Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi számít "rengeteg" mozgásnak...

Mi számít "rengeteg" mozgásnak? Ami mellett már lehet enni szabadon,amit megkíván az ember?

Figyelt kérdés
Gyakran olvasom itt is, meg máshol is, hogy lehet enni bármit, ha rengeteget mozog az ember és aktív életet él, nem fog elhízni. Nyilván nem arra gondolok, hogy több ezer plusz kalóriát betolok, csak mert ma mozogtam 4 órát. De hogy működik ez pontosan? Néha úgy megennék egyszerre egy tábla csokit, pl.pont most is. Reggel edzettem másfél órát, de ebben a bemelegítés és a nyújtás is benne volt, 45 perc súlyzós, 30 perc HIIT. Ez gondolom még csak meg sem közelíti ezt a "rengeteg mozgás" kategóriát, amiről ilyenkor beszélnek, pedig én elfáradtam tőle.
2021. nov. 23. 16:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Hát én pl napi 5000 kalóriát megeszek akkor sem hizok,napi 30 percet biciklizek, úgyhogy ez inkább genetikai múlik.


De egy óra biciklizessel kb 500kcal-t elégetsz(súly-magasságtól függ), ami fedez pl egy tábla csokit.

2021. nov. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Én amikor heti 4* futottam 15 km-ert ,akkor is képes voltam hízni. Mindig van az a kajamennyiség ,meg az ember hajlamos optimistán saccolni mennyi kalóriát égetett el a sporttal (túlbecsülni) . Amúgy a genetika is számít,jól mondja az előző, erre a kérdésre sneki nem fog neked tudni egzakt választ adni.

45 perc súlyzós és 30 perc hit edzés mellett ha rendszeres, nyugodtan betolnék egy tábla csokit ha szeretném ( mondjuk 2 hetente egyszer)

2021. nov. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Olyan a munkám, hogy napi 8 órát gyaloglok, lépcsőzök, cipekedek. Kb. 17 km naponta, 40 emelet, és 37ezer lépés naponta. Így nagyjából mindent ehetek, de fogyni nem tudok egy dekát se.
2021. nov. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Én heti 4x edzek, igaz nem eszek sokat, de amit megkívánok, azt megeszem. Egy dekát nem hízok sosem. Fullon pörög a hasazás, súlyzózás, kardió
2021. nov. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Attól függ, mi számít annak, amit megkívánsz. Természetesen minél többet mozogsz, annál többet ehetsz, de nyilván nem úgy, hogy rágondolsz, hogy de jó lenne most egy süti és betolsz egy tálcával, vagy minden nap hambi ebédre.
2021. nov. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
#5 Megehet minden nap egy hamburgert... ha belefer a keretébe...bármit ehet nincs olyan hogy valami jobban hizlal...
2021. nov. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Mi számít "rengeteg" mozgásnak?"

Az, ha az evésre fordított idő helyett is mozogsz.

2021. nov. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Olvass utána a firmicutes baktériumnak. Egészseges táplálkozással minimális mozgás is eleg a fogyáshoz😉
2021. nov. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A rengeteg mozgás pl. az, ha nem egész nap ülsz, és mellette sportolsz, hanem egész nap mozogsz.
2021. nov. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az is fontos, hogy ne egyél indokolatlanul sokat.
2021. nov. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!