Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anyagcsere gyorsítása? Attól...

Anyagcsere gyorsítása? Attól tartok, nálam valami nem működik.

Figyelt kérdés

174/66 vagyok, és igazából nem fogyni szeretnék, inkább pár centit vékonyodni, formálódni.

A problémám az, hogy rengetegen írják, gyors az anyagcseréjük, azaz naponta, vagy akár naponta többször is mennek nagywc-re. nekem viszont jó, ha 4naponta összejön, pedig normálisan eszem. így néz ki egy napom:


reggelire zabpelyhet eszek natúr joghurttal, vagy tk szendvicset

10óraira és uzsira is saját magam által kutyult gyümölcsös túrókrémet, vagy rántottát kenyér nélkül, vagy főtt virslit mustárral és salátával.

ebédre legtöbbször húst rizzsel, néha halat v. durumtésztát, krumplit.

vacsira szintén húst párolt zöldséggel v salátával, vagy főtt tojást zöldséggel.


ez mindig 1500 kcal körül van, 100-120g fehérje és 130-180g ch-val.

mozgásnak minden másnap alakformáló torna és mindenhova gyalog megyek, gyors tempóban (most épülök fel egy sérülésből, futnom, bicikliznem, úsznom nem szabad).


ennek ellenére fennáll a fenti probléma :( a másik, amit megfigyeltem, hogy ha egészségtelenül étkezem, azaz csoki, hambi, zsíros krumpli, pörkölt, rántott hús, akkor bezzeg naponta-2 naponta kell menni.


tudja valaki, hogy ez miért van? esetleg megoldást rá?


2011. máj. 6. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Viszel be elég folyadékot a szervezetedbe? Kb. Mennyit szoktál inni? - sokszor probléma, hogy aki keveset iszik, annak nehezebb ez a dolog. Lehetséges (csak egy elképzelés), hogy ha nehezebb kaját eszel, jobban kívánod a vizet és többet iszol, és könnyebben jön a nagydolog, bár erről nem írtál semmit.
2011. máj. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2-3 litert iszok minden nap, akkor is ha sz.rt eszek, meg akkor is, ha egészségeset.
2011. máj. 6. 12:42
 3/9 A kérdező kommentje:
ja, és természetesen vizet
2011. máj. 6. 12:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Sok rost tartalmú étel,és sok folyadék 2,5-3l!
2011. máj. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A sok zsír puhítja a székletet, valószínűleg ezért tudsz sűrűbben menni.
2011. máj. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
egy nap annyiszor kéne menni, ahányszor étkezünk. nagyon nemnormális, hogy 4 naponta mész, menj el egy orvoshoz!!
2011. máj. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezzel a gonddal küszködtem, én 168 cm vagyok és olyan 66kg körül, hiába ittam, ettem azokat a dolgokat amiket javasoltak, úgysem tudtam wc-re menni, csak hetente (jobb esetben 4 naponta).

Egy ismerős ajánlotta a Colonhelp-et(nem tudom Magyaországon is így hívják-e, de gondolom valami hasonló a neve) ami engem teljesen rendbeszedett. Reggelente kell 1-2 kiskanált belőle joghurttal keverni, és meg kell inni 2l vizet naponta. Most van úgy, hogy minden nap megyek wc-re,de átlag kétnaponta 1szer, lehet hogy ez sem teljesen tökéletes, de nálam már nagy haladat.


(jaa, wc-re = nagydolog :)


Remélem segítttem!

2011. máj. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Huhm 4 nap az nagyon durva. Régen nekem is nagyon renyhe volt a bélműködésem. Mostanában napi 1,5-2 órákat edzek (aerob/kardio+erősítő), ráadásul piszkosul egészségesen étkezem, és sokszor napi 2-3-szor is el kell mennem. Ja, meg az , hogy vega vagyok, 2 éve. Azóta szinte egyszer sem volt gond az emésztésemmel - mármint mióta nem eszem húst -, bár ahogy az étrendedet elnézem, az az, amiről nem mondanál le könnyen:) De azért kipróbálhatod egy hétig, hátha tényleg használ.
2011. máj. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
a húst leginkább fehérjeforrásként eszem, nem szeretnék proteinport enni, meg egyébként is szeretem az ízét :)
2011. máj. 9. 23:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!