Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem fogyokurazom, csak edzek...

Nem fogyokurazom, csak edzek felmaratonra, megis "fogyok"?

Figyelt kérdés

Fogyokura miatt kezdtem futni, egy ideig fogytam is tole eleg jol. Kilokra gondolok. Oda is figyeltem jobban, hogy kevesebb kalotiat vigyek be. Aztan megalltam a fogyasban. Megint csak Kilokra gondolok. Nem mozdul lejjebb a sulyom. Joforman nem is figyelek oda az etkezesre. Tobbektol kapom Meg, hogy fogytal? De en is eszrevettem, hogy mar kisebb ing is eleg lenne, varnom kell gumit a gatyamba, mert lecsuszik, stb. Mintha tukorbe nezve is picit vekonyodtam volna, de kilok nem mentek le.

Felmaratonra edzek mar 18. Hete(most lesz a verseny szombaton) az edzesprogram eleg kemeny volt, dombos-szeles videken lakom, igy az Meg ratett egy lapattal. Talan a zsirbol fogyok, kozben azok az izmaim fejlodnek, amik a futashoz kellene? Olvastam, hogy az izom nehezebb, mint a zsir. Lehet, hogy azert nem fogytam kilokra, mert atalakult a zsir, de kozbe vekonyodtam? Na messze vagyok Meg attol az alaktol, amit akarok, Meg par centi...1-2 ruhameretet akarok fogyni. Kilora 10kilo korul van rajtam plusz, de siman elegedett lenne, ha nem a merleg, ha nem a tukor szerint lennek kb annyi.

Szoval elkepzelheto ugy fogynom futastol, hogy nem fogyozom, s a merleg se mozdul?

Le lehet igy fogyni idealis testalkatra? Na persze ido nem szamit.


2021. szept. 28. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsit kusza a leírás, az ékezet nélküliség se segít.

Az utolsó két mondatra: elképzelhető és lehet.


Tehát lehetséges sporttal (pl a futás) az, hogy nem változik a testsúlyod, de közben izmot építesz és zsírt adsz le. Ehhez mindneképp kell a megfelelő fehérje-bevitel is, különben nem épül izom. Ha viszont a futás miatt többet eszel mint korábban akkor az sima súlytartás.

Amit tudsz csinálni kontrollálásban hogy mérsz körméreteket pl kéthetente vagy havonta. És igaz amit írtál, hogy az izom nehezebb. Tehát egy kiló izom sokkal kisebb térfogatra mint egy kiló zsír. Tehát ha egy kiló zsír lemegy és egy kiló izom feljön (sarkítva), akkor a körméret biztosan csökkenni fog.

Ha viszont azt tapasztalod/tapasztaltad hogy a körméret nem csökken/ ruhaméret egyáltlaán nem változik kkor nem vesztesz zsírt, egyszerűen súlyt tartasz. Vagy ami rosszabb, hogy izmot vesztesz és zsírt szedsz fel (ez főleg akkor ha nem megfelelő a kajálás)



Egy ideig ez működik. Viszont ahogy az ember egyre kisebb (tömegre), egyre kevesebb kalóriára van szüksége. Tehát ugyanannyi futás és ugyanannyi evés mellett meg fog állni. Ez sokmindentől fog függni hogy hol. Ha olyankor nem változtatsz akkor annyi aktivitás mellett súlyt fogsz tartani és nem fogsz izmot felszedni

2021. szept. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%

Ha hirtelen növeled az edzés mennyiségét, kell egy idő, míg a szervezeted hozzaszokik, ilyenkor fogysz. Aztán mostanra már kitapasztaltad, mennyit kell enned ennyi mozgáshoz, így megallt a dolog. És tényleg igaz az is, hogy izmot építettél, ami nehezebb, mint ugyanannyi térfogat zsír.

Én is jártam így, mikor elkezdtem heti 5-6x edzeni az addigi 3 alkalom után és kb másfél hónap után megallt a fogyás, azóta sem fogytam.

2021. szept. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
elégetsz sok kalóriát
2021. szept. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A futással nem fogsz kilószámra izmot felpakolni (ha nő vagy, akkor még rendszeres kemény súlyzós edzéssel is csak nehézkesen), szóval nem itt lesz a bibi. Ha a súly nem változik, akkor az a te eseteben nem azért van, mert kevesebb a zsír, de több az izom. Egyébként a zsír nem alakul át, hanem eltűnik (tulajdonképpen kilélegzed, ami "elég"), a helyére lehet izmot pakolni, pl. súlyzós edzéssel.
2021. szept. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg fejlődik az izomzatod, mellette megy le zsír.

Ezt a hülyeséget meg el kell felejteni, az izom NEM nehezebb mint a zsír, csak más a térfogatuk. És a zsír nem alakul izommá.

2021. szept. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ugy latom elternek a velemenyeket... Hat vhogy vmi fogyott belolem, az biztos, mert kicsit vekonyabb lettem. Most lemertem magam, igy majd ehhez viszonyitok legkozelebb, ha eszreveszem, hogy kisebb lettem itt-ott. A labam szerintem izmosodott, azon latszik es erzik is, fogasra is kemenyebb. Folso testre persze hogy nem izmosodtam, mivel arra nem gyurtam. Csak vekonyodtam a fogyas utan is. Most telire abbahagyom a hosszutavu futas, valoszinu sokat futok a futopadomon foleg sprintes edzest tartva es megprobalom ravenni magam a konnyu sulyzos edzesre.
2021. szept. 30. 12:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A helyzet hogy olyanok a mondataid hogy konkrétan nem értem hogy miről szól. Sajnálom
2021. szept. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!