Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy is van ez? Elmagyarázná...

Hogy is van ez? Elmagyarázná nekem valaki?

Figyelt kérdés

A szénhidrát tartalom miatt nézegetem mostanában ez egyes ételek összetevőit.

Tegnap feltűnt, hogy 100 q müzlinek magasabb a fehérje, szénhidrát, energia és minden egyéb tartalma, mint 100 q nesquik kakaónak. Lehet elég együgyű kérdés, de ez azt jelenti, hogy hizlalóbb?


2011. máj. 13. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem azt jelenti.

Attol is fugg, hogy milyen szenhidrat, mennyi a zsir es cukor tartalma, stb...

A magas feherje tartalom meg kifejezetten jo.

2011. máj. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ha 100g natúr müzlit néztél (vagyis zabpehely), akkor abban lassan felszívódó szénhidrát van, ami elég sokáig szinten tartja a vércukorszinted (nem leszel éhes fél óra múlva), és folyamatosan szolgáltat energiát (van időd elégetni a nap során).

ezzel szemben a cukros nesquick hamar lebomló cukrot tartalmaz, ami megdobja a vércukrod, gyorsan lebomlik, majd a vércukrod újra alacsonyan van (ezért leszel éhes nagyon hamar), ráadásul a gyors bomlás miatt nagy energiafelesleg szabadul fel, amit, ha csak nem akkor futsz maratont, nem tudsz felhasználni, így zsír formájában raktározódik.

2011. máj. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Így már logika alapján és a segítségetekkel én is rájöttem, hogy hol tévedtem.
2011. máj. 13. 12:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!