Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik azt mondják, hogy hormoná...

Akik azt mondják, hogy hormonális okok miatt nem tudnak lefogyni, az mennyire elfogadható indok az állapotuk mellett?

Figyelt kérdés
Ez csak egy kifogás, vagy egy valódi ok, hogy kövérek?
2023. jún. 20. 21:16
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
77%

"Az anyagcserédnek ilyen értelemben nincs sebessége"


Nagyokos, aki napi 15-20-szor fos, annak felszívódási problémája van. Az étel átszalad rajta, nem hasznosul. A belei gyulladásban vannak, hiába eszik eleget fogy. Betegség.


Az ellenkezője pedig a "csak" 2-300 kcalt jelentő IR vagy pajzsmirigy gond pedig egyáltalán nem kicsi.

Ott van az én példám: amíg egészséges voltam 152-höz 40 kg volt az átlagsúlyom. Nem esett nehezemre tartanom. 1 gyerek után is simán visszafogytam. Aztán második gyerek, gdm, teljes hormonális borulás, szoptatás alatt +20 kg, majd teljes kivizsgálás. Pm alulműködés, IR.

Ez azt jelenti, hogy az 1200-as bmr helyett kb. 1000 lehet az alapanyagcserém és ez beigazolódni látszik, mert 1300-as napi bevitel max. stagnálást eredményez, 1500 kcal lassú hízást. Kösz. Innen szép nyerni, de 1000 kcallal nem könnyű.

2023. jún. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
27%

Már miért kéne indokot adni vadidegeneknek, hogy miért olyan az "állapotuk" amilyen? Az persze szörnyű, ha valaki magának hazudik, mondván hogy hormonális probléma stb., miközben egyértelműen az életmódja okozza... Bár én ilyeket nem ismerek, az általam ismert kövérek tudják nagyon jól, ha a zabálástól híztak el, amin persze ronthat egy hormonzavar.


Viszont kifejezetten visszataszítónak tartom, hogy egyesek vadidegen emberektől várják el, hogy magyarázkodjanak a saját testük miatt. Kérdező, az alkeszeket is felelősségre vonod úton útfélen, hogy miért alkoholizál? Vagy pl. egy szívbeteget is, hogy miért nem szedi a gyógyszerét rendszeresen? Hogy jössze te vagy bárki ahhoz, hogy magyarázatot követelj más testsúlya miatt?! Nem kötelező mindenkinek normális testsúlyúnak lenni, ha valaki kifogásokat keres, mert bizony ilyen is van, akkor sem rúgok bele, meg kötekszem vele, hanem megpróbálom bíztatni, hogy ő is le tudna fogyni, milyen jó lenne stb., de ez végül az ő döntése és egy ponton túl ezt szerintem annyiban kell hagyni és meg kell vonnunk a vállunkat. Ha ezt az életformát választja, hát tessék...

Egyébként ha pl. gyógyszer-mellékhatás miatt (szteroid kezelés) hízik el valaki azt sem egy éjszaka alatt fogja leadni, én ismertem ilyet, neki kisebb gondja nagyobb volt annál, hogy kövér lett... Az alapbetegségétől szenvedett.

2023. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

#22


Na, ne forgassuk ki a kérdést.


Aki ihlette ezt a kérdést, az SAJÁT MAGA kezdett el magyarázkodni nekem, hogy miért nem vékony, anélkül, hogy kérdeztem volna!

2023. jún. 21. 21:04
 24/27 A kérdező kommentje:
Gondoltam, utána nézek, hogy a magyarázkodásának mennyi alapja van. Ennyi történt.
2023. jún. 21. 21:04
 25/27 anonim ***** válasza:
15%

"Nagyokos, aki napi 15-20-szor fos, annak felszívódási problémája van. Az étel átszalad rajta, nem hasznosul"


Pontosan, olyan van, hogy a tested nem hasznosítja a bevitt energiát, vagyis megy a kukába az energia.

Olyan viszont nincs, hogy a be sem vitt energiát is hasznosítja, így hízol.


Te is ugyanezt írod, hogy az 1300 kalória nálad stagnálás, mi tántorít vissza abban, hogy 1600at egyél és mozogj minden nap egy órát? Az 1600 sem tartható, vagy mi? Nekem is ennyi a szintentartásom egy kevés sporttal...ha nem vagy magas, nőként tök reális.

2023. jún. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
49%

Hát ezt nem írtad le, így pedig úgy jött le, hogy te támadsz be random embereket a kövérségük miatt.

Akkor a válaszom az az, hogy igen, előfordulhat, hogy betegség vagy gyógyszer-mellékhatás miatt nem vékony, de az egyénfüggő, hogy ez most élethazugság-e vagy sem. :/

2023. jún. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
54%

Én inzulinrezisztens vagyok, sőt már igt volt. Nekem a diéta előtt nem sikerült fogynom mert rosszul ettem. Elkövettem az összes hibát( koplalás stb) amit csak lehet. Nem az inzulinrezisztencia miatt hanem mert nem tudtam tartani.

Mióta kiderült azóta ráncba szedtem magam. Heti 3x1 óra sport. Nem lötyögés. Rendes, edzővel.

Kiegyensúlyozottan eszem, elkerülve a cukros finomlisztes dolgokat. Így megszűntek a nagy cukor ingadozások, nem vagyok olyan éhes, nem fáj a fejem stb..

és a legfontosabb, hogy számolom a szénhidrát mellett a kalóriát. Mert hiába eszem jól a cukromnak attól még könnyen túl lehet lépni a napi kalóriaszükségletet. És akkor már nem nagyon tudsz fogyni.

Szóval nem elég lecserélni az alapanyagokat, deficitben kell lenni. Illetve edzésnél sem mindegy, hogy amit csinálok az jó, használ vagy elszórakozom az edzést. A konditeremben erre is sok a példa. Rosszul végzi a gyakorlatokat, beszélget, traccsol, kicsit edz, de azt sem jól. Így nem is fog használni, utána meg rá lehet fogni a betegségre.

2023. jún. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!