Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik azt mondják, hogy hormoná...

Akik azt mondják, hogy hormonális okok miatt nem tudnak lefogyni, az mennyire elfogadható indok az állapotuk mellett?

Figyelt kérdés
Ez csak egy kifogás, vagy egy valódi ok, hogy kövérek?
2023. jún. 20. 21:16
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

#10


Értem, akkor ezt is figyelembe fogom venni.

2023. jún. 21. 06:23
 12/27 anonim ***** válasza:
36%

Én mondjuk a felírt gyógyszerekkel való szórakozástól 30-40 kilót híztam, nagyon rövid idő alatt. Ez nem fogható (csak) étkezésre, mozgásszegény életmódra.

Leadni pedig kábé lehetetlen. Szóval de, van ilyen is.

2023. jún. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
43%
10es, mennyi kalóriát ettél akkor és most, mit mozogtál, a terhességgel mi változott pontosan az anyagcserédben? Nem, az nem er, hogy "kábé ugyanannyit ettem" meg "nem változott semmi" és "lassult az anyagcsere".
2023. jún. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
37%

Az anyagcsere lassulás meg a terhesség, klimax is egy kedvelt kifogás arra, ha valaki hízik. Az anyagcsere lassulás max annyit jelent, hogy 200 kalóriával kevesebbet kell bevinned szintentartáshoz, nem azt, hogy a semmiből 30 kiló megy rád. A levegőben még mindig nincs energia...

Ugyanígy terhességnél, ahol zabálnak, mert "most megtehetik", mert "kettő helyett eszik", holott ugyanaz a párszáz kalóriaplusz igény van terheseknél.

Az anyagcserét meg sem említem, ami a legtöbb embernek = székelési gyakoriság...🙈

Az embereknek általában f.ngjuk nincs arról, hogy mit és mennyit esznek, aztán "anyagcseré"znek meg "lassulás"-oznak, ha felröppen 30(!!)kiló.

2023. jún. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Erről is hallottam, hogy valakinek az anyagcseréjével van baj, azért kövér.
2023. jún. 21. 07:28
 16/27 NTBS ***** válasza:
30%
Ilyen előfordul, de a többség csak erre hivatkozik.
2023. jún. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
41%

"egyik tünetem az volt, hogy felgyorsult az anyagcserém, napi 15-20 hasmenésem volt"

Az anyagcserédnek ilyen értelemben nincs sebessége, csak a Femina.hu-n, plusz mit jelent az, hogy felgyorsult az anyagcseréd, és mi köze ennek a fosásodhoz? A bélműködés és a belpiresztaltika problémájának, plusz a székletürítés gyakoriságának mi köze az anyagcseréhez, ami a humán szervezetet legkomplexebb szisztémás biokémiai folyamata? A várandóság és a pajzsmirigy eltávolítása sem befolyásolja az egyén energiaháttartását, magyarul ha fiziaki aktivitásodnak megfelelő a kalóriabeviteled, akkor nem fogsz hízni? Milyen gyógyszer írtak fel, hány milligrammos dózisban? Csak mert egyetlen gyógyszernek sincsen szignifikáns anyagcsere lassító szerepe. Annyira imádom, amikor laikusok a zsebtudományos baromságaikkal olyan dolgokat találnak ki, ami szakmailag nevetséges, tanulmányok által egyértelműen megcáfolt.

"van olyan, hogy az állapotunk miatt sajnos nehéz, vagy lehetetlen fogyni"

van olyan, hogy nehéz, de az endokrinológiailag értelmezhetetlen, hogy lehetetlen. Bárcsak lenne lehetetlen fogyás, és akkor nem lennének csontvázra lefogyott éhenhalt afrikai gyerekek, meg hajótöröttek.

"felírt gyógyszerekkel való szórakozástól 30-40 kilót híztam, nagyon rövid idő alatt. Ez nem fogható (csak) étkezésre, mozgásszegény életmódra"

Tőled is megkérdezem, hogy milyen gyógyszert írt fel neked a szakorvos, milyen hatóanyagtartalmút, mekkora dozírozással? Pont, hogy 30-40 kiló hízás nem róható fel egyetlen gyógyszerkészítménynek sem, ugyanis ekkora extrém túlsúlyt bizonyítottan és egyértelműen csak akkor tudsz magadénak tudni, ha a fizikai aktivitásoddal köszönő viszonyban sincs a kalóriabeviteled. 40 kiló plusz egy pajzmsirigy gyógszertől? Miért nem találtak még sehol a világon egyetlen tudományos kutatásban sem olyan hormongyógyszert, ami 40 kiló (vagy akár csak 10) kiló hízást eredményezett volna?

2023. jún. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
A #17-es válasz elég erősnek tűnik. Akik állítólag nem tudnak lefogyni ilyen-olyan okból, azok mit mondanak rá?
2023. jún. 21. 08:26
 19/27 anonim ***** válasza:
16%
Normálisan beállított gyógyszerrel le tud fogyni, csak egyszerűbb ráfogni és enni mindent, mint normálisan diétázna IS.
2023. jún. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
16%
19, nem, nem működik mindenki máshogy. Rád is hat a biológia meg a fizika meg az energia törvényei, miszerint ha nem viszel be energiát, fogysz. Ha feltaláltad hogy semmiből energiát csinálsz, akkor jelentkezz a Nobelre, mert meggazdagodsz belőle.
2023. jún. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!