Ha sokat eszunk es tornazunk , akkor nem fogyunk es ha keveset eszunk es nem tornazunk, akkor lefogyunk. De ha sokat eszunk es letorbazzuk ugy MIERT NEM fogyunk??
Sokszor olvastam itt hogy ha viszonylag keveset eszunk, de nem tornazunk ugy is lefogyunk.
De ha sokat eszunk azaz rendesen es mellette edzunk, ugy nem fogyunk le.
A kerdesem miert nem?
Tornaval el lehet egetni a kaloriakat, nem?
Sokkal könnyebb kevesebbet enni, mint ledolgozni a megett ételt, szimplán ennyi.
Egy 900 kcal vacsora helyett egy 500 kcal vacsorát megenni semmi erőfeszítésbe nem kerül, ugyanezt a 400 kcal-t ledolgozni simán lehet 45-60 perc kemény munka.
Ez az út a fogyás megtartásához.
A kalóriadeficit kétféleképpen jöhet össze. Vagy kevesebbet eszel, vagy többet mozogsz.
Sokan (főleg a gyakorin) a kevesebb evés hívei. Mások inkább többet mozognak. Az előbbi csoport aztán lesi magát a tükörben, hogy milyen igazságtalan az élet, annyit eszik, mint egy madár, mégis legjobb esetben skinnyfat alkatú.
Aki meg mozog, az meg éli az egészséges életét.
Kb. 1300 kcal körül elkezd fizikailag is kevés lenni az étel, és szinte biztos, hogy valamilyen nyomelem hiányozni fog belőle. A végtelenségig nem lehet szűkíteni. Mozogni meg mindig lehet kicsit többet.
A mozgás hatására izmosodó szervezetnek ráadásul magasabb lesz az alapanyagcseréje, tehát amikor épp nem csinál semmit, akkor is több energiát fogyaszt (tehát könnyebb lesz neki deficitet kialakítani).
Felesleges szembeállítani a diétát és az edzést.
De: az étkezés rendbetétele nélkül nem fog menni a fogyás, ezért ezzel
kell kezdeni. Ha benyomsz vacsira egy pizzát, egy fánkot és egy korsó sört, azt egy átlagos vagy rosszabb állapotú ember nem tudja szobabiciklizéssel “ledolgozni”. Az is gond, hogy sokszor az alapismeretek hiányoznak, pl találkoztam olyannal, aki azt hitte, hogy a rántott cukkini diétás étel- hiszen zöldség. Mivel az ízét nem szerette, jó sok majonézzel ette - szóval ezért is fontos először az alapokkal tisztába jönni.
Az edzés fontos, 2 ok miatt:
- segít abban, hogy ne veszíts izmot diéta alatt (emiatt fontos viszonylag nagy súlyokkal súlyzózni)
- segít abban, hogy a napi kalóriakereted megemeld- ha edzel annyit, hogy naponta 300 kalóriával többet ehetsz, könnyebben tartod a diétádat
Az úgy van, hogy ha sokat sportolsz, akkor sokkal több ételt is kívánsz, követeli vissza a szervezeted az elhasznált kalóriákat. Szóval igen, sokkal többet lehet így enni, viszont ugyanúgy kell önmegtartóztatni sajnos, mert éhesebb leszel.
Viszont azért sport mellett mégiscsak könnyebb tartani a deficitet, illetve a fogyás végére nem úgy fogsz kinézni mint egy puding. Én egy 40 éves nő vagyok, rengeteg sport és kcal számolás segítségével fogytam. Hát jobban nézek ki most mint 20 évesen...
6, "Az edzés fontos, 2 ok miatt:
- segít abban, hogy ne veszíts izmot diéta alatt"
Megfelelő fehérjebevitel nélkül ez konkrétan sz.rt sem ér. Ezért lenne extrém fontos, hogy ne izomból fogyjon, dehát ehhez ugye nem elég csak a sima kalóriaszámolgatás, hanem a makro tápanyagokra való odafigyelés is kellene.
Azért van ez, mert más a viszonyítási alap. Ha nem mozogsz, akkor is van egy alapanyagcseréd, ami nem kevés kcal-t felhasznál. Átlagos testalkattal 1300 körül, plusz az alap napi tevékenység is még pár száz. Ennyit alapból ehetsz és nem fogsz hízni.
Ugyanakkor mondjuk fél óra alatt kemény edzéssel se fogsz 1000 kcal-t elégetni, egy 1000-2000 kcal-os pizza-süti-gyümölcslevet nem nagy ügy beburkolni. Sokkal kevesebb idő alatt túleheted magad észrevétlenül, mint ameddig azt lemozogni tart.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!