Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ahogy öregszünk, miért leszünk...

Kedves Vezető kérdése:

Ahogy öregszünk, miért leszünk szélesebbek, dagadtabbak ha úgy élünk, mint ahogy mondjuk 40 éves korunkig ?

Figyelt kérdés

Tippem hogy lassul az anyagcsere.

Csak érdekelne más véleménye is, mert gondolom látja mindenki, főleg a férfiakon ezt a szélesedés, megemberesedés' jelenséget. :)

Én mondjuk huszonévesen zabáltam, piáltam is, mint a disznó, mégis egy 70 kilos szálkás gyerek voltam.

Most se vagyok dagi 39 évesen, de voltam kicsit nagyobb darab, és ha nem figyelek oda, akkor hízok.

(Azóta tudom)

Mint ugye sok más is.

De ahogy látom valaki ugyanúgy bszik mindenre, és sovány marad..

Valaki meg szaladgál, stb, hogy ne hízzon el.



aug. 13. 23:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
40%
Anyagcsere lassulás. Bizony, hogy jelentős! A napit szorozd fel héttel, na az a heti kalóriaplusz, ami megmarad, ha nem változtat az ember semmin... Sok az.
aug. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Igen, Én meg sosem sportoltam, zabáltam, piáltam, stb, úgy voltam vékony végig.

Mostanában kell többet mozognom tudatosan. Úgyfest, kb 40 felett mindenkinek figyelnie kell erre, persze vannak kivételes emberek, van pár haverom 40+ os, semmi változás, semmi sport, ugyan olyan vékonyak mint 20 évesen.

aug. 14. 10:33
 13/18 anonim ***** válasza:
26%

Sok függ az adott ember genetikáján, anyagcseréjén és életvitelén. Azt tudjuk, hogy ahogy idősödünk, úgy lassul az anyagcserénk is. Ehhez kell alkalmazkodnunk. Nem élhetünk 50+-osan is ugyanolyan életvitelt, mint 20+ évesen.

Nagyon oda kell figyelnünk a testünk jelzéseire. Én már most 34 évesen csak ebédre ehezet kolbászos, tojásos lecsót, vagy lángost, mert ha később eszem ezeket, már problémáim lesznek. Rántott húst is már csak délután fél 5-ig ehetek, mert megüli a gyomromat.

Vékony, sportos nő vagyok. Párom 40 éves, de a 30-as és sok 20-as korosztály megirigyelné az alakját. De ő azért tesz is, mint ahogy én is.


Az a baj, hogy a magyar társadalomnak csak nagyon kis százaléka ismeri a mérték, az egészségtudatos, sportos életvitel fogalmát. Ezért tart ott a társadalmunk, ahol. Mindenkinek saját felelőssége, hogy hogyan néz ki, milyen egészségnek fog örvendeni idősebb korban.

aug. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

14

Én arra tippelnék hogy nagyképű fiatalok, akik nem hiszik el hogy a fiatalságuk miatt tudják könnyebben tartani a súlyukat, és azt gondolják hogy az idősebbek biztosan csak a lustaságuk miatt híznak meg... Na de majd térjünk vissza erre a témára 40 felett! Szerintem ezt csak az látja hitelesen aki már megélte.

aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
32%
10 es vagyok. Én sem értem miért pontoztak le.
aug. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

#14

Közben te lettél a 14-es válaszomat, miután a kisgyerekek kitöröltették a válaszomat.

Fiatalon én is utáltam, mikor azt mondták nekem, hogy "Majd meglátod, ha te is annyi idős leszel.." stb.

Én itt csak a saját tapasztalatomat írtam le. Sőt, ahogy elnézem a fiatalabb generációt, akkora az átmérőjük, hogy csak na, mind a két nemnél egyaránt. Én még fiatalon se tettem be a lában a Meki-be vagy az ehhez hasonló hulladék éttermekbe, ők meg kg számra eszik ezeket.


