Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ne haragudj, hogy zavarlak,...

Ne haragudj, hogy zavarlak, csak nem tudok valamit és szeretnék vele tisztában lenni?

Figyelt kérdés

Szóval az a gondom, hogy nem szoktunk venni nagyon húst mert nem szereti a családom.

reggelire a szendvicsembe teszek 2 sz csirkemellsonkát és 1 sz sajtot és ennyi

ebédre tojást, tonhalat, gombát, tofut, hüvelyeseket , mozzarella sajtot szoktunk enni, heti 1-2 eszünk húst(akkor vagy pulyagulyáslevest, vagy töltött zöldségeket pulykadarálthúsból vagy csirkemellett alufóliába sütve vagy pedig pörkölthúsokat sovány sertéshúsból-nem ilyen zsírosan hanem zöldségekkel megpirítva és sok vízzel felengedjük

én ezeket vacsorára szoktam enni mert iskolába vagyok (15 vagyok)

szóval ha úgy csinálnám hogy suliba ennék zabpelyhet fehérjeturmixxal összeturmixolva az jó lenne

27gramm fehérje, 1-1 gramm szénhidrát és zsír, mert igazából a zabpelyhet nagyon szeretem amúgy is szotam suliba ebéd féleségnek enni mert 4-5 körül érek haza és akkor eszem amiket felsoroltam

és olyan fél 8 felé szoktam még enni túrót, joghurtot vagy cottage cheeset zöldségekkel

ja a zabpehelybe mindig teszek gyümöcsöt is

köszönöm

165cm 50 kilos 15 éves lány vagyok


2011. szept. 3. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontosan mi a kérdés? Hogy elegendő-e a fehérje bevitel? Vagy egyáltalán az étrend? De miért foglalkozol ezzel? A súlyod tökéletes, ha nem éppen kevés.
2011. szept. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm

igazából az lenne a kérdésem, hogy jó lenne zabpehely+fehérjeturmix kombináció, mert kevés a fehérjebevitelem szerintem és nagyon is szeretem mert már vettem 1 adagost ami csokis volt és nagyon ízlet

2011. szept. 3. 09:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Testsúlykilogrammonként kb. 0,8 g fehérje a napi szükséglet egy felnőttnél. Mivel testileg már nem fejlődsz számottevően, nálad is kb. ennyivel lehet számolni, ez összesen kb. 40 gramm naponta. Ha van kedved, számolgass, de én valami hasznosabbal tölteném az időt.
2011. szept. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50 kilosan reggelire tovabbra is ehetsz szendvicstet.ha tofut mozzarellat esztek abban is van eleg feherje. nem is kell mindennap hust enni.feherjeturmixot akkor erdemes inni ha edzel rendesen es edzes utan mehet egy.
2011. szept. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm

de ha csak "úgy iszom" hogy nem edzek de kívánok egy kis nasit akkor iszok egyet az baj? avgy ártok ezzel?

2011. szept. 4. 19:38
 6/7 anonim ***** válasza:

én azt mondom.. hogy nem is tudom mikor láttam olyan 15 évest, aki figyelt az étkezésére, és nem valami fogyókúrát csinált.

szerintem még ennyi idősen azért a napi kb. 1g/ttkg fehérje is mehet, de ugye ez zsír nélküli tömegre viszonyítva is csak negyven valamennyi gramm. tényleg nem kell számolgatni.


fehérjeturmixtól meg nem hogy probléma nem lehet, szerintem ha szereted, és megengedheted magadnak, akkor nagyon jó ötlet.

2011. okt. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél még rádobni a fehérjére, akkor ajánlom a túrót és a cottage cheese-t. Főleg a másodikban elég sok fehérje van és szerintem nagyon finom is (pl sonkával és paradicsommal, vagy csak magában zöldségekkel). Ez bőven fedezi a szervezeted fehérjeigényét, ha amúgy nem izomnövelésre szeretnél fehérjét bevinni. Abban az esetben a többiek által említett duplája kellene. De az tényleg csak akkor, ha konditeremben súlyzós edzéseket végzel és kifejezetten izomtömeget akarsz növelni.
2011. okt. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!