Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Gáz, ha másfél órát Zumbázok,...

Gáz, ha másfél órát Zumbázok, és nincs izomlázam, pedig megizzaszt és kifáraszt?

Figyelt kérdés
2011. máj. 20. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Az izomláz nem feltétlen velejárója a mozgásnak. Ha normálisan nyújtod az izmaid közben/utána, akkor egyáltalán nem lesz izomlázad. Nem ismerem a zumbát, de lehet, hogy olyan mozdulatok vannak benne, amik észrevétlen nyújtják az izmokat.
2011. máj. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

en mult hetfon 10 km-ert futottam. Izomlaz nelkul.

(Tavasz elejen viszont 2-3 km-tol is izomlazam volt.)

2011. máj. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A Zumba a salsa/latin táncok és a fitness keveréke. Nem melegítek be előtte, de csak a gyakorló mozgásokat csinálom, hogy megtanuljam. És én előtte szinte alig mozogtam.


Attól még lehet hatásos? Fogyhatok tőle?

2011. máj. 20. 10:18
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Ez valószínűleg azért van, mert a zumba lóf@sz, nem sport. Engem egyszer rángatott el pár barátnőm, de az első tíz perc után nem tudtam, hogy sírjak vagy röhögjek. Max annyira izzaszt meg, mint egy óra tánc a hétvégén bármelyik diszkóban, izomlázam nem is volt utána... Én inkább maradok a normális sportoknál, amiket eddig is űztem(úszás, aerobic, futás), ha táncolni van kedvem, akkor meg elmegyek bulizni.
2011. máj. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
Inkább zumbázz, minthogy sz@r disco zenére lötyögj, annál a tuc-tuc-nál még a vonat zakatolása is kellemesebb:)
2011. máj. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
előző itt most nem a zene minőségéről van szó, hanem arról, hogy a zumba alibi-sport, amit a lusta embereknek találtak ki, hogy önigazolást nyerjenek, hogy dehát ők sportolnak. én azt javaslom hogy ha rendes fogyásra vágysz, inkább menj el futni vagy úszni.
2011. máj. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Egyetértek azokkal, akik alibi-sportnak tartják. Annál fél fokkal jobb, mint chipset zabálva bámulni a tévét, ennyi, komolytalan.
2011. máj. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az izomláz nem azt jelenti hogy mennyire dolgoztattad meg az izmaidat, hanem az izom-"láz", az izom kisebb sérülése, bemelegítés nélküli, vagy hirtelen sok (ha eddig még nem mozogtál sokat) mozgás velejárója!
2011. máj. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés, hogy mennyire alibi sport. Mivel nincs időm se pénzem aerobicozni, vagy úszni, se futni, ezért választottam ezt, mert Rékának a stílusa iszonyatosan felhúz, ezért hagytam abba minden fogyásra irányuló mozgásomat.


Ezt legalább élvezem, nem egyhangú, és eltelik másfél óra úgy, hogy nem a gép előtt ülök, és tanulok, vagy filmet nézek, hanem mozgok. Nem ez a lényege az egésznek?

2011. máj. 20. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!