Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért ne egyek sok tojást?

Miért ne egyek sok tojást?

Figyelt kérdés
Számomra már követhetetlen sok minden. Vigyek be sok fehérjét, ez teljesen érthető az izmok miatt. Ha a fehérjebevitel egyrészét napi 4 tojással viszem be, akkor meg az a reakció, hogy ez sok tojás és egészségtelen. Most akkor, hogy is van a dolog?
2010. szept. 15. 10:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Persze, hogy van benne zsír, azért ez ne legyen vita kérdés :). Diéta miatt emeltem fel a fehérjebevitelt, nem akarok izmot veszíteni, csak zsírt. Nem tudom csak egyetlen egy fajta ételből bevinni a napi fehérje adagot, ezért is eszek többfélét: tojást, csirkét, túrót, joghurtot. Sajnos a halat nem szeretem. Ezt a tojásevést nem úgy kell érteni, hogy életem végéig napi 4 tojást fogok enni :), kb. fél évre gondoltam, amíg lemegy a felesleg, s szükség van a normálnál kicsit több fehérjére. Joghurt természetesen natúr joghurt, az elmúlt egy hónapban egyszer ettem valami édesített joghurtot, s alig birtam megenni, annyira éreztem benne a rengeteg cukrot. Látszik, hogy elszoktam ezektől, s ez nagyon jó :).
2010. szept. 15. 11:53
 12/19 anonim ***** válasza:
én régóta napi 2 tojást eszem és tökéletes a koleszterinem meg minden más értékem is.
2010. szept. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
amúgy nekem is volt gondom a fehérje-bevitellel, de sokkal egyszerűbb konzerv tonhallal és csirkehússal bevinni, mint tojással. akár az is jó, amit a sparban meg ilyen boltokban kapni kisütve, és nem olyan veszett drága.
2010. szept. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
tonhalat kóstoltad már? a halat úgy általában én se szeretem, de a tonhalat imádom :)
2010. szept. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
46%

Az a baj, ha minden nap eszel mindenből, egy idő után nagyon megunod és undorodni fogsz tőlük. Ezért kell inkább változatosságra törekedni.

Sokan azzal szúrják el a fogyókúrát, hogy ugyanazt a 10 féle kaját ismételgetik hetekig, hónapokig, aztán csodálkoznak, ha állandóan a kaján jár az eszük, evés után is képesek lennének benyomni egy pizzát - pedig nem is éhesek, csak hiányoznak az ízek.

2010. szept. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A "tojásos okoskodóknak üzenem" nézzék meg a Spektrum Tények és Tévhitek műsorát. Tudományosan be lett bizonyítva, hogy a főtt tojás nem hogy növeli, csökkenti a koleszterinszintet, csakúgy, mint a teflonban vaj és olaj nélkül sütött tojás.Ezt egy olyan férfin tesztelték, aki napi 12 főtt tojást evett meg. És utána kipróbálta a 2 műsorvezető is, 1 hétig napi 12 főtt tojást ettek és az eredmény ugyanaz lett, csökkent a koleszterin szint és az egészséges fehérje bevitel megfelelő szintem volt.
2010. szept. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

én majdnem minden nap eszek tojást bármilyen formában (hétvége a kivétel) és semmi bajom sincs. egy héten megeszek 1 vagy 2 tucat tojást, szeretem, és nem hiszem, hogy megfogom unni :D


21/L

2010. szept. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
A tojásfogyasztás egészségügyi kockázatának megítélése változik, mint ahogyan a tojások is változnak. A legújabb (brit) szakvélemény szerint mindenki bátran fogyaszthat annyi tojást amennyit kíván.Egyrészt a szerveztünk tudja mire van szüksége, ha valamire nincs akkor azt nem kívánja. Másrészt a tojás és a koleszterin viszonyáról korábban kialakított álláspont mítosznak bizonyult. A tojások is változtak, mivel változott a tyúkok takarmányozása. A tojás ma egészségesebb, mint 70 éve volt -állítólag, bár erre nem vennék mérget. A tojás egészséges. Mindenki ehet belőle amennyit kíván.
2013. febr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
azért ezzel a pazar állítással, hogy "azt kívánjuk amire a szervezetünknek szüksége van" vitatkoznék. én bármikor tudnék enni fagyit, túrórudit, lángost stb. elhiszed, hogy nincs rá szüksége a testemnek?
2014. júl. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!