Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az este 6 után ne egyél-dolgot...

Az este 6 után ne egyél-dolgot miért mondják?

Figyelt kérdés
Szerintem célravezetőbb, hogy lefekvés előtt X órával már ne egyél. Én 1-kor fekszek, van, aki 9-kor, nagyon nem mindegy, hogy 3 vagy 7 órát vagy kaja nélkül...
júl. 7. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Ezt az ökörséget évek óta nem mondja senki, és évekkel ezelőtt se a szakma mondta, hanem a Femina.hu és társai, meg a szomszéd nénik és az okos barátnők.
júl. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Ez valamikor a 2000res években volt divat. Még az én akkori háziorvosom is mondta, de már akkor is marhaság volt.
júl. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
56%
Ez egy általános tanács, mint nagyon sok más, ami az egyéni életmódtól függően kitolódhat. A hangsúly inkább azon van, hogy este kevesebbet kell enni, illetve, hogy a vacsora és a reggeli között leteljen a 11-12 óra.
júl. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
1-es sajnos még mindig vannak akik ezt mondják
júl. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Valaki(valami egykori fitness guru) kitalálta ezt az ökörséget, és sajnos elterjed, és a mai napig terjesztik...

De attól, hogy mondják még nem kell vele foglalkozni. Rengeteg fogyókúrás tanács van, amiről kiderült, hogy oltári nagy bromság, és igaz rá a mondás, hogy "egyik füleden be, a másikon ki".


Az ami az egyik embernek beválik az a másiknak nem fog! Ha neked ilyan a napi beosztásod, akkor nem kell koplalnod 6 óra után lefekvésig. Sőt egyáltalán nem kell koplalni! Minden szervezetnek megvan a megfelelő napi adagja, ha azt megtalálod, akkor még álmodban is eheted...

júl. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért mondják/mondták.


Én saját magamon tapasztaltam ki azt, hogy ahogy idősödöm az esti étkezést nem bírja a gyomrom. Pl. vegyünk egy egyszerű rántott húst. Pár évvel ezelőtt semmi bajom nem volt, ha este 7-kor megettem 1 nagy szeletet. Most kb 2 héte, mikor csoportos nyaraláson voltunk és fél 7-kor volt mindig a 3 fogásos vacsink, amiből az egyik este egy nagy szelet rántotthús volt. Elfelejtettem, hogy a gyomrom már nem bírja az olajos dolgot este, és a háromnegyedét megettem a rántotthúsnak. Vissza nem jött ugyan, de jó pár kellemetlen órát okozott nekem.


Én már lassan 2 éve úgy étkezem, hogy délután 5 után már nem eszek semmit. De ezt nem valamiféle írás alapján csinálom, egyszerűen csak saját magamnak tapasztaltam ki és jobb is lett a közérzetem. Nem koplalok, étkezem normálisan. Egyszerűen csak megváltozott a szervezetem, amihez alkalmazkodtam.


Este kb 9-10 körül veszek le aludni.

júl. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor nincs valóságalapja. Azt én is észrevettem magamon, hogy ma már nem is hiányzik a későbbi evés.
júl. 8. 10:16
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem én éheznék ha 6 után nem ennék. Jelenleg 7 körül vacsizom egy rendeset, utána kb 1 órával még elmegyek egy 2 órás kutyasétáltatásra, 11 körül fekszem. De hát nyilván megéhezem még előtte, hiszen még mozgok is... Persze ilyenkor már csak valami kis könnyűt szoktam enni, pl cottage cheese-t zöldségekkel. De nem a súlyom miatt, hanem mert az emésztésnek nem tesz jót a lefekvés előtti nagy evés.
júl. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 barpi61@61 válasza:

6/8 - igaz

Miért is?

Mindenkinek maga az Istene, a táplálkozása, stb.

Ne másoktól várj megváltást.


Próbáld ki, aztán döntsél.


Ennyi.

júl. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 barpi61@61 válasza:

Persze, meg lehet hallgatni a másikat, de amikor 10 emberke 10 félét mond, akkor hogyan fogsz dönteni???


Csináld! Oszt majd rájössz mi a jó.

FIGYELJ MAGADRA, A TESTEDRE, AZ ELMÉDRE.

júl. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!