Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a jobb koplalalni vagy...

Melyik a jobb koplalalni vagy módszeresen leadni lassan?

Figyelt kérdés
2022. febr. 10. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legbelül te is tudtad a választ már akkor is, amikor kiírtad a kérdést.


Az a baj, hogy ha a végtelenségig leegyszerűsítjük a szervezet működését a fogyás / hízás témakörét illetően akkor is nagyon összetett és bonyolult rendszert kapunk (nem atomfizika de azért nem könnyű).


Minden összefügg mindennel. (eddig ez egy nesze semmi fogd meg jól, a célom ezzel az értelmetlennek tűnő írással, hogy megéri picit megtanulni, megérteni a dolgokat)


Mindenképpen szépen lassan kell leadni. Hasonlat: ha 40 km-ert le kell futni akkor nem állunk neki sprintelni mert futunk fél vagy 1 kilométert és kiterülünk az aszfaltra. Szépen lassan kocogva viszont lelehet tolni simán ezt a távot is.

2022. febr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lassan leadni, nem a koplalás
2022. febr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Nézd már, ez a doki állandó koplalásban van!: https://www.youtube.com/watch?v=sko2gWFcqvU
2022. febr. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Egyénfüggő. A nagy könyvben úgy van írva, hogy mozogj sokat, egyél sokszor keveset, kerüld a feles kalóriákat és az egyszerű szénhidrátokat. Hát nálam ez nem működött. Ha megeszem egy kis adag kaját ami a fél fogamra sem elég, olyan éhes leszek tőle, hogy másra sem tudok gondolni csak az evésre. Minél jobban elnyújtom azokat az időszakokat amikor nem veszek magamhoz táplálékot, annál kevésbé vagyok éhes. Ami nálam működött, hogy reggel csak egy kávé, délután egy normális étkezés (alacsony szénhidrát magas fehérje és zsírtartalommal), este csak egy proteinturmix. Mellette minél több mozgás, víz, vitaminok, ásványi anyagok.
2022. febr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Tudnék mesélni a koplalásról és az azutáni visszahízásról.

47-85 kg között bármi előfordult nálam.

Aztán egyszer csak átkattant a fejemben valami,hogy jó lesz nekem dagadtan is.

El is voltam így egy ideig.

Végül elkezdtem kalóriát számolni.

Egy év alatt lement 20+ kiló.

Néha edzegetek mellé.

Ez így teljesen jól tartható.

Nem is értem,hogy nem jöttem rá erre korábban.

Nálam az volt a probléma,hogy mindig tegnapra akartam eredményt.

Nyár elején megkattantam,hogy hogy nézek ki,aztán télre már simán vissza is szedtem.

2022. febr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

14- és 30 éves korom közt nagyrészt koplalós fogyókúráim voltak, mert más módot nem ismertem a fogyásra.

A koplalás a legrosszabb amit magával tehet az ember. Nekem étkezési zavaraim lettek tőle, falási rohamaim, hirtelen elviselhetetlen farkaséhség, emiatt aztán egyik fogyókúrát se tudtam sokáig megtartani, és hosszú évekig jojózott a súlyom. Ha lefogytam 10 kilót kínkeservesen fél év alatt, visszajött 30, fele annyi idő alatt stb stb.

Végül a kezdeti 100kilóm sok évnyi koplalás majd kényszerfeladás után 150kg lett, majd mikor egy orvosi diéta alatt egyáltalán semmit nem fogytam, pedig mindent betartottam, feladtam az egészet elkeseredésemben.

Végül egyre rosszabbul voltam, és mikor szembesültem azzal, hogy 170kg vagyok, magamhoz tértem, feladtam az összes fogyókúrát, koplalást kalóriaszegény diétát, és hosszas utánajárás után szakember segítségével és betegség miatt speciális étrenddel + mozgás, életmódot váltottam.

3 évvel később, Ma már 67kg vagyok, és nagyon boldog:). Mindez koplalás nélkül.

Szóval én nem ajànlanám hogy koplalj.

2022. febr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!