34 éves vagyok, de minimum 25-nek gondolnak, és nem, nemcsak genetika, hanem életmód is. Én nem dohányzom, nem iszom rendszeresen alkohol, nem kávézom, nem bulizom, kialszom magam, sportolok..stb. De nem baj, ha ez okoz nekik örömet, hogy leszavaznak..ám legyen.. ettől nagyobb boldogságuk ne is legyen az életben.


Mozgásban az élet. Az egészség a legdrágább kincs. Ha nincs időd az egészségre, majd lesz időd a betegségre.

Ezek nagyon jó mondások.

aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, velem is ugyanez van. Szerintem, ahogy meg van írva, hogy tizenévesen előbb hosszában megnyúlsz, ugyanúgy meg van írva, hogy utóbb majd emberesedsz is hozzá. Ami azt illeti, régen is és most is elképesztően sokat ettem, eszek: pizzát, péksütemény, édességet is, tehát minden úgynevezett szemetet. Emellett viszont 10 km-eket gyaloglok, 20 km-eket biciklizek, dehogy fogyási céllal, csak nem vagyok egy otthon megülni képes valaki. Régen is ilyen voltam, most is, ebben változás nincs. Nem tudom, hogy mi lenne, ha másképp, de nem is érdekel. Ha mindenáron magyarázatot kéne keresni az életkori változáson túl, akkor talán azt figyeltem meg, hogyha pszichológiai értelemben nyugisabb időszakom van (végre), na akkor hízok. Ez valószínű fiatalon kevesebb volt. Ha gond van, problémák gyötörnek, sok a szorongás, vagy betegség van, akkor az akaratlanul is fogyaszt. Gyorsan és nagyon. És most is ugyanúgy, mint régen, csak más a kiindulás.

Nagyon sokáig csak 68 kiló voltam, 18 évesen meg 28 évesen is ugyanúgy, csinálhattam bármit. Aztán ez szinte hirtelen megváltozott, néhány év alatt 25 kilót híztam. Nemrég cingár gyerekként még el se tudtam volna képzelni, hogy ilyen is lehetek, és azóta sem értem, miért. Ha gondterheltebb időszak jön, lemegyek akár 85-87 kilóra is, ez többször megtörtént, de utána már mindig visszahízok 90 fölé. Mivel 183 a magasságom, ezzel a súllyal nem csak vastag és combos vagyok, de elég nagy pocakom is van.

Azt nem tudom, hogy a nagy átlaghoz képest az én hízásom durván sok-e, vagy szokványos jelenség. Nekem korábban úgy tűnt, vékonyabb vagyok az átlagnál, most inkább a fordítottját érzékelem a saját környezetemben. Ha megkérdezhetem, kérdező, vagy akárki válaszoló, ti konkrétan mennyivel lettetek nehezebbek 25-30-35-40 éves korotok környékén?

aug. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

35 éves koromig semmit se foglalkoztam a külsőmmel, mégis egy szálkás , vékony gyerek voltam.

Aztán kezdtem hízni.

Addig 70kg voltam, 186 cm magas.

Felmentem 90 ig.

Aztán ilyen olyan sztresszek hatására Mirzatent kezdtem el szedni, az meg eleve rohadt nagy éhséget csinál.

Na ez (is) egy pár hónapra felvitt 115 ig, mikor leraktam a mirzatent, és rohadt szarul voltam, de lementem 100 alá, és ekkor ujra elkezdtem szedni a Mirzatent is, néha iszok is, oda kell figyelnem hogy ne hízzak el megint.

De mondom, 35 év előtt zabáltam, főztem, ittam, cuccoztam is néha, ettem a chipseket is, mindent ami jól esett, 35 éves koromig stabil 70 kg voltam. De itt jön képbe az is, amit mondtam, hogy azért ma már korántsem olyan izgalmasan, kalandos az életem mint volt.

Egyre több a kötelező dolog, stb, stb. Az is számít hogy 29 éves koromig vidéken laktam, bicajjal jártam mindenhova, Pesten meg tömegközlekedem, lift, stb.

Ezekre is próbálok figyelni, de nem mindig könnyű, amióta, kb 3 éve 5x annyi minden, pénzem meg ugyanannyi..

aug. 16. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!