Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit sportoljak? Ennyi elég lenne?

Mit sportoljak? Ennyi elég lenne?

Figyelt kérdés

Le szeretnék fogyni. Van rajtam egy kb 25 kg felesleg még. Már nagyjából 4 hónapja csinálom és így lement 18kg (és így van még 25) de valamit elkéne kezdeni sportolni. Eddig maximum csak sétáltam, inkább a kajára próbáltam nagyon figyelni. Viszont szeretnék elkezdeni komolyabban is mozogni. (Otthon szívesebben mozgok)

Van nektek olyan otthoni edzős videós akit szerettek és ajánlanátok? (És nem S.Norbi vagy R.Réka) Emellett egy héten mennyit kéne edzeni? Mennyi időnek kéne legyenek az edzések? Az hogy mennyire intenzív számít? Ha nem olyan hihetetlen erőteljes az is jó lenne? (Nagyon kezdő vagyok a témában ezért nem igazán tudok semmit)



aug. 14. 12:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

A fogyáshoz egyedül kalóriadeficiten alapuló étrend kell. Sport az egészséghez és a jókedvhez kell. A sport is éget kalóriát, de ennél milliószor több funkciója van.

Pont ezért ne otthoni pucsiítgatós, ugrálgatós, szőnyegen fetrengős, értelmetlenül összeválogatott, cringe, céltalan, semmilyen fejlődési lehetőséget nem kínáló YouTube videókat válassz "sportolás" címszó alatt, hanem egy mozgásformát, amit hosszútávon is szívesen űznél konzisztensen, mert csak úgy van értelme.

aug. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%
Fitnessblender vagy hasfit a youtubon. Mindkettő csatornának jó ingyenes edzései vannak.
aug. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

A sétálásból legyen tempós sétálás, aztán h még több lement kocogás.

#1-el értek egyet, a klasszikus mozgásformák közül (pl futás, úszás, kerékpározás) válassz és ne hagyd abba akkor sem, ha súlyodnál vagy.

aug. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Már miért ne lenne értelme otthon mozogni? Én jógázok, egy óra vinyasa jóga 600 kalóriát éget, izzadok, mint a barom, nagyon intenzív. Van elliptikus trénerem is, a négy fal között sportolva, kalóriadeficittel a 35. kilómat veszítem el.
aug. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

"miért ne lenne értelme otthon mozogni? Én jógázok"

Van értelme otthon mozogni, én is otthon edzek (erőemelés), a jóga pedig egy remek mozgásforma (bár nem égetsz el vele óránként 600 kalóriát, sajnálom). Aminek nincs értelme, mert hosszútávon senki nem fogja csinálni, az az említett YouTube videós ugrálgatós cicanacis, plasztikázott, hormonokat használó influenszerekre.

aug. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Csináltad már ezt a fajtát? Nem imádkozós, csücsülős ászanákra kell gondolni, ez egy rendkívül intenzív gyakorlatsor. De nem vitatkozom, legyen igazad. Ajándék.
aug. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Csináltam. Számomra is kedves mozgásforma a jóga, és egyetlen ága sem éget el óránkánt 600 kalóriát.
aug. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A sportban égetett kalória mértéke függ a testünk paramétereitől is. Túlsúlyos emberek sokkal több kaloriát égetnek el ugyanazzal a mozgással/mennyiséggel, mint egy átlagos testalkatú ember.
aug. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem a gerinctorna jellegű gyakorlatok motiválók egyedül az otthoni torna közül. Utána közvetlenül érzem a pozitív hatását, konkrétan azt érzem hogy jobb a hátamnak. Kalóriában nagyon kevés persze, de a jó testtartás önbizalom növelő és segít egészségesnek maradni. Sajnos youtube videót nem tudok ajánlani, mert online órára szoktam járni (a munkahelyi gerinctorna költözött a Zoom-ra).


Ha a kalória égetés a cél, akkor olyan sportot érdemes választani, amit szívesen csinálsz, mert a legfontosabb a rendszeresség. Sokat számít még hogy ne melegedj túl, mert ha túlmelegedtél, a szervezeted lekorlátozza a teljesítményt nehogy hőgutát kapj, vagyis óránként kevesebb kalóriát fogsz tudni égetni. Az úszás, biciklizés jó ebből a szempontból, valószínűleg a görkorizás is.

aug. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem ereszkedett meg a bőröd?
aug. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!