Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elfogyott az akaraterőm. Hogy...

Elfogyott az akaraterőm. Hogy folytassam?

Figyelt kérdés

15 hete (majdnem 4 hónapja) életmódot váltottam. Majdnem teljesen felhagytam a péksütikkel, cukros, zsíros dolgokkal stb., persze néha-néha azért bűnöztem. Le is fogytam 10 kilót (65-ről 55-re), de utána elfogyott az akaraterőm. Már vagy 1 hónapja nem megy le semmi, hiszen nincs motivációm, sőt, egyre többet eszem. Most is épp édességet majszolok, ja és visszahíztam 2 kilót. Szeretném, ha feszesebb lennék, meg még jó lenne formálgatni magamon, de egyszerűen nincs erőm. úgy terveztem, hogy az egészséges életmódot életem végéig folytatom, és gondolhatjátok most, hogy nem nagy kunszt, meg nem kell ennyire felfújni, de nekem nem megy. Pedig sokáig ment, büszke is voltam magamra...


Aki volt már ilyen helyzetben, mit tett? Hagyta magát sodródni az árral és visszahízott? Vagy erőt vett magán és folytatta? Kérlek, segítsetek! Mit tehetnék? Köszi a válaszokat.


15/L, 165/57


2011. ápr. 29. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
egy hétig kicsit hagyj fel vele, de a hagyj fel nem azt jelenti, hogy ehetsz ilyen sütiket, hanem ne számolgasd vészesen a kalóriákat, aztán kezdj hozzá újult erővel! énis így csináltam, amikor elfogyott az akaraterőm!
2011. ápr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kicsit hagyj fel a vészes fogyókúrával, bátrabban egyél akár a bünözés tárgyát is,de mellette igyekezz mozogni, sportolni, semmi extrára nincs szükséged mint az újboli motiváló tényezőre. amiatt ne aggódj ha már nem mennek lefelé a kilók, nem si a kg a legfontosabb, inkább kezd bele valami egyszerű de heti/napi vag yahogy ráérsz rendszerességgel üzhető sportba, pl: futás/kerékpározás, sétálás is lehet akár, vagy aerobic akár otthon akár edzőteremben.. ha van esetleg oyan barátod/rokonod/barátnőd aki jár pl aerobicra/sportolni/futni akkor rendszeresen ahogy ráérsz menj vele, ez motiváló lesz és egy újabb dolog ami esetleg még a barátságodat is megerősíti az illetővel és ráadásul ő lesz a húzó erőd, hiszen ciki kibujni a holnapi edzésből ha ő megy és elvégre te is mennél vele, érted? szóval közösen jobban meg y asport is, ő lesz a húzóerőd... de mindne héten tarts pihenőnapot is, legalább 1 napot!
2011. ápr. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az édesség nem olyan "rossz" dolog, persze nem akarjuk túlterhelink a ?hasnyálmirigyünket? a hirtelen felszívódó sok cukorral, de ettől még lehetsz egészséges.

a jó minőségű csokoládé pedig igen egészséges (nem tudom milyen édességet fogyasztasz)

innentől annyi lenne a lényeg, hogy megfelelő fehérje és vitaminmennyiséget is bevigyél (és persze különböző ásványi anyagokat) és megfelelő fizikai aktivitásod legyen. ekkor a megnövekedett kalóriaigényed mellett úgy gondolom bőven emelheted a bevitt mennyiséget (persze nem sz.arokkal kellene) de amíg lemozgod..

2011. ápr. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is ugyanebben a cipőben járok:-S

Próbálok visszaállni, de vhogy nem megy:-(

2011. ápr. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én fiú vagyok, régebben állandóan híztam, meg fogytam. Volt, hogy kockás hasam volt, 3 hónappal később meg zsírdisznó voltam. Aztán kezdődött elölről. Mindig elfogyott a motivációm és elkezdtem fokozatosan visszaszokni a régi szokásaimra. Mindig az lett a vége, hogy a lefogyott kilók visszajöttek, elég gyorsan.

Pl. 80kg-ról lefogytam 66-ra 3 hónap alatt és 3 hét alatt visszahíztam mindent.

Nekem az jött be, hogy az egyik sikeres diétám után nem változtattam a diétás szokásaimon, tehát étrend szerint étkezem és sportolok minden nap, viszont az egészséges ételekből sokkal nagyobb mennyiséget eszek, így éhes sem vagyok. És 3 naponta 1 alkalommal tartok csalóétkezést, tehát 3 naponta megeszek mondjuk 1 szelet csokit, vagy egy kakaóscsigát, egy pizzát.

De az étrendem az fehhérhúsokból, zöldségekből, rizsből, főtt burgonyából, gyümölcsökből, teljes kiőrlésű dolgokból áll.

Az orvosilexikon nevű honlapon számoltam ki hogy mennyit kell ennem és aszerint étkezem! És már 1 éve nem híztam egy deka zsírt sem és a sport miatt csak egyre jobb formában vagyok.


Szóval én azt tudom neked tanácsolni, hogy csináld végig a diétát akár szenvedve is, érd el amit szeretnél és utána ne engedj ki, hanem legyél magadhoz szigorú, de ne annyira, mint diétában! Mértéktartás, nekem ez jött be, pedig régen közhelyként kezeltem.

Heti 3-szor megyek súlyzózni kondiba, van 3 thai box edzésem és egy pihenőnapom.



Nekem ez jött be, tökéletesen érzem magam a bőrömben és szeretnék életem végéig ilyen szisztémában élni, mert tényleg nagyon jó!! Szívesen segítek étrendet is összeállítani, ha szükséged van rá. sok sikert!

20F

2011. ápr. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek :) Az a helyzet, hogy sportolok, naponta 40-50 percet szoktam futni kb. 3 hónapja, de mostanában többet eszem, és ezt a mennyiséget már nem tudom csak úgy ledolgozni.


Utolsó válaszoló: Igen, én is pont így terveztem, ha elérem a célom, akkor sem hagyom abba az életmódot. Mert ez életmód, nem fogyóKÚRA. :) De nem érzek magamban elég erőt ahhoz, hogy folytassam, legszívesebben leülnék a TV elé és befalnék 5 tábla csokit egyben. És ez azért van, mert mostanában felborult az egyensúly a sok evés miatt, a szervezetem átállt a szénhidrátra meg a hizlaló dolgokra, pedig amíg egy kielégítő étrendem volt, addig nem is kívántam az édességeket.


Nehéz lesz újra rendbetenni a dolgokat, főleg azért, mert most osztálykirándulás lesz vasárnaptól szerdáig, és csak nem hagyom ki a közös chipsezéseket meg az ilyesmiket...szenvedni nem szeretnék. De azért próbálok mértéket tartani persze, utána pedig nagyon fogok igyekezni, hogy újra egészségesen étkezzek.


Tudom, hogy minden fejben dől el, de most tényleg nem vagyok valami jó formában, motiváció és akaraterő nélkül pedig nem megy. Mindenesetre próbálkozom, remélem, folytatódik majd a fogyás. És mégegyszer köszönöm nektek! :)

2011. ápr. 29. 21:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!