Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ahogy öregszünk, miért leszünk...

Kedves Vezető kérdése:

Ahogy öregszünk, miért leszünk szélesebbek, dagadtabbak ha úgy élünk, mint ahogy mondjuk 40 éves korunkig ?

Figyelt kérdés

Tippem hogy lassul az anyagcsere.

Csak érdekelne más véleménye is, mert gondolom látja mindenki, főleg a férfiakon ezt a szélesedés, megemberesedés' jelenséget. :)

Én mondjuk huszonévesen zabáltam, piáltam is, mint a disznó, mégis egy 70 kilos szálkás gyerek voltam.

Most se vagyok dagi 39 évesen, de voltam kicsit nagyobb darab, és ha nem figyelek oda, akkor hízok.

(Azóta tudom)

Mint ugye sok más is.

De ahogy látom valaki ugyanúgy bszik mindenre, és sovány marad..

Valaki meg szaladgál, stb, hogy ne hízzon el.



aug. 13. 23:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem törvényszerű, ráadásul egy 70 éves ember BMR-je maximum 80-90 kalóriával tér el egy 20 éves fiatalétól, tehát nem az anyagcsere az ok. A hízásnak mindig az az oka, hogy az egyén kalóriabevitele tartósan nincs összhangban a fizikai aktivitásával.
aug. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%

Mert mindenem fáj,és rohadtúl nincs kedvem bringára ülni.

Meg saját testsulyos gyakorlatokat végezni.

Ez mondjuk kevesebb mint 1 éve van de így is felugrott 8kiló és baromira látszik.


Faxom megeberesedik...ja dagadt disznosodik inkább.

aug. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Valószínűleg hormonális okokból átalakul a testszerkezet, fogy a víz, jobban lerakódik a zsír, csökken az izomzat. Ez a test öregedésének része. Nem maradhatunk örökké fiatalok, mert akkor sose halnánk meg. Csak kifejezett erős odafigyeléssel, tudatos munkával lehet ezt ideig-óráig ellensúlyozni.
aug. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
38%

Hát 1-es, ellenőriztem, amit mondtál 158 centis, 60 kilós nővel, nem az alap BMR-t kell nézni, mert olyan nincs, maximum alvás vagy kóma közben van, hanem a legalsó aktivitásszintet, ülő tevékenység, nulla sport, és ott bizony nem 80, hanem 300 kcal volt a különbség 20 és 70 év között. Ami ugyabár havonta bő 1 kiló hízást jelent önmagában.

3-as

aug. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 4. válaszoló! Tehát leírtad, amit én, hogy a BMR között nincs értelmezhető különbség, és nem is számít, hisz az egyén akkor fog hízni, ha a kalóriabevitele tartósan nem felel meg a fizikai aktivitásának.

Igazunk van.

aug. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%

De, a BMR-ben is van értelmezhető különbség. Én most kipróbáltam a saját adataimmal (165/54/N). 20 évesen 1310, 40 évesen (ennyi vagyok most) 1210, 60 évesen pedig már csak 1110. És ez a BMR. Nagyon nem mindegy a 100 különbség sem, hiszen azzal is mondjuk évi 5-6 kg szép lassan felkúszik...

Illetve fiatalon bármit zabálhattam, pizzán éltem, ittam, nem sportoltam, a testmozgás az élénk társadalmi életemben merült ki, mégsem híztam. Most ugyan már kevesebbet járok társaságba, ebben valóban passzívabb lettem. De rengeteget sportolok, van egy kutyám akivel napi 2-3 órát sétálok, bringával közlekedem... Sokkal aktívabb életet élek mint fiatal koromban. És mégis, amint nem figyelek oda az étkezésemre, hízni kezdek, folyamatosan résen kell lennem, nem engedhetem el magam. És semmi pizza, egészségesen érkezem. Tudom, népszerű elmélet itt a gyakorin hogy a kor nem számít, de erről engem a saját tapasztalataim után senki nem fogja meggyőzni.

aug. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%

"BMR-ben is van értelmezhető különbség"

Lehet, hogy a random netes kalóriakalkutárokban van 100 kcal különbség, csak ezt a számot a vizsgálati anyagok nem erősítik meg.

aug. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
A tapasztalataim viszont megerősítik, nagyon egyértelműen, de arra már látom nem nagyon tudsz mit reagálni. :)
aug. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek.

Hát, ahogy végiggondolom, 10-en, 20-on évesen csak úgy pattantam ki az ágyból, akár minden estés éjszakába nyúló havarokkal levés után is.

Talán ahogy öregszünk, amellett, hogy fogy az energia is, egyre unalmasabb dolgokat csinálunk (nem mindenki), egyre kevesebb kedvvel talán. Igen, a több mozgás, kevesebb kajával tudom Én is tartani magam, de, ha mondjuk elengedem magam, igen hamar, gyorsan hízok.

Tök jó, sokféle válaszok, gondolatok!

Köszi! :)

aug. 14. 10:10
 10/18 anonim válasza:
49%
46F vagyok. Világ életemben sportoltam és figyeltem az étkezésre. Kb 10 éve egyértelműen érzem az anyagcserém lassulását. Jobban oda kell figyelnem a mennyiségre. Aki nem alkalmazkodik a változáshoz az elhízik.
aug. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!