Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért terjedt el az a legenda...

Miért terjedt el az a legenda hogy 30-40 felett a kalóriaigény a "kor" miatt nagyon lelassul?

Figyelt kérdés

Több kutatás megállapította hogy 18-60 között változatlan a kalóriaigény, nem lassul az emésztés.


60 felett(60-65 között) kezd el lassulni évi 0,7% al



tegnap 11:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%

"térjünk vissza rá amikor ti múltatok el 40 évesek"

Elmúltam 40 éves.

Egyébként ezeket a bezzeg régen, bezzeg most szembeállításokat úgy írjátok, mintha egész életetekben minden egyes nap számoltátok volna a kalóriabevitelt évtizedik. Valójában viszont fogalmatok nincs a korábbi kalóriabeviteletekről, és rosszabb esetben a jelenlegiről sincs. Akkor min vagytok meglepődve?

tegnap 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
51%

Mint írtam, nem mindekit érint a dolog.

Régen persze hogy nem számoltam, hát mi a fenének számoltam volna. Most számolom. És pontosan tisztában vagyok vele, hogy régen milyen rettenetes étkezési szokásaim voltak. Pl reggelire 2 db lekváros fánk fél liter kakóval, ez így önmagában 1000 Kcal. És ez csak a reggeli...

És mondom, nem a kövérségemre kifogás ez, mert vékony vagyok, csinos, sportos. Csak ebbe most már munkát kell fektetni, míg régen külöm energiabefektetés nélkül voltam ilyen vékony.

tegnap 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%

"Régen persze hogy nem számoltam, hát mi a fenének számoltam volna"

Teljesen jogos, csak akkor ezt a bezzeg régen, bezzeg most mantrát érdemes elhagyni, mert semmilyen kézzelfogható matek nincs a kezedben.

tegnap 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
36%
Matek nincs, valóban. De pontosan tudom hogy hogyan éltem.
tegnap 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
61%
Látszik, hogy ez mennyit ér a gyakorlatban.
tegnap 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
Lelassul a kcal igény? Talán csökken. Én nem ezt látom a probléma kulcsának, inkább azt, hogy kb. 50 év körül az emberek aktivitása csökken, az étkezési szokásaik pedig megmaradnak. Rögtön pattannak is fel a felesleges kilók. Szóval, ha valaki a 40-es éveiben napi 2000 kcal-val tartotta a súlyát, akkor az 50-es éveire ugyan ezt 1800-al tudja produkálni, mert nem fut már a villamos után, inkább autóval jár, nem kergeti a gyereket, mert már felnőtt, nyugiba tud olvasni esténként, mert a kölök már nem nyüstöli, ha szerencsés, akkor már nem a megélhetésén aggódik, stb. Magamból indulok ki, 52 éves vagyok, halálos nyugalomban élem az életem, sokkal tudatosabban, mint 15 évvel ezelőtt. Kizárok minden zavaró, negatív tényezőt, mert már megtehetem. Aztán majd később, 70 körül, még jobban csökken az aktivitás, na, akkor kell majd nagyon figyelni, hogy egész nap a fotelban ücsörögve, ne kekszeket majszolgassak, hanem inkább valami zöldséget, különben egy év alatt 20 kg-ot fogok hízni.
tegnap 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
68%

"Ez a narratíva egyébként csak itthon létezik, külföldön nem."


Dehogyis. Mindenhol vannak idióták, plusz a női magazinok ezeket a brit tudósoktól fordítják le.


Reddites fogyókúrás fórumon fenn vagyok, minden nációban létezik ez a tévhit.

tegnap 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
A reddit loseit is teli van ezzel
tegnap 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!