Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért ne egyek sok tojást?

Miért ne egyek sok tojást?

Figyelt kérdés
Számomra már követhetetlen sok minden. Vigyek be sok fehérjét, ez teljesen érthető az izmok miatt. Ha a fehérjebevitel egyrészét napi 4 tojással viszem be, akkor meg az a reakció, hogy ez sok tojás és egészségtelen. Most akkor, hogy is van a dolog?
2010. szept. 15. 10:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
A tojásban úgy tudom sok a koleszterin. Ehetesz tojást, de ne sokat. A fehérjét nem csak tojással lehet bevinni.
2010. szept. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Elsô vagyok. Az egyik oldalon azt olvastam, hogy sok benne a koleszterin, a másikon pedig, hogy nem befolyásolja a koleszterin szintet. Szóval a kérdés kérdés marad, de szerintem egyél mást is ha fehérjét akarsz bevinni.
2010. szept. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is észrevettem,hogy van egy hozzászóló kb 80%os,aki mindenhova beírja a ne egyél tojást,felszólítást.

Butaság,simán lehet enni,annyi hagy napi 3-4-et sárgájával a többi meg csak a fehérje legyen.

Nálam nem gond,a kutyám szereti a sárgáját.

2010. szept. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Inkább várd meg amíg tik lesz a tolyásból, azt abba több a fehérlye.
2010. szept. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy csak tojást eszem :). Napi 4 tojás nem egyenlő a napi fehérjebevitellel. Eszek szárnyashúst, túrót, joghurtot is, bár utóbbi sem a legjobb választás, de ezek a lehetőségeim vannak (fehérjeturmixokra nincs pénzem). Amit a második bejegyzésedben írtál, én is olvastam, ezért is vagyok kicsit tanácstalan. Bár nem igazán hiszem, hogy a napi 4 tojás meggátolná a fogyást, azért nem szalonna, vagy valami zsíros hús, s nem is péksütemény o.O.
2010. szept. 15. 11:05
 6/19 anonim ***** válasza:
Én személyszerint nem tudnék ennyi tojást megenni, mert nekem kicsit zsíros, de ha nincs tőle semmi bajod, akkor nyugodtan egyed :) Egyébként most izmot építesz, azért viszel be ennyi fehérjét, vagy diétázol? És a joghurt miért nem jó megoldás? Szerintem semmi gond nincs vele :)
2010. szept. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem az a 80%-os hozzászóló vagyok, aki mindenhozva beírja, de tényleg sok benne a koleszterin. 4 tojást simán meg lehet enni, hetente egyszer. (Vagy eloszva, de összesen 3-4-et) De minden nap tényleg nem ajánlott. Az jó, ha egyik nap tojást eszel, másik nap csirkét, harmadik nap halat, a fehérje miatt. De nem kell minden nap tojás.

A koleszterin mindenféle ronda dolgot okozhat, pl. infarktust, de nem holnap és nem mindenkinél, hanem 10-20-30 év múlva.

Tényleg nem lehet tudni, mi az igazság, de szerintem az, ami mindenre igaz: mértékkel hasznos, túlzásba víve káros.

Amúgy én Szendi Gábortól hallottam először, hogy nem befolyásolja a tojás a koleszterint, de nem hiszek neki, mert a paleolit is egy nagy szarság, régészek megmondták, hogy a paleolit korból nincsenek leletek és semmit nem tudunk a táplálkozásról. Arról nem is beszélve, hogy az akkor embereket 15-20 évesen megette a medve, még jó, hogy nem haltak meg 50-60 évesen rákban, infarktusban stb.

2010. szept. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó a joghurt, csak natúrt egyél.

Ha nem szereted, akkor turmixold le gyümölccsel és ízesítsd kedved szerint. CSak a bolti műgyümölcsös nem jó.

2010. szept. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Zsír a tojásban? Aztán hol?

Max. a gázképző hatása miatt nem eszek gyakran tojást.

2010. szept. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Milyen gáz?

És igen, vannak benne telített és telítetlen zsírok (zsírsavak) is.

2010. szept. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!