Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik azt mondják, hogy hormoná...

Akik azt mondják, hogy hormonális okok miatt nem tudnak lefogyni, az mennyire elfogadható indok az állapotuk mellett?

Figyelt kérdés
Ez csak egy kifogás, vagy egy valódi ok, hogy kövérek?
2023. jún. 20. 21:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
69%
A kövérek csak nagyon kis százaléka kövér a hormonproblémája miatt, a többség az egészségtelen mozgásszegény életmód miatt.
2023. jún. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Akinek diagnosztizalt, azoknak teljesen. Sokszoros idobe tellik. Masnak kb 3 lg megy le egy honap alatt nekik ketszerannyi befektetessel max 1
2023. jún. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
31%

Erre hivatkozni laikusok körében divat, hála a Nők Lapjának, és a hasonló baromságokat terjesztő szennylapoknak. A valóságban orvosi alapvetés, hogy a vizsgálati anyagok szerint egy pajzsmirigy alulműködéssel vagy egy inzulinrezisztenciával küzdő egyén BMR-je maximum 200-300 kcal különbséget mutat egy egészséges személy alapanyagcsere szintjéhez képet. Magyarul Katika 1500 kalóriával már deficitbe lenne, azonban pajzsmirigy alulműködésben szenved, így neki 1200 kalóriára van szüksége a tartós deficithez. A gyakorlatban ennyit jelent a hormonprobléma, mint fogyást nehezítő tényező. Valóban nehezítő tényező, ez egyértelmű, de olyan nincs, de ha kalóriadeficitben vagy, akkor fogyni fogsz, pajzsmirigy ide vagy oda. Aki hormonprobléma mellett nem fogy, az nem a hormonok miatt nem fogy, hanem mert nem csökkenti le kellően a kalóriakeretét, magyarul tartósan többet eszik, mint kéne.

Plusz 10-ből 9 túlsúlyos nő előadja, hogy ő hormonproblémás, mindezt úgy, hogy egyetlen laborvizsgálaton nem vett részt, ami ezt mérések és eredmények alapján megerősítette volna.

2023. jún. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%

2, annak a 2%-nak, akinek diagnosztizált, annak meg orvos segít lefogyni, beállítja a hormonjait gyógyszerekkel, szóval annak meg azért kéne tudnia fogyni ugyanúgy. Vagy kicsit jobban odafigyelve, de azért megoldható.


Pm alulműködés, PCO, antidepi, foggátló, nekem minden bejátszott, amit szoktak kifogásnak felhozni, mégis fogytam 20 kilót és tartom.

2023. jún. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ezek az önmagukat hormonproblémásnak mondó kövér emberek is tudnának fogyni, ha akarnának.


Így már értem. Vitázni nem fogok velük, mert az ő életük. De már tudom, mit gondoljak az érvükről.

2023. jún. 20. 23:19
 6/27 anonim ***** válasza:
58%
Ki vagy te? Egy újabb Norbi and Réka jelölt, aki majd lefogyassza az országot? 😂
2023. jún. 21. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
70%
Nekem volt olyan kolléganőm, akinek pajzsmirigy-alulműködése volt, ő hol lefogyott hol meghízott, de mindig saját magát tartotta felelősnek a hízásért, mert nem tartotta a diétát.
2023. jún. 21. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
73%
Én sem tartanám a diétát, mert egy ideig oké, de az hogy állandó jelleggel alig vagy olyan ételeket tukmájak magamra, amit nem kedvelek, az ki van csukva. Értelme nincs igazából.
2023. jún. 21. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
#5 igen, le tudnának fogyni, csak sokkal nehezebben, és valószínűleg lassabban.
2023. jún. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
35%
1.5 éve eltávolították az egész pajzsmirigyemet. Előtte 20 kg-ot fogytam, mert az egyik tünetem az volt, hogy felgyorsult az anyagcserém, napi 15-20 hasmenésem volt.. mióta kivették, híztam (közben szültem is) és nem tudtam fogyni, hiába van beállítva gyógyszerrel a hormonszintem. Az új gyógyszer lelassítja az anyagcserét, ami miatt nehezebb fogyni, illetve most újra várandós vagyok. Tehát, igen, van olyan, hogy az állapotunk miatt sajnos nehéz, vagy lehetetlen fogyni!!
2023. jún. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!