Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg anyával...

Hogyan értessem meg anyával és apával, hogy máshogy akarok enni itthon és az iskolában is?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. 171 cm magas és 103 kg.

Reggel 5-kor kelek és megyek az uszodába egy héten háromszor egy órát uszni. Utánna 7-2-ig iskola. 3-6-ig minden nap edzés. 11 éves koromtól evezek. Ilyenkor télen egy óra futás van vagy lépcsőzés. Utánna egy óra súlyzózás és utánna egy óra evezés a tanmedencében.

Este 7-kor vacsora, fürdés, fogmosás és tanulok 9-ig. 9-kor alvás. Hátvágán nincs edzés, ezért ilyenkor a barátnőmmel szoktam pár órát biciklizni vagy futni.

Reggel iszok egy kávét otthon. Uszás után egy szendvicset vagy egy péksütit eszek. Egész nap a suliban semmit. Kettőkor a menzán kajálok és este 7-kor otthon.

Anyának mondtam, hogy a kaja pénzt adja nekem és én majd veszek egészséges ebédet belőle. Ebből kiabálás lett, hogy mit képzelek, inkább hálás lehetnék, hogy kifizetik a nem kevés ebédet az iskolában. Igen, de az nem épp egészséges. Pl. krumplifőzelék fasirttal, milánói makaróni, kelkáposzta főzelék, rántott hús, pörkölt, szilvás gombós, káposztás tészta szokott ott lenni. Otthon majdnem ugyanezek.

Azt is mondtam, hogy én már este 7-kor nem akarok nehéz vacsorát enni pl. paprikás krumplit hanem inkább valami joghurtot, virslit és ilyeneket. Erre meg apától kaptam meg a magamét, hogy anya itthon főz egész nap, hogy meleg vacsorát kapjak, én meg itt válogatok és igy hiába gürcöl, nem értékelem.

Miért nem értik meg, hogy 16-17 évesen 103 kiló sok egy lánynak még akkor is, ha mellette naponta van edzésem? A csapattársaimnál 89 kiló a legtöbb. Én is le akarok fogyni 89 kilóra. MErt hiába vagyok izmos, nem látszódik, mert az izom felett ott van a hájam. Hogyan lehetne itt változtatni és egészségesebben enni?


2009. jan. 26. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ne azzal kezd, hogy nem akarod édesanyád főztjét megenni, mrt az tényleg bántó mert kinlódik vele hogy finom legyen.Inkább egyszerüen mond azt, hogy szeretnél fogyni mert nem érzed jól magad.Szerintem ezt így bíztosan megértik.Estére nem is muszály egyél és bíztos eredménye lesz akkor, mert látom sokat sportolsz.
2009. jan. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa szÜlők!


Rendezett életmódot( mintaszerű) folytatsz, sportolsz, edésre jársz, tanulsz, és még erre ők vannak felháborodva, hogy egészségesebben szeretnél étkezni??!!


Hát szerintem igenis vállald fel a konfrontációt, és értesd meg velük, hogy az egészséged fontos, ennyi súllyal nem érzed jól magad,, és próbáljanak segíteni ebben!

2009. jan. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az is egy röhej hogy "itthon főz egész nap miattad"..

egy paprikáskrumpli elkészítése max félóra!

2009. jan. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor "nagybevásárlásra " megy anyukád, menj vele, és talán akkor kerül a kosárba néhány olyan élelmiszer is amit te is szivesebben fogyasztanál.
2009. jan. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

szió!


figyelj, menj el a haziorvoshoz, kérj beutalót endokrinológushoz, és diatetikushoz!

Az endokrinologus megvizsgal, hogy nincs e hormonzavarod (ennyi mozgas mellett siman ehetnel menzakajat), nekem hormonzavarom volt, azert nem fogytam, pedig legalabb ennyit mozogtam.


Az endokrinologus után elsetalsz a diatetikushoz, és beszélgetsz vele. Összeírtok egy diétát. Azt hazaviszed, és megmutatod a szüleidnek, hogy ORVOSIutasítás.

Az ellen nem tudnak nagyon szólni semmit.


Csak bátran, én évekkel előbb lefogyhattam volna, ha anyam veszi a faradsagot es elvisz, mert nekem is hormonzavarom volt! Csak bátran, ha kérdeznél vmit, nyugodtan írj privit, ugyanebben a cipoben jartam!

2009. jan. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsónak: nem diatetikus, hanem dietetikus. De igazad van!
2009. jan. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!