Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mondják, hogy nem egészséges...

Mondják, hogy nem egészséges alvás előtt este nézni a Tv-t az ágyból, gondolom sokan nem a nagyvillany alatt nézik a televíziót,hanem sötétben, vajon hányan tartják be ezt?

Figyelt kérdés
sztem ha kellő távolságból nézzük sötétben a z ágyban, utána felkapcsoljuk a villanyt rögtön alvás előtt vagy én úgy szoktam hogy ekkor fogat mosok a szem majdnem 10 perc alatt áttud szokni a fényre most akkor ne nézzünk tv-t este meg a telefon se legyen előttünk, nem hiszem hogy sokan olvasni szeretnek lefekvés előtt, sztem ez jó módszer hogy nem rögtön a tv-t kinyomva az ágyból alszunk el, hanem még felkapcsoljuk a nagy villanyt és majd csak utána, előtte 1 órával nem érdemes meg ilyeneket mondanak, ki tartja be ezt

jún. 16. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát igazából azt mondják a tudósok ,hogy nem a pihentető alvás barátja az esti tv-zés,kütyüzés.Én jó pár évig csak és kizárólag tv re tudtam elaludni .Most kb 3éve viszont tv nélkűl alszom .Tv mellett nem tudok elaludni
jún. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én mostanában podcasteket hallgatok sötétben, csukott szemmel elalvás előtt. De a telefonon olvasgatás se zavart be érezhetően az alvásomba. Ha nem sikerül leállítani a pörgő agyam, az már bezavar, és erre tökéletesek a fent említettek. Talán a papírkönyv is működne, de macerás. Nekem az se vált be, hogy ne vigyem az ágyba a telefont, mert ha elalvás előtt eszembe jut valami fontos, így fel tudom írni, különben félnék hogy elfelejtem és nem tudnék emiatt aludni. Tv-t sose nézek, arra passz.
jún. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nem tesz jót az alvásnak a képernyő ún. kék fénye elalvás előtt 1-2 órával. TV-t nem nézek ágyból, nincs is a hálóban, de sajnos a telefon képernyő nézegetésében bűnös vagyok én is. Régebben olvastam lefekvés előtt, általában unalmas klasszikusokat olvastam újra + egy ideje meditációt, ASMR-t, mindfulness hanganyagokat hallgatok elalvás előtt.
jún. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. Tv-ken van vagy 5 fajta megjelenítési mód a szem kíméléséhez

2. Esti tv zes és alvás közben villanyt fel kell kapcsolni hogy a szem megszokja, utána leoltani és úgy menni aludni akkor a tv fénye nem fog így rosszat tenni az alvásnak

Én így csinálom és sztem bevált

+ Tekefonnál is ugyanigy sötétben az ágyból sose nézem csak megfelelő háttérvilágítással és ott is utána elmegyek még fogat mosni és aztán aludni

Így sztem nem káros

Vagy hogy elêg jó opció

jún. 21. 17:39
 5/5 anonim válasza:
Én alvás előtt az ágyban ülve nézem a tv-t és olyankor nagy villanyt bekapcsolom.
júl. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!