Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi számít "rengeteg" mozgásnak...

Mi számít "rengeteg" mozgásnak? Ami mellett már lehet enni szabadon,amit megkíván az ember?

Figyelt kérdés
Gyakran olvasom itt is, meg máshol is, hogy lehet enni bármit, ha rengeteget mozog az ember és aktív életet él, nem fog elhízni. Nyilván nem arra gondolok, hogy több ezer plusz kalóriát betolok, csak mert ma mozogtam 4 órát. De hogy működik ez pontosan? Néha úgy megennék egyszerre egy tábla csokit, pl.pont most is. Reggel edzettem másfél órát, de ebben a bemelegítés és a nyújtás is benne volt, 45 perc súlyzós, 30 perc HIIT. Ez gondolom még csak meg sem közelíti ezt a "rengeteg mozgás" kategóriát, amiről ilyenkor beszélnek, pedig én elfáradtam tőle.
2021. nov. 23. 16:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ez leginkább az egyéni anyagcserén múlik.

Én gyerekként rengeteget sportoltam. Heti 6x 2 óra úszás, mellette napi 5 tesióra + heti 3 óra kézilabdaedzés, hulla voltam sokszor, nem ettem kirívóan sokat egyáltalán, normál tányér normál adagok, napi 3 étkezés, de persze hogy mit eszem azt nem válogathattam meg, azt ehettem amit a szüleimtől kaptam, a sok mozgás ellenére is elhíztam. 13 évesen 100 kilós voltam.:(

Az évek alatt míg felnőtt lettem, nagyon sokmindenen túl lettem fogyás- hízás tekintetében.

Aztán volt egy életmódváltásom, komoly feleslegtől szabadultam meg, most 67kg vagyok,( ami nekem normál súly,) elég szigorú diéta mellett, heti 10 órát járok úszni ( ülőmunka mellett), hétvégén csak lazán tekerek 1-1 órát szobabiciklin. Sokszor fárasztó nagyon, de muszáj.

Úgy tűnik súlyt tartok, mert a fogyás úgy néz ki megállt. Nagyon nagyon oda kell figyelnem mit eszem, különben azonnal hízni kezdek. Ha a mozgást abbahagyom akkor is. Alapvetően szeretem az étrendemet, meg a sportot is, de néha nagyon bele tudok fáradni abba, hogy ennyire oda kell koncentrálni erre.

Rengeteg munkám van benne, hogy 25 kövér év után végre sikerült teljesen lefogyni, végre egészséges testsúlyom van, és rettegek a visszahízástól.


Szóval attól függ milyen az anyagcseréd. Aki mázlista , az eszik amit akar, és különösebben nagy edzések nélkül is normál súlya van. Aki nem , annak sajnos egyénfüggő mértékben kell kontroll alatt tartani az életmódját.

2021. nov. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
71%

Heti 4x 5km futás

2 spinning

3x 20-30 perc súlyzós edzés.


Jöhetett pizza, sör, torta, bármi...

Kár hogy már nincs erre időm.

2021. nov. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12. 5km-t mennyi idő alatt futod le?

Köszi ha válaszolsz:)

2021. nov. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Olyan 35 perc alatt.
2021. nov. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Köszi:)
2021. nov. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!