Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A dohanyzas abbahagyasa utan...

A dohanyzas abbahagyasa utan torvényszeru a hizas?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elhataroztam, hogy végre abbahagyom a dohanyzast. Sok helyen olvastam, hogy elég sokan felszedtek jo par kilot a cigi letétele utan. Ez torvényszeru? Ha vannak itt ex-dohanyosok, ti hiztatok? Illetve- mivel lehetne megakadalyozni a plusz kilokat? 170 centi vagyok, 58 kilo, eddig soha nem fogyokuraztam, mivel mediterran orszagban élek, egészségesen eszem, és sportolok is - futas, joga.. Koszi!
2011. ápr. 19. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A dohányzás, mint cselekvés elhagyása eredményezi a fokozott táplálékbevitelt, mivel ez lesz a legtöbb esetben a pótcselekvés. Mint a dohányzásnak, a fokozott táplálékbevitelnek is van negatív hatása, a hízás.

De ha te nem az evésben találod meg a dohányzást pótló cselekvést, nem tudsz hízni sem. Csak a többségnek ez a legegyszerűbb megoldás.

2011. ápr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat, aki leszokott, és nem hízott, tehát nem törvényszerű.


A hízásnak két oka van.

Az egyik, hogy a dohányzás elég durván megkavarja az inzulinháztartást, ha valaki leteszi a cigit, ez okozhat éhségrohamokat, fokozott étvágyat, amíg helyre nem áll.

A másik, hogy dohányzás helyett szoktak szotyizni, ropit enni, rágcsálni, cukorkát szopogatni, édességet enni, stb, hogy a cigi utáni vágyakozást elnyomják, lefoglalják a szájukat, a kezüket. Így persze több kalóriát visznek be, mint amit kéne.


Ha leteszed a cigit, és rendszeresen mérlegre állsz, észre fogod venni időben, ha hízni kezdesz. Egy ideig diétázol, és egy-két héten belül lemegy.

Amikor rádtör a cigizhetnék, akkor menj a konyhába, engedj egy pohár hideg vizet, ülj le, kényelmesen kortyolgasd el, esetleg ásványvizet ihatsz még, szelhetsz bele egy karika citromot, stb, hogy az új szertartás pótolja a régit, és meglegyen az öt perc szünet, amit eddig dohányzással töltöttél.

2011. ápr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem,ha nem kezdesz el pótcselekvésként enni.
2011. ápr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!