Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki a fogyókúr...

Anonymus15 kérdése:

Hogyan kezdjek neki a fogyókúrába?

Figyelt kérdés
Mert már rég óta próbálkozok de sosem sikerül. :S
2011. jan. 21. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagy elhatározás kell hozzá.Képzeld el, hogy elérted az álomsúlyt, és hogy milyen jól fogsz kinézni, miután lefogytál.Szerintem ne úgy kezd el, hogy rögtön nem eszel semmit, hanem minél kevesebbet, és úgy szerintem menni fog, hozzászoksz a kevesebb kajához.Meg ne csinálj ilyen hülye diétákat, amiktől csak hízni lehet, mert a duplája visszajön miután abbahagyod.Tehát nem kell koplalni.Minél lassúbb a fogyás, annál jobb, és utána könnyebb tartani a súlyt, nem szaladnak vissza a kilók.
2011. jan. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Elhatározás a kérdése. Mindig is álmom volt a lapos has, de meggyőződésem volt, hogy nekem sose lesz. És csak ültem ölbetett kézzel. Aztán egyik nap rám jött az 5 perc, és azt mondtam: csak azért is leadom a fölösleget! Ez volt egy hete, azóta lement 1 kg. :D
2011. jan. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sehogy. Semmibe ne fogj neki, ami olyan dolog, hogy egy ideig csinálod aztán abbahagyod. Kizárólag olyan életmódba fogj bele, amit csinálni tudsz akár több évtizedig is. És ez nem az x napos csodadiéta annyit azért elárulok.
2011. jan. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól írták előttem, el kell határoznod magad, de nem arra, hogy mostantól 2 hétig kínzod magad, aztán hátha lemegy az évek alatt felgyülemlett felesleg. Át kell értékelned az eddigi étkezésed, amivel híztál, és más alapokra kell helyezned a dolgokat. fogyni csak akkor fogsz, ha rendszert viszel az életedbe.

hogy ez mit jelent? először is túlsúlytól függően elhatározod, hogy egy héten legalább 3x sportolsz valamit. Ha 20-30 kilót kell leadnod, akkor legyen ez tempós séta vagy úszás, ha ennél kevesebbet, akkor kocogás, biciklizés, tánc, aerobic. itt nem az a lényeg, hogy kiköpd a tüdőd, úgy csináld, hogy kb. 1 órát kibírj vele lihegés nélkül.


étkezés: számold ki kalkulátorral, hogy mennyi a napi energiaszükségleted. ha pont ennyit eszel, akkor éppen nem hízol, és nem is fogysz. tehát a fogyáshoz mondjuk 500 kcal-val csökkenteni kell ezt a mennyiséget. az se mindegy, hogy ezt a kb. 1500-1800 kcalt miből eszed meg. mert meg lehet enni egy nagy pizzát fél liter kólával, vagy lehet enni 5x egy nap, húst, tojást, zöldséget, gyümölcsöt. energiában mind a kettő ugyanott van, de a másodikkal értelemszerűen jól laksz egész napra.


az alapelvek: étkezz 5x naponta! ez fel fogja gyorsítani az anyagcseréd, így gyorsul a fogyás. sose edd degeszre magad, mindig éppen lakj jól. a nap első felében egyél jó minőségű szénhidrátokat (zabpehely, telj. kiőrlésű kenyér, barnarizs, krumpli), és sok gyümölcsöt. délután és este az étkezés nagy része fehérjéből álljon (sovány húsok, túró, tojás, sovány tejtermékek). Amennyire tudod, szorítsd vissza a zsírbevitelt (rántott hús helyett párolt), és felejtsd el a cukros, lisztes dolgokat.


igyál naponta minimum 2 liter vizet (csapvíz v szénsavmentes ásványvíz), ha ez unalmas lenne, akkor a kedvenc teádat citrommal és édesítőszerrel. a zöld tea pl. segíti a fogyást.


persze ez is tervezést igényel: minden hétvégén szánj rá egy órát, hogy összeállítsd a következő heti étrended, reggeli, 10órai, ebéd, uzsi, vacsora. írj bevásárlólistát az étrendhez hiányzó ételekből, és az alapján vásárolj be. ne vegyél nasikat, így ha rádjön a falási roham, nem tudsz majd csokihoz nyúlni. ha mégis nasizni szeretél, ritkán megengedhetsz magadnak egy maroknyi magot (tökmag, kesudió, pisztácia...), vagy répa is jó, illetve a puffasztott rizs/búza is finom rágcsálnivaló pl. tojáskrémmel. ha teheted, a suliba/munkahelyedre vidd magaddal az ebédet, de sose kényszerülj olyan helyzetbe, hogy egy joghurttal mész el otthonról, mert akkor szinte biztos, hogy el fogsz csábulni a büfében valamilyen kalóriabombára.


remélem a fentiekkel segítettem, és sikerül elhatároznod magad a változásra :)

2011. jan. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
00:31 Köszi,engem is motiváltál!
2011. jan. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat!:)Nekem nagyon sok súlyfeleslegem van!Már közel 2 hete csinálom a diétát!De az az érdekes hogy kb. 10.nap után már fél 2 után nem eszek , mert nem kívánom a kaját!Sokszor csak kényszerből eszek! .A viztől megundorodtam ..nem tudnék meginni egy litert sem.. még felet sem. Pedig azelőtt (amikor nem fogyóztam) még 2-3 liter vizet is ittam egy nap!


És nem érzem hogy 1-2 kg-ot is fogytam volna!(Bár tudom hogy nem 2 hét alatt szedtem fel azt a sok kilót, de amikor a kórházba voltam akkor 4 nap alatt 3 kg-ot fogytam!)


Sok mindent nem értek már!

:S

2011. febr. 8. 19:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!