Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nincs izomlázam?

Miért nincs izomlázam?

Figyelt kérdés

Rendesen csinálom órákon a feladatokat, néha abba is hagyom egy fél percre mert úgy érzem nem bírom tovább, még sincs soha izomlázam. Régebben volt. Nem vagyok túl izmos, hanem nagyon hájas vagyok :(

Ötletek?


2011. okt. 19. 15:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Logikáztam kicsit, de lehet rosszul. Szóval, ha jól tudom az izomláz akkor jön létre ha nincs elég oxigén (tehát a folyamat anaerob), a zsírégetéshez viszont aerob gyakorlatokra van szükség. Tehát lehet, hogy én olyan szerencsés vagyok, hogy noha majd' meg halok az óra végére mégis végig oxigén jelenlétében zajlott a folyamat, tehát végig zsírt égettem? Azért gondolom közben az izom is vastagszik...
2011. okt. 19. 15:33
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha edzésben vagy, nem jellemző az izomláz.
2011. okt. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Izomláz: apró izomsérülések, amik megtelnek folyadékkal, az feszít, attól fáj. Örülj, hogy te nem terheled túl az izmaidat és nem okozol izomsérüléseket magadnak.
2011. okt. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 LadyLee ***** válasza:

Teljesen normális, izomláza csak akkor van az embernek, amikor elkezd rendszeresen edzeni. Utána a szervezet hamar megszokja és nincs izomláz. De nyugi, ez nem jelenti azt, hogy ne lenne ugyanúgy hatásos a torna.


Ha esetleg ragaszkodsz az izomlázhoz, akkor próbálj ki másféle mozgást.

2011. okt. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy nem vagyok edzésben...ezért nem értem igazán.

Persze örülök én (valahol), hogy nincs. De amikor mástól hallom, hogy három napig meg se tudott mozdulni...Pedig tényleg magas a testzsírom 36,6% és nemrég kezdtem el az edzést is, de az elején se volt. Sulis koromban viszont még volt.

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

2011. okt. 19. 15:48
 6/8 anonim válasza:
járj el konditerembe
2011. okt. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 LadyLee ***** válasza:
Ne aggódj emiatt - sokan csak nagyon puhányak, és nagyon szeretnek rinyálni.
2011. okt. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Aki edzésben van arra is jellemző az izomláz.Nekem minden konditermi súlyzós edzés után van pedig nem ma kezdtem hanem lassan 4 éve.
2011. okt. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!