Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel tegyem változatosabbá...

Mivel tegyem változatosabbá az étrendemet?

Figyelt kérdés

Elég sokat fogytam már (21 kilót). Próbálok egészségen táplálkozni: sok zöldség, gyümölcs, sovány husi, tojás, tejtermékek, gépsonka némi korpovit, zabkorpa, natúr müzli, ilyesmik. Mellette minden nap elliptikus trénerezem.


Az utóbbi időben viszont nagyon unom már ezeket az ételeket, ezért úgy érzem, kevesebbet is eszem a kelleténél. A fogyás is gyorsabban megy az ideálisnál, az utóbbi hetekben két kiló körül ment le egy hét alatt. Igaz, még most is rengeteg a túlsúlyom. (BMI maximum: 44,6 jelenlegi: 36,4)


Hétvégén főzés közben megvágtam magam, ezerszer fordult már elő ilyen, de most kishíjján elájultam, pedig sosem voltam ájulós. Azt hiszem, legyengített a diéta.


Szóval az lenne a kérdésem, hogy van-e ötleteket mivel lehet kibővíteni, változatossá tenni az étrendemet?


26/N


2010. dec. 7. 11:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is gratulálok.

Az ájulás ellen szénhidrátot egyél. Muszáj, mert tényleg legyengülsz. Ettől még nem fogsz visszahízni, max. lassul a fogyás, és jól látod, arra szükséged is van. Ha túl gyorsan fogysz, bele lehet betegedni, meg a bőröd is lógni fog. Írtad, hogy a hideg kajákkal van gond, egyél tk. kenyérből szendvicset, sok zöldséggel. Lehetőleg reggel, de ha rosszul vagy, akkor azonnal.


Nekem van egy Tefal Actifry-om. Abból olyan kajákat is megehetsz, amiket normális állapotukban fogyókúra alatt kerülendők. Pl. rántott húsok és zöldségek (tk. lisztbe panírozva tökéletes!), néha-néha még sült krumplit is. Alig kell bele olaj, az elmúlt 3-4 hónapban én összesen 2 dl-t használtam, pedig gyakran sütöttem. Elég drága kütyü, de nagyon megéri. Jön a karácsony, kérd ajándékba, ha tudod.

2010. dec. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én is megdicsérlek, ügyes vagy! :)


a kérdéseddel kapcsolatban: nem biztos, hogy tudok segíteni, de megpróbálok. úgy szoktam mostanság feldobni az étrendet, hogy szószokat [pl szójaszószt, worchestert, vagy egy teáskanál ketchupot] teszek a párolt, vagy grillezett húsokhoz. a mirelit-zöldséget legjobb, ha nem párolod, nem főzöd, csak kiolvasztod. dobozban vihetsz magaddal belőle munkába, trallala... :)

hideg élelmiszerek közül, a tejtermékeket imádom a legjobban. [túró, natúr túrókrém, cottage cheese, natúr joghurt. ezeket fahéjjal és édesítővel fel lehet dobni. :) ]


próbálj ki egzotikus, különleges gyümiket, zöldségeket is, amelyeket eddig nem használtál! pl, bambuszrügy, hagymacsíra, mangó, pomelo, rebarbara, articsóka, avokádó, padlizsán, paszternák, cikória, csicsóka, endívia, madársaláta, licsi... :)

és a fűszerezés/ízesítés már csak a fantáziádon múlik! :)

2010. dec. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon jó fejek vagytok mind, szuper tippeket adtatok! :)))


Szívesen várok persze további ötleteket is, ha esetleg még erre jár valaki és van tanácsa a számomra! :)

2010. dec. 7. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!