalon meg ott van, hogy a kérdező elvesztette a bizalmát a családdal szemben, és nem csodálom, ha az anyuka nem fogja megengedni a különcködést. miután azt látta, hogy a lánya hónapokig koplalt, most meg ramaty állapotban van, aligha fogja elnézni a natúr csirkemellet meg a zabpehelycsipegetést.

2012. jan. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Hogy mennyire vagyok hozzáértő azt nem tudom, de mindig a józan ész vezérelt és tapasztaltam már egy-két dolgot.

A koplalást nagyon sokáig csinálhattad ha már ilyen jellegű tüneteid vannak. Valójában azt nem értem, hogy miért kellett idáig jutnod? A köröm és haj állapota az hamar rendeződik, de az ízületeid, gyomrod, csontjaid helyreállítása nem lesz fáklyásmenet és nem tudhatod hogy milyen maradandó károkat okoztál magadnak. Ez sajnos évek múltán derül ki.

Én egy könyvet ajánlanék figyelmedbe és minden fogyni vágyó lány, nő figyelmébe. Mireille Guiliano: "A francia nők nem híznak". Igazából 15 éves kortól kötelezővé tenném minden nőnek....

A te esetedben még feltétlenül szükséged lenne vitaminokra is. Viszont a házi orvos ingyen van...el kellene menned.

2012. jan. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

hát, ez elég ijesztő.

húsra akkora szükség van, hogy akkor is megenném, ha zsíros. elég nagy a probléma. mindenképpen többet kéne enned. mindenből!

rendes adag hús, zöldség, vitamin táplálék kiegészítők, olajos magvak. és ezekből is emberi mennyiséget kell enni, még ha fogyni is akar az ember.

ha nincs pénz, akkor meg kell enni az olcsóbb, nem annyira kedvező ételeket is, de sajnos ezekkel nagyon könnyű hiányosan táplálkozni.. igényelj átmeneti segélyt önkormányzatnál, élelem kiegészítésért ha ez kell!

2012. jan. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítő szándékotokat

igazából a kérdésem az lett volna hogy jó e ha kiváltom az ilyen zsíros-tésztás ebédeket egy bögre zabpehellyel és fehérjeturmixxal?

mert nem tudom mennyit lehet ebből enni/inni hogy ne történjen semmi bajom (olvastam hogy lerakódott a vesére, szívproblémák stb)

hát mostmár főleg nem fogják támogatni,mert akkor egyből az jön hogy ilyen undorító akarsz maradni? akkor ne egyél azt kész, de ne vesd majd a szemünkre hogyha nem lehet gyereked stb.. ilyenkete mondanak

hát holnap megvan oldva legalábbis a sok rossz közül, mert füstölt főtt sonkát főztünk lencsefőzelékkel, szóval abból vágtam magamnak a szendvicsembe, amin nincs zsír, a zsírt levágtam, szóval nagyon szép hús az egész, tudom ez se a legjobb de most ez van

az ebéd meg szintén egy szép nagy szelet hús, amit már el is tettem magamnak, a zsírt is itt levágtam róla, meg lencsefőzelék lesz, amiből majd inkább a lencseszemeket kieszem a levét meg otthagyom, ennyit tudok tenni

elvileg a lencse hízlal nagyon, de igazából szeretem is, meg olvastam hogy abban is van fehérje, igaz növényi de akkor is jó meg hogy milyen egészséges stb szóval abből eszek , meg elvileg a sertéshúsra is szükségünk van, így megeszem a főtt sonkát, de csak 1 szeletet főleg hoyg látom hogy nincs rajta zsír hanem szép hús az egész

2012. jan. 3. 19:41
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!