Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért terjedt el az a legenda...

Miért terjedt el az a legenda hogy 30-40 felett a kalóriaigény a "kor" miatt nagyon lelassul?

Figyelt kérdés

Több kutatás megállapította hogy 18-60 között változatlan a kalóriaigény, nem lassul az emésztés.


60 felett(60-65 között) kezd el lassulni évi 0,7% al



tegnap 11:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%

Szerinted. De az összes bmr számlaló kepletben benne van a korváltozó.

Folyamat csökken az igény

tegnap 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%

"60 felett(60-65 között) kezd el lassulni évi 0,7% al"

Még ez se egyértelmű, maximum egyetlen tanulmány szerint. A metaanalízisek alapján egy 70 éves személy alapanyagcseréje átlagosan 80-90 kalóriával különbözik egy 20 éves személy BMR-jétől, ami valóban nem szignifikáns.

Ez a narratíva egyébként csak itthon létezik, külföldön nem. Itthon (hála a női magazinoknak) tényleg elterjedt ez az okosság, miszerint ha betöltöd a 40-et, akkor történik valami misztikum az anyagcseréddel, és hiába koplalsz, behízol. Ez nagyon jó ideológiai túlsúlyosok számára.

40 fölött (vagy bármely kor fölött) akkor jelenik meg a hízás, amikor az egyén fizikai aktivitása nincs összhangban az étrendi kalóriabevitellel.

tegnap 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
36%
Férfiaknál kevésbé jelentős a változás, de a női nem hormonok nagyon durván tudják befolyásolni a kalóriigényt, stb. Egyre több a korai klimaxos, teljesen flborult hormonrendszerrel, és mire rájön, hogy amit eddig megevett a szokásos aktivitása mellett, az már sok, ott vannak a plusz kilók.
tegnap 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
És a hormonok miben befolyásolják a kalóriabevitelt? Csak mert a tanulmányok szerint semmiben, hacsak nem működik alul súlyosan a pajzsmirigyed.
tegnap 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
13%

4, amíg a fogalmakkal nem vagy tisztában, ne nagyon akarj okoskodni.

Kalóriaigényt írtam, nem bevitelt.

tegnap 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

"Kalóriaigényt írtam, nem bevitelt"

Akkor úgy kérdezem, hogy a magadfajta is megértse: amennyiben nem rendelkezel súlyos pajzsmirigy-alulműködéssel, úgy milyen hormonális okokból kifolyólag vagy túlsúlyos?

tegnap 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%
Hát, a tapasztalat miatt... Én sokkal de sokkal akítvabb életet élek mint fiatalon, nagyon sokat sportolok, amit fiatalon nem tettem. És most mégis oda kell figyelnem az étkezésemre, nem is kicsit, fiatalabban pedig nem kellett. Én is azt gondoltam sokáig hogy ez nem igaz, pár éve még én is hülyének néztem volna aki így gondolja, de sajnos végül megtapasztaltam hogy de. Szóval minket hülyének nézni ha gondoljátok, de lehet hogy pár év múlva ti is megtapasztaljátok ha nincs szerencsétek. Én aktívan sportolok, 40 éves nő létemre 46-os a VO2max-om, ami átlagon felüli, vékony is vagyok, tehát nem a kövérségemre való kifogás az életkor. De mindemellett is nagyon durván oda kell figyelnem már az étkezésemre, különben azonnal pattannak fel a kilók. Ez van sajnos.
tegnap 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
15%
47 éves férfi vagyok! És én soha sem számoltam a kalóriát. De az utóbbi években láthatóan kevesebbet eszek. Legalábbis a korábbiakhoz képest.
tegnap 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

"soha sem számoltam a kalóriát. De az utóbbi években láthatóan kevesebbet eszek"

Sajnos szemre/érzésre senki nem tudja megbecsülni az étrendi kalóriabevitelt. Többek között ez szokott buktató lenni.

tegnap 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%

Jó, hát most lehet lepontozni meg hülyének nézni azokat akik szerint tényleg így van, majd térjünk vissza rá amikor ti múltatok el 40 évesek, komolyan. :) Persze nyilván nem mindenkit érint a dolog ennyire látványosan, mindannyian mások vagyunk, én is ismerek nem is egy olyan embert aki ennyi idősen is vézna.

De pl a kalkulátorok is számolnak ezzel. Úgy tűnik nem sok, de mégis az. Én most kiszámoltam a saját adataimmal. 20 évesen 1310 a BMR, 40 ésvesen már csak 1210. Ez 100 küönbség, nem tűnik vészesnek. De ez a napi 100 kalória valójában évi 5 kiló!! Az viszont már nagyon sok. Tehát ezt az évi 5 kilót nekem folyamatosan össze kell spórolnom, hogy ne jöjjön fel. Azért ez nem kevés.


Én fiatalon nem sportoltam, össze vissza zabáltam, piáltam. Mégis csont vékony voltam, úgy kellett tömi magam, különben lefogytam 50 kiló alá a 165 centimhez. Most meg rengetet sportolok (átlag heti 200 km bringa, heti 2x60 perc súlyzós edzés), mellette napi 2-3 óra kutyaséta, és durván oda kell figyelnem a kajára, különben ennyi mozgás mellett is azonnal hízni kezdek, simán fel jön 2 hónap alatt egy kiló plusz. Ami megint csak nem hangzik soknak, de akkor számoljuk 1 évre, 2 évre, 10 évre.... Most 54 kiló vagyok ami tök jó, de ez folyamatos küzdelem hogy így is maradjon. És ez régen nagyon nem így volt, tényleg nem, bár tudom hogy úgysem fogjátok elhinni. :)

tegnap 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!