Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel tegyem változatosabbá...

Mivel tegyem változatosabbá az étrendemet?

Figyelt kérdés

Elég sokat fogytam már (21 kilót). Próbálok egészségen táplálkozni: sok zöldség, gyümölcs, sovány husi, tojás, tejtermékek, gépsonka némi korpovit, zabkorpa, natúr müzli, ilyesmik. Mellette minden nap elliptikus trénerezem.


Az utóbbi időben viszont nagyon unom már ezeket az ételeket, ezért úgy érzem, kevesebbet is eszem a kelleténél. A fogyás is gyorsabban megy az ideálisnál, az utóbbi hetekben két kiló körül ment le egy hét alatt. Igaz, még most is rengeteg a túlsúlyom. (BMI maximum: 44,6 jelenlegi: 36,4)


Hétvégén főzés közben megvágtam magam, ezerszer fordult már elő ilyen, de most kishíjján elájultam, pedig sosem voltam ájulós. Azt hiszem, legyengített a diéta.


Szóval az lenne a kérdésem, hogy van-e ötleteket mivel lehet kibővíteni, változatossá tenni az étrendemet?


26/N


2010. dec. 7. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg kaját megehetsz, ha úgymond átalakítod diétásra. Pl. 1-2 alapanyagot elhagysz, vagy helyettesíted mással, nem csinálsz hozzá szószt, stb..

Nézz körül a receptekben, hátha van olyan, amit szívesen megennél, azt próbáld kicsit diétásabbá tenni.

2010. dec. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Azt kifelejtettem, hogy gratulálok a fogyásodhoz! Kitartás!!
2010. dec. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az igazság az, hogy diétás főtt kaja receptem elég sok van, viszont főzni nem főzök minden nap. Inkább a "hideg" étkezésekkel vagyok bajban. Lehet, hogy muszáj lesz többször főznöm, ha nem akarok összeesni... :)
2010. dec. 7. 11:33
 4/13 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm, kedves vagy! :)
2010. dec. 7. 11:34
 5/13 anonim ***** válasza:
Én hiányolom az étrendedből a főzelékeket és a leveseket. Az feltétlenül kellene!!!
2010. dec. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Benne vannak, ma pl. paradicsomos káposztát főztem! :)


/Pici olajon megdinszteltem hagymát, rá a csíkokra vágott káposzta, só bors, pici víz, megpároltam, tettem bele sűrített paradicsomot, pirospaprikát és összefőztem./


Levesnek szoktam főzni gulyáslevest /Sovány húsból pörköltalap, felengedem vízzel és összefőzöm zöldségekkel./ Krémleveseket magukkal sűrítve /Pl. karfiolkrém, zellerkrém, gombakrém. /


Gyakran sütök tepsiben husit is és nyers zöldségkörettel, vagy savanyúsággal eszem. Egyik kedvencem a székelykáposzta /Pörökölt alap, savanyúkáposzta, tejföl./


Szóval tényleg rengeteg receptem van még ezeken kívül is, dehát minden nap főzni... Azért nem írtam a főtt ételeket, mert igazából az alapanyagokat soroltam föl, amikből áll az étrendem, de igazad van, félreérthető volt! Köszönöm az észrevételt!

2010. dec. 7. 13:57
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Ez így tökéletes pedig :)


Akkor lehet, h új ízekre vágyik a szervezeted. Próbálhatnál valami thai konyhát, vagy mexikói ételeket (amelyik ételnek a sok zöldség az alapja).


Egyébként tényleg nagy gratula a fogyásodhoz, fantasztikus!!!!

2010. dec. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon jól esik a dicséret! :)))


Azt hiszem, igazad lehet az ízeket illetően... Hiába főzök többfélét, ha folyton ugyan azok ismétlődnek... Meg nem is ez a bajom első sorban, hanem a "hideg" étkezések problémája. Ha főtt virslit látok, legszívesebben kiszaladnék a világból. :) A tojást is élveztem egy darabig - főve, rántottának, tükörtojinak - de több hónap után szinte minden nap, váááá.... :PPPP


És ugye tovább nehezíti a helyzetet, ha nem főzök minden nap, mert akkor a választék: tojás, virsli, gépsonka, túró valami zöldséggel.

2010. dec. 7. 14:07
 9/13 A kérdező kommentje:
Ennek a thai és mexikói konyhának utánanézek, hátha tudok valami jó ötletet lopni belőlük! :)
2010. dec. 7. 14:08
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Süss tököt is, ha szereted. Vagy grillezz zöldségeket, mindig más fűszerekkel. :) Ehetsz még magokat is, az is nagyon jó a fogyókúrához. (mandula, sótlan mogyoró, stb). De ezeket meg is piríthatod, és rászórhatod a salátákra, húsokra. Egész más ízt ad neki.
2010. dec. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!