Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik 6 után nem esznek, és...

Akik 6 után nem esznek, és esznek, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Ma megkérdeztem egyik egyetemi tanáromat, hogy magyarázza el nekem ezt a 6 után nem evést, ha egyáltalán ez létező "fogalom", mert én is baromságnak tartom.


És ő is ezt mondta, hogy a világ legnagyobb baromsága, és szívesen elmélkedne erről azzal, aki kitalálta.....

Igen is lehet enni, akár éjfélkor is, csak tudd, hogy mit. Időm nem volt megkérdezni, hogy végül is mit, mert siettem volna, de ő fél órás monológot lenyomott arról, mi játszódik le az ember szervezetében, ha 6 után nem eszik, és mondjuk 7kor kel reggel, mert akárhogy is számoljuk, az !!!13!!! óra evés nélkül. De példaként felhozta a fehérjéket.


Szóval 6 után nem evők, csak ésszel, mert ez teljesen egészségtelen.....

Bocsi, hogy ilyen hülyén tettem fel a konkrét kérdést:P

23L


2011. ápr. 7. 20:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

a 6 után nem evés a normális életvitelű embereknek szól. vagyis akik 9-10 között alszanak el.

és azért nem lehet enni 6 után, mert azzal a kajával, amit 6 után eszünk a szervezet nem tud semmit se csinálni, így elraktározza.

és a 13 óra evés nélkül az teljesen normális, amikor alszunk. vagy te felkelsz éjjel azért, hogy egyél, mert ugye 3-4 óránként kell enni, és 8-9 órát alszunk... hát gondolom nem...


és az alvás szempontjából is nézhetjük a dolgokat: ha elalvás előtt telezabáljuk magunkat, vagy eszünk egy átlagos vacsorát, akkor bizonyítottan(!) sokkal rosszabbul alszunk, mintha lefekvés előtt 3-4 órával ennénk uyganazt. vagyis nem tudjuk magunkat eléggé kipihenni, ami nagyon kényelmetlen reggel, mert nem tudunk felkelni. ráadásul idegrendszeri problémák is jelentkezhetnek hosszútávon...


úgyhogy senkinek se ajánlom, hogy lefekvés előtt egyen.

az egyetemi tanár képességeit pedig megkérdőjelezem!

2011. ápr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Én spec. lefekvés előtt megiszok úgy három deci tejet, meg most egy twix rudat, de van, h macisajtot, vagy pár szelet szálemit mellé.

Jó, a twix nem a legjobb ötlet volt, de nem ettől fogok elhízni - az már folyamatban van... érzem. De mindegy, inkább eszek lefekvés előtt egy túró rudit, vagy három-négy kocka csokit, v édeset. :)


Hatkor ettem utoljára, akkor is szalámis-sajtos zsömlét. Jó rég volt.

2011. ápr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 bix ***** válasza:
100%

alapjaiban a napi szénhidrátbevitel egy hanyatló görbét kéne mutasson diéta alatt. reggel van a csúcs, és onnan fokozatosan közeledik a nullához. este inkább a fehérjét kéne előnyben részesíteni, de fehérje attól mehet bőségesen, sőt. este a túró nem csak a kazein miatt jó, a túró az egyik leglassabban felszívódó fehérje. sokáig emészted, így ha nem is tart ki reggelig, de az este jelentős részét lefedi, extrém túlsúlynál is jó, mert nem lesz reggel olyan erős a falási inger...


6 után nem evéssel is lehet fogyni, ahogy a 0 kalóriával is, csak hosszú távon nem tesz jót az emésztésnek, gyak koplalás ez is, és nem tartható. a fogyókúrának az lenne az értelme hogy életmódot változtathasson az ember, hosszútávon élvezhető és élhető, aktív, egészséges, kiegyensúlyozott étrendel és mozgással.

2011. ápr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

azt mondta AKÁR éjfélkor is lehet enni, és nem azt, hogy kelj fel és egyél. Istenem....

Én gyakran eszem lefekvés előtt, és semmiben sem zavar, ugyanúgy alszom, és kelek fel, mint mikor nem eszem lefekvés előtt.


Szeretem, mikor egy egyértelműen kevesebb tudással rendelkező ember megkérdőjelezi egy egyetemi prof. tudását, na igen:)

2011. ápr. 7. 21:53
 15/25 A kérdező kommentje:
de attól még kaptál pacsit :P
2011. ápr. 7. 21:53
 16/25 bix ***** válasza:
100%

ma 21:46


kár. itt senki nem mondta azt hogy evés előtt csülkös pacalt aztán zuhanj a párnára és aludj ha tudsz. 1 órával előtte viszont lehet simán tolni egy kis csirkét zöldséggel, könnyű salátát, akármit aminek a szénhidrát értéke közel nulla. tény hogy este nem jó már a szénhidrát, de ettől még a fehérje mehet.


az alvás minőségéről meg inkább ne beszéljünk, én tömegeléskor napi egy kiló csirkét tolok be ipari mennyiségű rizzsel, zöldséggel, és hasonló nyalánksággal napi 6 szilárd étkezés mellé 3 fehérjeturmixal, és ha véletlenül rákeményítek akkor éjszaka is felkelek betolni egy turmixot, akár hajnal 2 kor is. úgy alszok mint a tej.aki diétázik az mozog is. aki komolyan odateszi magát az este fáradt. aki fáradt, az alszik. egy óra alatt a diétás adag chszegény vacsi simán olyan állapotba kerül hogy meg se érzed és lehet aludni, de nem koplalsz és reggel nem kiürült raktárakkal kelsz...

2011. ápr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Szinte mindegy este mit "raktároz el" a szervezetünk, ha másnap felhasználja. Én volt, hogy csak esténként ettem, nappal alig és igencsak fogytam.

A szervezet a plusz kalóriabevitelből tud tartalékokat képezni, ha nincs plusz bevitel, akkor nincs neki miből. Akár este, akár nappal. Ennyi.

2011. ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Viszont tényleg rosszabb telikajálva aludni, ez igaz.
2011. ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

amit leírtam, mind bizonyított dolgok.

hogy te, meg a kis prof.-od nem tud ezekről, arról nem én tehetek... mondjuk egy egyetemi prof.-nak se alapkövetelmény, hogy helytálljon a fogyókúrák témában is. attól is függ milyen szakos

2011. ápr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

22:01


Én az vagyok, aki azt írtam, hogy nappal csak keveset ettem, este többet (olyan 9-11 között, általában utána rögtön aludtam is) és így fogytam. Akkor az én szervezetem ellentmond a tudományosan bebizonyított tényeknek. Hurrá! :)

2011. ápr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!