Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » S. O. s! Aki ért hozzà,...

S. O. s! Aki ért hozzà, írna nekem 1400 kcalos fogyòkùràs, egészséges étrendet? (bőv. Lent, fontos)

Figyelt kérdés

Sportolok mellette természetesen.Azért 1400 kcalosaz szeretnék,mert orvoslexikonon kiszàmoltam,hogy így érhetek el sport lellett heti egy kilò fogyàst.

A vàlaszokat köszönöm előre is.;-)


2011. aug. 22. 23:11
 1/6 welee válasza:

szia

hát ez az orvosi lexikon furcsa azt nem írták hogy egészségtelen, meg hogy alkat kérdés.

furcsa.

na mindegy

próbálok azért segíteni neked.

gondolom számodra alap hogy csak vizet ihatsz a kúra alatt.semmi mást!! kivetél zöld tea étkezés előtt cukor nélkül.

Minden étkezés előtt igyál meg 1 pohár vizet.

az is csökkenti az éhséget.

következő lépes.

csak olyat egyél aminek nincs csomagolása.

(banánt és magvakat ne egyél minden más oké)

2 húst ehetsz- hal(párolva) csirke (sovány hús)

nagyon ajánlok ilyen vegetáriánus recepteket.

főleg a párolással készített ételeket.

és még valami

szedj vitaminokat (pl multivitamin). nagyon fontos mivel diéta, és ez idő alatt sok fajta vitamin nem is kapsz vagy nagyon kevés jut a szervezetedbe.

remélem tudtam segíteni

szia

2011. aug. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szinte minden női lapban van egy étrend ...vegyél egy újságot 100 forint ..elkezdtem itt írogatni neked de az 1. nap ebédénél rájöttem hogy recept is kell ezekhez az ételekhez ..most nem tudom leírni .. tehát vegyél valami újságot =)
2011. aug. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

isten ments, hogy női lapot vegyél! (bocsi, utolsó) abban vagy koplaltató kúrát írnak, vagy valami épp felkapott zöldség/mag/gyümölcs teszi ki a kajáid 50%-át és a legtöbb egyáltalán nem tartalmaz fehérjét.

Az én étrendem 1300-1400 kcalt tartalmaz naponta.


Variációk reggelire:

2 szelet pufirizs, 2 főtt tojás, sok zöldség VAGY ugyanez csak tojás helyett 5 dkg sonka VAGY 2 barnazsemle 5 dkg sonkával és sok zöldséggel VAGY 3-4 dkg zabpehely 100g natúr joghurtban.


10óraira:

2 db gyümölcs (pl. őszibarack, vagy annak megfelelő, mondjuk egy fürt szőlő) VAGY 1 db gyümölcs és 2 pufirizs VAGY 2 marék földimogyoró


Ebéd:

nekem mindig ugyanaz: 60g rizs 15 dkg csirkemellel, a húst készítem mindig máshogy: delikátos vízben párolom-kevés mustárba pácolom és sütőben sütőpapírral sütöm-különböző fűszerekkel pácolom és natúr joghurtot teszek a tetejére-apróra vágva pici olivaolajon felpiritom és belekeverem a rizsbe


uzsonna:

10 dkg túró (pl. kevés natúr joghurttal és édesítővel kikeverve, pár gyümölcskocka beletéve, vagy zöldfűszerrel és tojásdarabokkal) VAGY még egy adagot eszek az ebédből


vacsora:

ugyanígy a túró VAGY saláta csirkemellel (natúr joghurtba fűszerek, azzal leöntöd), VAGY 15 dkg párolt mexikói zöldség 2 főtt tojással VAGY 15 dkg csirke párolt zöldséggel/salátával gyrosnak.


Ezeket akárhogy kombinálhatod, nagyjából azonos értékűek, 2-3 hétig el lehet lenni vele úgy, hogy ne ismétlődjenek a napok :)

én ezt csinálom és nagyon nagyon szépen haladok :)

2011. aug. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


+ a rizs kcal értéke,amit nem számolt bele a kalkulátor

2011. aug. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

IGENN??! nem is tudtam ..hát akkor bocsi ..nekem van egy külön erre könyvem .. én onnan akartam segíteni de az nagyon hosszú a címe: Mit egyél hogy jól legyél?elnézést a rossz tippért azt hittem az is jól kidolgozott

de rodler imre kalória és táoanyagtáblázat könyve nagyon hasznos ..leír mindent a diétáról... külön hogy pl egy magas vérnyomású ..egy cukorbeteg embernek milyen diéta kell.. és persze hogy egy fogyni kívánó személynek miylen diéta kell ..szép százalékosan aztán szinte minden élelmiszernek felsorolja a kalória és minden más egyéb tartalmátegy kajáról egy oldal kb ... szall tök jó ..csak 3600 ft

2011. aug. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja és saját magamból kiindulva : ha sokáig egy diéta alapján ugyanazt eszed ..akkor megunod, és nem lesz oylan laktató ..nekem egy ismeretlen étel laktatóbb ..pl mikor először ettem puffasztott rizset akkor 3-4 elég volt ..most 8 at kell ennem.. bár mondjuk ez elég nagy hülyeségnek tűnik..
2011. aug. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!