Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy folytassam? Egy nagyon...

Hogy folytassam? Egy nagyon kövér fogyókúrázó. (Lány)

Figyelt kérdés
Márciusban 138kg voltam Magas vérnyomás stb. Augusztusra 126kg lettem másként eszem már, sportolni nem kezdtem el, de napi 1 órát sétálok. Most 115 kg vagyok (ennyi kg mellett a vérnyomásom jó intervallumban van), de úgy érzem már nem lenne annyira megterhelő a mozgás. Mondták, hogy fokozatosan hagyjam el a hízlaló dolgokat, ezért sem olyan gyors a fogyás, meg ugye eddig csak a séta volt. Szeretnék sportolni valamit, és mégjobban változtatni az étkezésen. HA teljesen elhagynék mindent kivéve zöldségek, némely gyümölcs, tojás, fehérhús és szinte 0-ra csökkenteném a szénhidrátot és este fehérjeturmixot innék az esetemben jó megoldás? Vagy maradjak a fokozatosságoknál? Mondjuk elsősorban a mozgás miatt írtam ide, hogy mit ajánlanátok? Érdemes edzőterembe mennem? (kicsit félek h "kinéznének") :( Bár tudom, hogy mindenki magával foglalkozik és sportolni megy, de sok év alatt sajnos bennem van h másképp néznek rám, megszólnak, stb. Nem az utóbbi években híztam meg, sajnos már kicsiként is majdnem dupla annyi kg voltam mint a többiek. De szeretnék egészséges lenni. Köszönöm aki segít!
2011. dec. 18. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
en 110kgrol akarok fogyni 60kgra..15kg mar le is ment 2,5honap alatt, de en se sportoltam, nem mert nem akartam, hanem mert a setan kivul mast nem birtam csinalni..most vettem fit-labdát azon végzek mindenféle gyakorlatokat amiket netrol toltottem le, illetve jogazom is mar, majd ha lemegy meg 5kg akkor neki kezdek intenzívebb mozgasnak is, futas, úszás, cardio edzésnek..ami a kajalat illeti, en nem fokozatosan hagytam el nem egeszseges kajakat, egyik naprol a masikra, vegeztem 2nap meregtelenito kurat, aztan neki alltam feherje dietanak, semmi cukor es lisztes dolgot nem eszek..asszem ennyi :)
2011. dec. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát eddigiekhez grat és még sok kitartást akkor :) Én már egy 80-85 kg-val is határtalan boldog lennék:) (165 cm vagyok, tudom az is sok, de már jobb lenne)
2011. dec. 18. 20:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jól csinálod, folytasd ugyanígy.

A sportot egyelőre nem javaslom. Én 164/80 vagyok, elkezdtem futni, de néhány hét után iszonyúan elkezdtek fájni a térdeim, úgyhogy abba kellett hagynom, ha nem akarom tönkretenni magam. Ebből kiindulva maradj meg a sétánál, esetleg ha van időd, növeld napi kétszer egy órára.

Az edzőtermet sem ajánlom, nem azért, mert kinéznek, hanem mert árthatsz a szervezetednek vele.


Ha hosszútávú eredményt akarsz, akkor légy türelmes. Annak semmi értelme, hogy éhezteted és kínzod magad, aztán pár hónap alatt visszajön a súlyod. Ilyen ütemben bő fél év alatt eléred a 80 kilót, az alatt már fogsz tudni sportolni, és még egy fél év alatt elérsz 60-ig, ami már teljesen tökéletes. Sportnak ajánlom a biciklit, illetve járj majd el úszni, ha úgy érzed. Ha zavar, hogy esetleg látnak, akkor olyankor menj, amikor nem nagyon vannak (pl. reggel nyitásra). Ez a két mozgásforma kíméli az ízületeid, nem teszed őket tönkre vele, mint a futással.

2011. dec. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia

ez már gyünyörű eredmény én 80ról kezdtem most vagyok 60 de nem ajánlom hogy elhagyd teljesen a szénhidrátot mert az nem egészséges és nem is leszel jól tőle

reggelire egyél szénhidrátot-pl egy szelet teljes kiőrlésű kenyér sovány sajttal, sonkával és egy főtt tojással na meg egy nagy adag salátátval, zöldségekkel vagy

zabpehely sovány joghurtal és gyümölccsel

ebédre is egyél egy kis szénhidrátot, 2-3 kanál rizs/bulgurt vagy köles, 1-2szem kisebb főtt krumpli, párolt lencse, borsó vagy babpürű, hozzá megint egy nagy adag saláta vagy zöldség és hús, hal, tojás, máj, gombák stb

uzsira és vacsira már csak fehérje és zöldség és vagy 1-2 szem mandarin, alma, narancs

főleg túró, tojás, sovány husok, zöldségek, halak

rágcsálni sárgarépa, uborka, nyers reszelt káposzta, cékla, sült tök, alma, karalábé, paprika

2011. dec. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Nagyon örülök a tanácsoknak!!
2011. dec. 18. 22:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én idén július végén döntöttem el,hogy ez nem mehet így tovább és életmód váltásba kezdtem.(Norbi Update) 140kg/170cm voltam akkor. Mostanra lementem 116-ra. Mozgásként én is először sétáltam,de egy jó ideje tornázom (még akár kicsit ugrálósabbakra is..)-persze a sok séta nem maradhat el-.

Szénhidrátot nem szabad nullára csökkenteni,mindenképp ajánlanám a fokozatosságot. Én a helyedben először otthon próbálnék tornázni-vannak jó dolgok akár youtube-on is.

Ha volna kérdésed szívesen válaszolok privátban is:)


További sok sikert!!

2011. dec. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!