Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta alatt megettem 3 nap...

Diéta alatt megettem 3 nap alatt 4000 kalóriatöbbletet. Mennyivel fog vasárnap többet mutatni a mérleg?

Figyelt kérdés

Nagyon elkeseredtem, két hétig szépen csináltam mindent, a harmadik héten pedig becsúszott egy Burger Kinges menü, két jégkrém, és pár kocka csoki.

Nem egyszerre az egész, hanem 3 nap alatt ettem ezeket a pluszokat. Kb 4000 kalóriára számoltam ezeket.

Szerintetek elrontottam mindent? Vasárnaponként mérem magam reggel, mennyivel számítsak többre, mint a legutóbbi súlyom?


ápr. 26. 10:28
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja bocsánat, még kihagytam az egy meggyes rétest és 3 db mini csokis croissantot. Ezzel együtt számoltam kb. 4000 plusz kalóriának ezeket.
ápr. 26. 10:29
 2/19 A kérdező kommentje:
Emellett rendszeresen sportolok, tehát nem a kanapén ülve várom a fogyást.
ápr. 26. 10:32
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Nem a számok miatt kellene aggódnod, hanem az érzett bűntudat miatt. Ugyanis ez egy mentális probléma és evészavar.

Akkor lennél rendben, ha a tervezett étrended mellett kitartasz, és ha egy rétes becsúszik, hát istenem. De te 3 napig eszegettél összevissza, majd bűnteted magad és a mérés miatt aggódsz. Érzed a problémát?

ápr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen!
ápr. 26. 10:35
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha azonkívül nem etted túl magadat és mégis ettél még valami normálisat is, akkor semmi baj. Nem ettől fogsz fogyni és hízni, nem is a görcsös számolgatástól. Úgyhogy erről kattanj le és nyugodj meg.
ápr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem tudja megmondani, hogy mennyit fog mutatni a mérleg, és azt sem, hogy ha többet mutat, ebből mennyi a tényleges hízás (zsírban).


De ez nem is fontos. Valószínűleg nem volt jó a diétád, ha ennyire kiéheztél. Tarts egy normális kalóriadeficitet, de ne menj a BMR-ed alá. A kalóriakeretedet töltsd fel nagyrészt finom és tápláló dolgokkal- alacsony zsírtartalmú húsok és tejtermékek, jó minőségű szénhidrátok (lehetőleg teljes kiőrlésű gabona, barnarizs, sok zöldség és gyümölcs) és zsírok (pl olajos magvakból), és iktass be heti pár alkalommal valami “szemét kaját “ is, pl én néha eszek gyorséttermi kaját - nem menüt, hanem egy szendvicset, pl. egy sajtburgert, vagy ha belefér a keretembe, dupla sajtburgert (a fehérje miatt). A gyorséttermek honlapjain fent vannak a kalóriatáblázatok, tudsz olyat választani, aminek aránylag jobb az összetétele. De sült krumplit, üdítőt én már nem szoktam venni. Sütit vagy csokit is ehetsz néha, itt is érdemes olyat választani, aminek jobb az összetétele (óriási különbségek vannak). Magadnak is készíthetsz egészségesebb desszertet, fagyit (pl natúr joghurt, eper, kis édesítő, pár szem mandula) stb.

ápr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
19%

Én 3 napig bírtam, aztán 4 napig ettem mindent, de folyamatosan írtam is.

Ma kezdtem újból.

Új erővel.

Lehet, hogy most még csak 5 napig bírom majd.

Akkor újra.

Én is hetente mérem magam.

Majd csak lesz annyi erőm, hogy tovább bírom.

ápr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és köszönöm, hogy nem kaptam bántást!

A 7-es válaszolónak pedig hajrá, mindent bele!! Veled vagyok!

ápr. 26. 11:12
 9/19 anonim ***** válasza:
Max fél kilóval
ápr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Lilluci27 ***** válasza:
67%
Elvileg 700 kalória=10DKG zsír, tehát kb fél kgvel. (természetesen a szénhidrát vizet köt meg így a víz miatt több lesz a súlyod)
ápr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!