Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ciklikus fogyás-hízás. Mit...

Ciklikus fogyás-hízás. Mit tegyek, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, jelenleg 56 kiló (155 cm-hez).

Az egész életem abból állt, hogy felszedtem valamennyit, és mikor elkezdtem közeledni a 60 kg-hoz vagy átlépni azt akkor lefogytam. Legkisebb súlyom 48 volt. Nem akarok vékony lenni csak formás, és tudom mit kell tennem ehhez. Tisztában vagyok a kalóriaszámlálással, az edzések fontosságaval, az ételek összetételének fontosságával de amint belép egy válozás az életembe, vagy valamiért felhagyok az edzéssel minden kisiklik, meghízok, utálom magam elkezdek stressz-kajálni és amikor már sikeresen padlóra küldtem magam akkor kezdhetem elölről. Sokáig analizáltam az étkezés szokásaimat, megpróbáltam rájönni mi a baj és szerintem minden arra vezethető vissza, hogy nagyon egészségtelen a kapcsolatom az étellel.

Hogy hozzam ezt helyre? Hogyan találjak egy olyan életmódot amihez ragaszkodni tudok akkor is ha az életemben sok a stressz? Hogyan tartsak meg egy normális, sportos alkatot amivel elégedett tudok maradni?



2021. okt. 2. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
én is hasonlóval küzdök, egy itteni kérdésben említették Az éhes lélek gyógyítása című könyvet Lukács Lizától. Még nem olvastam, de a napokban megveszem és nekiveselkedem.
2021. okt. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Ha fele annyit eszel, hogy lefogyj majd a fogyókúra vége után 3x annyit mint előtte, akkor mit vársz?
2021. okt. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es, mintha én is hallottam volna róla pár éve de teljesen megfeledkezdtem a létezéséről. Köszi hogy említetted, utána fogok nézni.

2-es, duh? Erről beszélek, hogy tudom hogy ez van velem, hogy zabálok ha stresszelek, tisztában vagyok a kalóriatöbblet fogalmával, nem csodaszereket meg teákat várok hogy mágikusan súlyt tartsak hanem tanácsokat amik segítenek megtartani egy életmódot ami biztosítja az egészségem és egy normális testfelépítést. Ha nem tudsz ilyen tanácsot akkor nem gáz, én se tudok, de akkor ne kommentelj inkább semmit

2021. okt. 2. 19:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Leírtam, hogy ez azért van mert többet eszel a fogyókúra után. Erre lepontoztok.

Most meg kiderül, hogy igazam van? Érdekes.


Ha ideges vagy vagy gondjaid vannak és enned kell akkor SEHOGY nem fogsz lefogyni.

Menj el pszichiáterhez. Nem szégyen ha kapsz egy gyenge nyugtatót. Attól meg nem leszel ideges és nem "kell" enned.

Tök ciki tudom, de én mégis ismerek 4-5 embert aki jár.

Köztül az egyik cégtulajdonos.

2021. okt. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most nagyon nehéz lenne részletezni, de az egészségtelen kapcsolódást az étellel mindfulnessel (tudatosítás és ítélkezésmentes, objektív megfigyeléssel) lehet gyógyítani. Ha lelki eredetű gond okozza. Nagyon sokan küzdenek ezzel.

Tudatosítanod kell, hogy az étel nem oldja meg a problémáidat, az evés csak arra való, hogy a testedet tápláld. Az evés nem foglalhatja el a gondolataidat. Rendesen táplált test nélkül viszont nem élhetsz harmonikus életet.


Tudom, hogy ez most így "nesze semmi fogd meg jól" dolognak hangzik, de mikor eszel, ítélkezésmentesen megfigyeled magadat és közben őszintén helyre rakod magadban, hogy mit jelent az evés számodra, akkor rendszeres gyakorlással át tudod az agyadat programozni.

2021. okt. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!