Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem értem a zsírégetést....

Nem értem a zsírégetést. Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap olvastam itt, hogy este azért nem szabad szénhidrátot enni, mert akkor nem a zsírt égetné a szervezetem estefelé-éjjel.

Na de ha én délelőtt tornázok, utána eszek ugye szénhidrátot ebédre, akkor mi van? Vagy akkor ne egyek torna után szénhidrátot?


Vagy ezt most hogy értelmezzem?


2011. júl. 1. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyél mondjuk 3-4ig szénhidrátot DE reggel azértrendesen egyél ch-t hogy legyen energiád egész napra:)
2011. júl. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi, de nem ez volt a kérdés. És ezzel nem lettem okosabb...


Most ha én mozgás után eszek szénhidrátot, akkor nem is hatásos?


Amúgy napi kb 70 g ch-t eszek. (30 g zabkásából reggel + kb 30 g az ebédnél)

2011. júl. 1. 13:16
 3/13 anonim ***** válasza:
70 gr? Ember, tönkreteszed magadat, az semmi.
2011. júl. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ember aztmondtam hogy 3-4ig ha Te déléelőtt edzesz akkor a 3-4 utána van????? Akkor meg mit nem válaszoltam?
2011. júl. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
80 g ch-val már nem fogyok.
2011. júl. 1. 13:21
 6/13 bix ***** válasza:

értelem szerűen ha van könnyebben hozzáférhető szénhidrát a szervezetedben akkor elsődlegesen ahhoz fog nyúlni, nem a nehezen bontható zsírhoz. viszont ha a napi kalória deficit megvan, azaz kevesebbet viszel be összességében mint amennyit elégetsz, akkor zsírt fogsz bontani. kérdés ennek az időpontja viszont. a délelőtti edzés nem para, de én csak az ideális esetet írtam le, azaz hogy este, nyugalmi állapotban alakítunk ki egy olyan helyzetet, ami ideális a zsírok bontására, az izmok feltöltésére.


nem lesz gondod belőle, de fáradtabb leszel, mert hamarabb éred el az erősen ch hiányos időszakot, és nem alszod át, sok fogyózó ilyenkor szokott megborulni, és zabakényszert kapni. ezért jobb a délután-esti edzés.

2011. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 bix ***** válasza:

"80 g ch-val már nem fogyok."


olyan nincs. vagy sok a ch vagy kevés a mozgás. te ezt a képletet úgy oldod meg hogy leviszed a ch-t? nem szabadna. mert ezzel nem lesz erőd és energiád normál intenzitással edzeni, amitől megint nem fogysz, akkor megint kevesebb ch-t viszel be.


több vagy intenzívebb mozgás a megoldás, és kicsit több ch is belefér akkor...

2011. júl. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ez van. Ráadásul így is csak havi 2 kg-t fogyok.

Hiába bicikliztem 6 hónapon keresztül napi 1 órát, csak -2 kg havonta.

Mióta intervallumozok, azóta is maradt a havi -2 kg, de legalább nem döglök meg az unalomtól.

2011. júl. 1. 13:26
 9/13 anonim ***** válasza:
Méreteid?:O
2011. júl. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 bix ***** válasza:

1: intergalaktikus energiával működsz

2: kevés kalóriát égetsz el az edzés alatt (intervallumos edzés mennyi ideig tart milyen osztásban?)

3: sok a ch


ezen kívül más nem lehet. a szervezetnek van egy kalória igénye, ha ennyire lelassult a fogyásod akkor vagy nincs rajtad kb semmi, vagy a felső három pont egyike

2011. júl. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!