Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem vagyok...

Mit csináljak, ha nem vagyok elég intelligens a fogyókúrához?

Figyelt kérdés

Adva van a napi kalóriakeret és hogy sportoljak, és nem tudom megvalósítani, miközben tisztában vagyok azzal, hogy valószínűleg ezek a korlátok csak a fejemben vannak.

De....

Edzőterembe nem akarok menni hogy kiröhögjenek

Futni nem futhatok mert nem vagyok elég vékony hozzá

Gyorsgyalogolni nem akarok mert utálom ha néznek és bámulnak

Otthon táncolni nincs kitartásom


A másik az étel

Nem bírok egészséges ételeket kitalálni

Volt már régebben hogy étrendet találtam ki magamnak, de nem vettem figyelembe, hogy mitől érzi jól magát ténylegesen a testem, és megbukott az étrend. Egy étrendet szerintem nem lehet anélkül tervezni, hogy mi az, ami az ismerős jó érzést kelti a testedben. S hogyan tervezhetném meg a teljesen új ételekkel, ha nem ismerem azok hatását?


Ha a kalóriakeretet be is tudom tartani, éhes vagyok/leszek/maradok, mert valszeg olyanokat eszek, amik nem laktatnak



2021. szept. 28. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Kifogásokon kívül valami más esetleg?

Kezdd el és csináld. Olyan nincs, hogy nem lehet megoldani sem a diétát, sem a sportot. Ne akarj egyszerre mindent, kis lépésekkel, de kezdj hozzá.

2021. szept. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát már rengetegszer belekezdtem és néha volt sikerélményem, de folyamatosan nem tudtam csinálni
2021. szept. 28. 21:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
De ha elkezded, az már jó. Mondom, ne a világot akard megváltani egy hét alatt. De ha egy kicsit is mozogsz és nem eszed meg a második szelet kenyeret, azzal már megtetted az első lépést.
2021. szept. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Oké. Akkor is butának érzem magam ehhez.
2021. szept. 28. 22:01
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hozzá okosnak lenni. Hidd el, a tudatos táplálkozás nem agysebészet, főleg kezdő szinten. Arra egy gyerek is oda tudna figyelni, hogy ne egyen édességet, ne zabálja magát pukkadásig és ne cukros löttyökkel fedezze a folyadékbevitelt. Nem kell azonnal teljesen felforgatni az étrendedet, fokozatosan szokj hozzá a dolgokhoz.

De többet nem írok már, hagyom a többieket is érvényesülni :)

2021. szept. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De írhatsz nyugodtan.

Nem iszom cukros löttyöket.

De az megnyugtató, hogy azt írod, nem agysebészet :)

2021. szept. 28. 22:41
 7/12 A kérdező kommentje:
Viszont nem szeretnék fokozatosságot, mert eredményt szeretnék már. Ha most heteket várok arra hogy mittomén bevezessem a tonhalat - most mondtam valamit - az étrendembe, akkor elég későn fognak jönni az eredmények. Biztos van köztes megoldás.
2021. szept. 28. 22:43
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy szakembert. Vagy írass magadnak táplálkozási naplót táplálkozási tanácsadóval (pl. instagramon Tóth Tímea, Ujvári Dóri stb akik képzettek és tele vannak sikertörténetekkel), vagy keress dietetikust (pl. Antal Emese, Frányó Eszter a neten / valaki az eü ellátásban), vagy keress fel egy személyi edzőt. Segítenek, kontrollálnak, motviálnak
2021. szept. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem intelligencia kérdése. Te az akaraterőre gondolsz szerintem. Abból valakinek több van, valakinek kevesebb. Az a cél lebegjen előtted hogy mi lesz majd az eredmény. Megdicsérnek majd az emberek, beleférsz a régi vagy új karcsú ruhákba, jobb közérzet és egészségügyi állapot. Lehet hogy megindulni nehézkés mert elkényelmesednek az emberek és beleszoknak a rosszba. Senki se szereti a változást. De néha muszáj, a saját érdekedben. Szóval apró lépésekben és menni fog.
2021. szept. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
a youTube tele van diétás receptekkel és mozgási, életviteli tanácsokkal.
2021. szept. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!