Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az egyetlen örömöt az evés...

Az egyetlen örömöt az evés jelenti, hogy fogyókúrázzak így?

Figyelt kérdés
megtaláltam a megfelelő módszert, hatékony is lenne, be is tudnám tartani, ha érzelmileg lenne az ételen kívül más támaszom is.. aki volt már ilyen helyzetben, mit csinált?
2011. dec. 5. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Fedezd fel az edzés örömét!
2011. dec. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az első nem írt butaságot. Keress egy szimpatikus sportot. :)
2011. dec. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
DETTÓ.ez a kérdés engem is nagyon érdekelne..mindent próbáltam már..mondjuk nekem 'csillapithatatlan vágyam' csak a csoki iránt van.na meg a fagyi,de ez télen ugye nem aktuális..próbáltam helyette enni egy joghurtot,gyümit,vagy mondjuk tornázni kicsit,mert az is boldogsághormon termel ahogy tudom a szervezetbe,de nem használt:((
2011. dec. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező és harmadik. Írjatok privit egymásnak, együtt könnyebb leszokni. És ez nem poén! És bizony erről keményen le kell szokni, mint a cigiről.
2011. dec. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez ugyanolyan függőség, amit a drogosoknál is észrevenni.Különbség csak abban van, hogy az egyik legális, a másik nem, és a következményeiben, viszont egyik sem jó.

Mi a baj a magánéletedben, mi hiányzik, amit ezzel pótolsz?

Utolsó: fölösleges csoki helyett pl joghurtra váltani.A csokoládéban sem maga a csoki, hanem a benne lévő cukor és zsír hízlal.A joghurtban ugyanez van.Ne tévesszen meg, h egészségesebbnek tűnik a reklámok és egyéb tévhitek miatt!

Ha az apró betűt nézitek az összetevőkön akkor erre figyeljetek.A cukor és finomliszt kerülésével sokat érhettek el.Lehet enni csak mást helyette, a lista végtelen.Ráadásul minden hizlaló ételt meg lehet csinálni diétásan (és ne higgyétek, h akkor az már rossz).

Az elsőnek igaza volt, a sport önbizalmat ad, jó közérzetet, stb, de csak ha olyat találtok amit szerettek csinálni.Ha az otthoni torna csak kínszenvedés, válassz mást.

2011. dec. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

harmadik vagyok

köszönöm a tanácsot,és a joghurt amit irtam,az diétás volt:)

lildben lehet kapni,ott van egy 'termékcsalád' ahol ilyen csökkentett cukor és zsírtartalmu cuccok vannak..de.az is gyümölcsös,és nekem maga a csokoládé íz ami hiányzik:/

2011. dec. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 tetris válasza:

Ötletek:

Ha már mindenáron nyámnyogni van kedved, akkor olyanokat rágicsálj, ami kevésbé hízlal, viszont hosszú időre leköti a szádat. Például szotyolázzál, tökmagozzál. Egészséges is, és annyit úgyse tudsz megenni belőle, hogy tólságosan hízlaljon.

Készíts magadnak fagyit. Cukor helyett édesítővel, gyümölccsel, és tejszín helyett tejjel.

Próbáld meg a fogyókúrás krámcsákat. Nálunk a Buláta nevű förmedvény a sláger mostanában. De lehet kapni különféle ízesítésű kölesgolyókat is, és finomak is!

Ha nem bírod csoki nélkül, akkor egyél csokit. Az a trükk, hogy a csokit előre egészen ici-pici kis darabokra felvágod egy éles késsel, és mindig csak egy kicsike kis adagot veszel a szádba. Így elkerülhető a nagy csokizabálás.

Esetleg megpróbálhatod a rágógumizást is, az se hízlal.

Sok sikert kívánok!!!!

2011. dec. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy okosan összeállított étrendbe edzés mellett bele kell férjen az a néhány kedvenc dolog, amit nagyon szeretsz. Nálam szinte nem telik el nap csoki nélkül, mégis fogyok. PErsze a csoki nem egy táblát jelent, hanem 25g fekete csokit, vagy mondjuk egy Cserpes túrórudit. Ha megtanulsz számolni a kalóriákkal, akkor szépen fogsz tudni mérlegelni, hogy mi éri meg, meg mi nem. Persze ideális esetben az ember az egészségét teszi első helyre, de első körben a tudatosság megszerzéséhez az is elég, ha csak számolsz.


Én is hamar rájöttem, hogy rohadtul nem éri meg bevágni reggelire egy 500 kcalos kakaóscsigát, hogy utána egész nap éhes legyek, mert játszik a vércukorszintemmel, meg mert több mint a negyedét ellőttem a napi kajámnak már reggel. Idővel az ember mérlegel, hogy mi éri meg meg mi nem. Valamiről le kell mondanod, ha fogyni akarsz.

Meg persze rendbetenni a lelked, mert amíg úgy érzed, hogy az evés az egyetlen örömöd, addig bármilyen kúrába kezdesz bele, azonnal visszahízol amint visszatérsz a régi életmódodhoz.

2011. dec. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

az edzéssel az a helyzet,hogy csak az itthonira van időm, meg ahhoz a sporthoz amit szeretek csinálni, még pár hetet kell itthon edzenem hogy elmehessek és ne fáradjak ki még mielőtt jönne az a rész amit élvezek.

nem azzal van a gond, hogy eszek csokit,hanem azzal,hogy azért eszem, hogy lelkileg jól érezzem magam. ha csak akkor eszek amikor éhes vagyok,és odafigyelek, akkor minden oké, de azért eszek, hogy érezzem hogy teljesen tele van a hasam,mert megnyugtat. ha pedig ilyen helyzetben vagyok, akkor ha elmegyek futni elkezd görcsölni a hasam. szóval, itt azzal kellene valamit kezdeni, hogy ne lelki okok miatt egyek. és többnyire egy pasi hiányozna az életemből,aki lelki támaszt is nyújt,de ez meg megint bonyolult.

2011. dec. 5. 16:34
 10/11 anonim ***** válasza:

lelkileg nem tudunk rendbe rakni itt a fórumon.

menj el egy pszichológushoz, beszélj egy taoista emberrel az élet értelméről, ajánlhatok embert ehhez, de neked kell kezdened valamit magaddal.

2011. dec. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!