Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha túl keveset eszel, akkor...

Ha túl keveset eszel, akkor nem fogsz fogyni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam,hogy ha kevesebbet eszel,mint amire szüksége dvan akkor a szervezeted raktározni kezd,ezálltal nem fogysz hanem még hízol is!Ez igaz?És ez okozhat hízást is valóban?
2011. jún. 22. 14:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jah és még 1 kérdés.Ha fehértjét viszel be,tisztán 180 kcal,mondjuk akkor az is ugyanígy hízlal,mintha mondjuk ennél egy darab palacsintát ami ugyanannyi kalória?
2011. jún. 22. 14:40
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez így azért nem igaz. Tény, hogy lelassul az anyagcsere, de ha nem eszel, nincs miből hízni.

A hízás akkor indul meg villámgyorsan, amikor az ember abbahagyja a koplalást. A lelassult anyagcsere (és itt nem a wc-zések számáról van szó!!) képtelen a nagyobb kalóriamennyiséget feldolgozni, + a szervezet készül a következő éhezésre - és raktároz. Te meg hízol.


Pl.

Egy felnőtt nő napi kalóriaszükséglete súlytartáshoz 2000 kcal.

Ha 1700 kcalt eszel, akkor lassan, de fogysz.

Ha 2200-at, akko lassan, de hízol.

Belekezdesz egy elcseszett fogyókúrába, 1000 kcal. Lefogysz, súlyt akarsz tartani. Elkeszdesz 1500 kcalt enni. Visszahízol. (Az 1500 másfélszer annyi, mint az 1000!) Annak ellenére, hogy előtte 2000-től sem híztál.

2011. jún. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nem teljesen igaz. ha túl keveset eszel akkor is fogysz viszont tényleg raktározó módba áll át a szervezeted és amint egy picit többet eszel jobban rakódik rád. tehát ezért nem érdemes 1000-1200 kalóriánál kevesebbet enni.
2011. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

*Ha fehértjét viszel be,tisztán 180 kcal,mondjuk akkor az is ugyanígy hízlal,mintha mondjuk ennél egy darab palacsintát ami ugyanannyi kalória?


Igen és nem.

Igen, mert a 180 kcal így is, úgy is 180 kcal.

Nem, mert ha 1000 kcalt eszel meg palacsintából egész nap, attól sem hízol, és ha 3000-ret eszel meg fehérjéből, attól viszont igen. Számít az összkalória.

VISZONT: a fehérje, zöldség, gyümölcs, vitamin, rost - hasznos, kell a szervezetnek. A liszt meg cukor (=palacsinta) pedig nem táplál, csak hízlal.


Ettől függetlenül lehet enni palacsintát, ha egész héten normálisan ettél, és nem viszed túlzásba.

2011. jún. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

*tehát ezért nem érdemes 1000-1200 kalóriánál kevesebbet enni.


Aha! A 3 évesnek talán elég az 1000 kalória.

2011. jún. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 bix ***** válasza:
100%

huhha... nagy itt a sötétség.


van egy energiaigényed. annyi kell hogy életben maradj. ez összefügg a mozgásoddal, a napi életviteleddel, a sporttal.


olyan nincs hogy kalória hiány van, ergó kevesebbet viszel be mint amennyi kellene, de azt is elteszi. mert az energia nélkül megállsz mint a bot. ha koplalsz (alig eszel) akkor brutál gyorsan fogysz. de mivel ez tarthatatlan hosszú távon, ezért vissza kell állnod valami más táplálkozásra, és utána a lassú anyagcsere, a 0 mozgás miatt rántod a súlyt fel megint. ez a jojó effektus.


ha pont annyi kalóriát viszel be mint amennyit elégetsz akkor tartod a súlyod.


a fehérje meg nem szénhidrát. azért lehet este enni nagyobb mennyiségben

2011. jún. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
az én alapanyagcserém 1200, általában 1200-1500 kalória körül eszek egy nap, semennyit nemfogyok, tehát ha én fogyni akarnék 1000 körül kéne ennem...nagyon alacsony vagyok. szóval ez nem egy 3 éves kalóriabevitele.
2011. jún. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 bix ***** válasza:
nem az anyagcseréd 1200 hanem a napi energiaigényed. ez annyit jelent hogy gyak semmi mozgást nem végzel. ehhez igencsak minimális kalória kell ez tény. de fogyi topikban vagyunk, és normális mozgás mellé 1500 kcal is néha kevés... főleg ha intenzív és rendszeres
2011. jún. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
tudom hogy az alapanyagcsere az azt jelenti hogy maga a létfentartáshoz ennyit használ a szervezetem(akkoris ha csak fekszek egész nap) fogynom nem is kell igazán, inkább formásodni. nem vagyok egy nagy evő, és hetente többször mozogok is rendszeresen(minimum heti 3 aerobik) lehet hogy túl keveset eszek??
2011. jún. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Zsoleszpapa véleménye. Koplalással nem fogyni lehet, csak meghalni! Az ember egyen rendesen, és sportoljon sokat. De ha nem kajálsz rendesen, minden szerved tönkreteszed. Hajrá-hajrá fogyókúra!
2011. jún. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!