Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az avokádó jó a fogyókúrához?...

Az avokádó jó a fogyókúrához? Mik a pozítív hatásai?

Figyelt kérdés

ápr. 20. 08:55
 1/10 anonim válasza:
40%
Nem jó, zsír az egész, sok felesleges kalória
ápr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Az elsö félig hülyeséget ír, az avocadonak úgyan relatív magas a zsiradéktartalma, cserébe rengeteg vitamint és ásványi anyagot tartalmaz.

Másrészt ne fogyógkúrázz (az csak átmeneti dolog, utána visszahízod az egészet), hanem állítsd át az étrendedet normálisabbra, olyanra, amit életed végéit tudsz tartani. Erre jó a kalóriaszámolás, akkor nincs tilos élelmiszer/étel, mindent ehetsz, csak a mennyiségekre kell figyelni.

Eleve olyan, hogy fogyókúrás élelmiszer nincs, másrészt aki fogyni akar, annak is a minßel változatosabb, ízes ételekre van szüksége.

ápr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Magas a kalóriatartalma, ami a magas zsírtartalmának köszönhető. Ha szereted, akkor be tudod illeszteni az étrendedbe, mérsékelt mennyiségben. Egyébként egészséges, hasznos anyagok vannak benne. Ha viszont nem szereted, akkor ne egyed, mert sok kalória, ehetsz helyette mást, ami egészséges.


Én szoktam néha enni, és kalóriadeficitben tudok maradni mellette (=fogyok). De én nagyon szeretem, szóval nekem ez egyfajta jutalom :)

ápr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
A kettes hülyeséget ír, a vitamintól nem fogsz fogyni csak a makró tápanyagok számítanak és a zsír egy csomó üres kalória ami helyett ehetnél rendes ételt is
ápr. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Számolom a kalóriákat, és bele is tudom építeni a mindennap étrendembe. Szeretem is, viszont ha nem kiemelkedően jó az egészségemnek/vannak pozitív hatásai akkor el tudom hagyni. Főleg ha A fogyást illetően, ez csak lelassítaná. tudtam hogy magas a zsír- és kalória tartalma, de azon gondolkoztam hogy mivel gyümölcs, így a zsír az nem nagy baj, hiszen az természetes.
ápr. 21. 09:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Természetes ezért nem baj? A csokoládé és a cukor is természetes akkor miért nem azt eszed?
ápr. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A 4-6-os hülyeségeket ír, a finomított cukor meg a kakaó NEM természetes élelmiszerek!

Nyugodtan egyél néha avokádót, az ásványi anyagtartalma kifejezetten jót tesz, vannak benne zsírban oldódó vitaminok, amik szintén egészségesek, a fogyást egyáltalán nem lassítja. A zsiradék csak akkor lenne probléma, ha a keretedet túlléped vele, de zsiradékok nélkül rengeteg vitamin és egyéb hasznos anyag nem képes felszívódni.

ápr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De igen mindkettő természetes mivel csak is kizárólag természetes anyagokat tartalmaz

A cukor úgy ahogy van benne van a növényekben az mindegy hogy ki van vonva de akkor mondok jobbat, egyél szalonnát egész nap arra aztán senki nem mondhatja hogy nem természetes de úgy fogsz hízni mint a diszno

ápr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mielött nagyon belelovalod magad a hülyeségekbe, a kalóriaszámolásnak AZ A LÉNYEGE, hogy semmiféle élelmiszer NINCS LETITLVA!

Ha szalonnát kivánsz, azt is ehetsz, ha belefér a naüpi keredetbe, akkor NEM FOGSZ hízni töle!

SÖT, hogy még valamit mondjak, amiröl soha nem hallottál, ha valaki CSAK szalonnát eszik kenyérrel folyamatosan, az sem fog feltétlen hízni töle.

Régen a hegyekben élö favágók a téli idöszakban napi 5000-8000 kcalt vittek be szalonna-kenyér-hagymával, és emellett szikár emberek voltak, elhízott egy sem volt közöttük.

AZ OK, a napi kalóriaszükségletük igen magas volt, ennyivel éppen egyensúlyban voltak!


Nem ártana, ha utána néznél, mit jelent a kalóriaszámolás, mi a lényege és akkor nem írnnál enyi hülyeséget.


Az OK, hogy nem feltétlen egészséges minden nap szalonnát enni, de föleg nem azért, mert ettöl hízik valaki, hanem mert a legtöbb esetben az érrendszernek nem tesz jót.

ápr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Persze elméletileg ehetsz csak chipset is, egy zacskó chipsz fedezheti is a napi kereted csak mocskos éhes fogsz maradni és nagyon káros is
ápr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!