Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 3 hete stagnálok, szomorú...

3 hete stagnálok, szomorú vagyok, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

1200 és 1500 kcal között jön ki egy napom. igyekszem a fehérjéket előnyben részesíteni. eszem sok túrót, tonhalat, csirkét, néha tarját, cukormentes joghurtot, kefírt. aztán fejes salátát, paradicsomot, uborkát, hagymát, gombát.


kenyeret, zsemlét, kiflit, tésztát, rizst egyáltalán nem eszem már 2 hónapja. esetleg néha abonettet, meg kicsi krumplit. húslevest is szoktam enni, tökfőzeléket, spenótot, sóskát, paradicsomlevest. norbiduci tréningezem (tudom, nem egy nagy dolog), de úgy gondolom, hogy amíg megizzaszt, addig jó (hetente min. 3x) + fizikai munkát végzek, és gyalog járok a munkahelyemre. már lement 10 kiló, de most megállt az élet.


úgy szokott kinézni, a napom kb, hogy reggel tojás sonkán pici vajon, 10órai 2-3 szelet abonett vaj nélkül felvágottal paradicsommal, esetleg narancs, ebéd valami husi zöldséggel (van amikor főzelék, de van amikor nyersen). uzsonna gyümülcs, vacsi hús vagy túró magában.


minden nap bekapok 2 db halolaj kapszulát is, és reggelente iszom egy kávét. mi lehet az oka annak, hogy 3 hete stagnálok ? van valami tipp, ötlet? egyetlen kivetnivaló, hogy nem minden nap van meg a 3 liter folyadék, inkább csak 1,5. ez lehet az oka?


ja igen, és 20/L, 165 cm


2011. jan. 11. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne add fel!

Válts át valami másféle tornára. Pl. nekem Béres Alexandra tornái nagyon bejönnek, szépen formál.

Nem izzaszt meg: kikészít, de teljesen.

Tarts egy-két zöldségnapot, gyümölcsnapot, igyál egy kis vízhajtó teát, aztán folytasd a diétádat.

Három hét nem a világ, tudom ezt most nehéz elhinni, de a diétázásnál vannak ilyen időszakok.

Ha most feladod, soha nem fogod elérni az álmodat.


Ne keseredj el, és tarts ki még egy kicsit. A szervezeted most "takarékon van", de ha nem kap több kalóriát, mint eddig, megint kénytelen lesz a zsírtartalékhoz nyúlni.


Ihatsz még, ha jól esik, de ne vidd túlzásba, az sem jobb.

Alszol eleget?

Az is lehet a stagnálás oka, ha megáll a súlyod.

2011. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
eszem ágában sincs feladni, mert ennek a 10nek is marhára örülök, csak tényleg nagyon odafigyelek mindenre, és eddig heti 1 kg minusz megvolt, most meg puff. a következő lépcsőfok a konditerem lesz, csak még nincs elég önbizalmam belépni oda. :D vízhajtó teákat már évek óra iszom, mert vizesedik a bokám, de azthiszem már immunis lettem minden vény nélküli vacakra. gyümölcsnaptól nagyon fájt a hasam, zöldségnapot még nem tartottam, ki fogom próbálni :) az alvás elég érdekesen alakul mostanában, nem tudtam, hogy ez is befolyásolhatja. köszönöm a válaszod !
2011. jan. 11. 21:04
 3/12 anonim ***** válasza:

Pont hogy ne zöldségnapot tarts!

Holnap egyél normálisan szénhidrátot, reggel-este kenyeret (szendvicset). Ne 2 falatot, hanem normálisan lakj jól vele. Vagy ehetsz 2 szelet pizzát.

Utána folytasd, ahogy eddig, újra fogyni fogsz.

2011. jan. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi utolsó! de "csalónapot" is tartottam az elmúlt 3 hétben egyszer, ettem csokit, tejfölös csirkét tésztával, máskor ez mindig felpörgetett, de most nem. tartsak még egyet?
2011. jan. 11. 21:09
 5/12 A kérdező kommentje:
ja, és azt vettem észre, hogy ha sok vizet iszom, megfájdul a fejem, pedig nem vagyok fejfájós.
2011. jan. 11. 21:35
 6/12 anonim ***** válasza:
Bocs az off-ért, de én dicsérni szeretnélek! 10 kiló? Nagyon-nagyon ügyes vagy!!!!
2011. jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne egy csalónapot tarts. 4-5 napig 2000 kalóriát egyél. Ez nem vezet hízáshoz, de leállítja a vészüzemmódot a testednél. Utána megint be fog indulni.
2011. jan. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindkettőtöknek, akkor holnaptól emelem a kaját. :)
2011. jan. 11. 22:23
 9/12 A kérdező kommentje:
egyébként milyen időközönként normális a stagnálás? most vagyok a 14. hétben, és eddig még nem volt ilyen.
2011. jan. 11. 22:23
 10/12 anonim ***** válasza:

Teljesen korrekt a diétád,gratulálok,ritka az ilyen itt.

Szerintem se tartsd gyümölcs napot,maradj a fehérjénél és kezdj el többet és hosszabban edzeni.A heti 3 edzést emeld meg heti 4re és minden hónapban heti 1el többet 6ig.

A főzelékeket is hanyagold,azt csináld és ahhoz ragaszkodj amit az első bekezdésben írtál.

2011. jan. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!