Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez így megfelel, vélemények,...

Ez így megfelel, vélemények, tanácsok, tippek?

Figyelt kérdés

Súlyt tartok, de a hét elejefelé nem éreztem jól magam, nem tudtam edzésre menni, meg most így újévtől csak heti 1 teniszedzésem van (1 óra :S), és azt épp kihagytam.

Ma elmentem korizni 1 óra 40 percet koriztam a haverokkal kb. (2 órán át voltunk kinn és kb. csak 20 percet büfébe, és nagyon keveset álltunk le amúgy szal szinte az 1 óra 40 percet végigkoriztuk.) + 30 perc séta a pályáig ( hazafele apu hozott haza) Meg tegnap sétáltam 1 órát tempósan mert el kellett jutnom a város másik végére és nem volt busz oda :D Ez így elég lesz súlytartásra? Amúgy igyekszem gyalog/busszal menni mindenhová, van heti 2 tesióra de hát az nem sokat ér.


Súlytartó étrendem:

Nem iszom cukros löttyöket, kólát ilyesmit sem még ünnepekkor sem, egyszerűen túl édesek nekem. Alkoholt kb. 2 hetente fogyasztok. Fehér lisztes dolgokat, csokikat, sütiket heti max 1-szer (de gyakoribb a 2hetente 1szer!) fogyasztok: ha elmegyek valahová haverokkal, pl. pizzériába megpróbálok salátát vagy mást választani, ha nem megy akkor eszem csak pizzát, vagy ha szülinapozunk, akkor eszem max. egy vékony szelet sütit, de ennyi.) Régen cukorfüggő voltam, és sikerült leszoknom róla, most már szinte 2hetente ha 1xszer eszem vmi cukrosat.

Mindig teljes kiőrl./rozsos kenyeret eszem, szendvicsnek is azt viszek suliba, sok zöldséggel. Saját magam főzök magamra, nem várhatom el anyutól h a munkája mellett rám is főzzön (általában mindig egyszerű dolog - fehérlisztes -.-' - van itthon: tésztát főz ki, ahhoz jó kis tejszínes szósz - amit utálok -, vagy tejföl cukorral, túróval, vagy szalonnával. Utálom ezeket :S Vagy darafelfújtat, rizsfelfújtat csinál (cukrosak). Másik opció a rizs + pörkölt, amit megint nem eszek meg, mert fehérrizs (csak barnát eszem) és vega vagyok.

Magamnak általában egytálételt csinálok: köles + lencse, barnarizs + lencse/sárgaborsó, szal fehérjekomplettálás megvan, esetleg kis barnakenyeret eszem hozzá és persze az elmaradhatatlan párolt zöldségköret. Néha csak szimplán kölest vagy barnarizst eszem zöldséggel. Olajat nem használok - anyu szerint kéne olívaolaj, van is itthon de úgy nem szeretek azzal főzni :S sosem használom - Így néz ki egy napom:

reggeli: gyümi, rögtön felkelés után, aztán 0,5-1 órával később: tk kenyér + sok nyers zöldség, paradicsom, paprika, uborka, stb + sajt + kefir.

tízi suliban: 1 tk kenyeres szendvics, zöldséggel, sajttal/ha nem vok éhes gyümi.

ebéd: a fentebb leírt egytál valamelyike.

uzsi: nem mindig van, mert nem vagyok éhes. Pár db korpás keksz (max 5 db) szokott lenni, vagy gyümi.

vacsi: tk kenyér + natúr joghurt/kefir + sajt + zöldség.


Sok tejterméket eszem, mert vega vagyok. Tojást nem eszem. Szerintetek ez így elég súlytartáshoz? mennyit kéne mozognom?

17/l


2011. jan. 7. 20:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
168 cm és 47 kg vagyok.
2011. jan. 7. 20:25
 2/12 anonim ***** válasza:
:))Ez igen!Mindha en irtam volna!Mondjuk en mindennap jarok fittnessterembe egy orat:) Kiveve vasarnap, olyankor vagy korcsolyazok, vagy uszok! Szerintem ez igy mind jo ahogy csinalod, de ajanlom felevente az egy napos meregtelenitest, es utanna egy teljes orvosi analizist, a biztonsag kedveert:)A meregtelenites abbol all h 24oran at csak folyadekot iszol, pl vizet, teat, es frissenfacsart gyumolcslevet !
2011. jan. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ja...en meg 173cm es 58kilo vagyok!
2011. jan. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves 20.58!

Megkérdezhetem: te fogyózol, vagy te is súlyt tartasz? Fitnes terembe miket csinálsz: súlyzós edzéseket, vagy aerob típusút? (futógép, ellipszis tréner, ilyesmi)

2011. jan. 7. 21:12
 5/12 anonim ***** válasza:

csak megjegyezném hogy nem poén elhagyni az olívaolajat.. ha már megtehetnéd hogy azzal főzz, használd ki, ugyanis a jó zsírok (ami pl abban van) nem hogy hátráltatják, hanem segítik a fogyást, de te tudod.

amúgy nemrossz, bár kicsit keveslem, meg a leírásból kicsit olyan mintha már pszichésen az agyadra ment volna ez a fogyókúra, azért remélem nem :)

2011. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

21.34:

"...nem hogy hátráltatják, hanem segítik a fogyást, de te tudod. " nem tudsz olvasni?:D Leírtam, nem is egyszer:

"Súlytartó étrendem", "Súlyt tartok", Szerintetek ez így elég súlytartáshoz? ". nem FOGYNI akarok, súlyt tartani... tudom hogy ennem kéne de nem szeretem.

2011. jan. 7. 21:44
 7/12 anonim ***** válasza:

boccsánat.. akkor:

- segítik a fogyást

+ nagyon egészségesek, elősegíti a súlytartást..

(lényegében tökmind1, szerintem)

2011. jan. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
En sulyt tartok mar egy eve, de most hogy felkertek modellnek lekell dobjak 3kilot es akkor azt kell majd tartsak! A terembe minden felet szoktam csinalni!10perc futogep, 10perc sigep, 5 perc bicikli majd jonnek az erogepek!Imadok a hasizomra dolgozni:Dde ugyanugy a tobbi izmot is megmozgatom es nem felek hasznalni oket:DVan egy edzom aki segit! Neked 17evesen tokeletesen eleg azt amit csinalsz, es gratulalok neked, nem mindenkinek van ambicioja ezt megcsinalni, tovabba ugy e sokkal jobban erzed magad hogy nem olyan vagy mint a tobbi? A csaladod elfogadja azt amit csinalsz?rad kimondottan buszkek es ez meg tobb erot ad az almaim megvalositasahoz:D neked vannak almaid?
2011. jan. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
rad=ram:D igen koran van;))
2011. jan. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Milyen erdekes...ahogy valaki kiejti a szajan az hogy nem fogyaszt ez ezt meg ezt es sportol, maris az agyara ment a fogyokura...Mivan ha egeszsegesen szeretne elni?Mivan azzal ha neki fontosabb az egeszsege minthogy jokat egyen? Engem is mindig leszolnak azok az ismerosok akik nem tudjak hogy valojaban milyen vagyok, de rosszul vagyok toluk! Sokan ha tudnak mit esznek meg akkor nem neznek le a kisebbet, merthogy csak mas akar lenni, egszsegeseb es szebb:) Amugy gondolom nem cigizel? Az alkoholt is igazan elhagyhatnad!Azt eleg evente 2szer fogyasztani! :D
2011. jan. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!