Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vendégségben diéta?

Vendégségben diéta?

Figyelt kérdés
Vendégségben megyek, de úgy, hogy lehetne ezt megoldani. Bűntudatom van ha eszek (járok pszichológushoz, ilyen válaszokat nem kérek), szóval nem szívesen ennék abból amivel megkínálnak, de vissza utasítani bunkóság. Mit csináljak? Mint már írtam, bűntudatom van ha eszek, szóval a 'Tarts csalónapot' válaszok sem segítenek. Viszont ha bárki valami hasznos választ tud adni, azt nagyon megköszönöm.

2021. aug. 26. 20:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
49%
Találj ki valamit, hogy otthon már ettél ezt meg azt.. vagy mondd azt, hogy kicsit hányingered van és kérj egy pohár vízet.
2021. aug. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
79%

Miért kell takargatni ezt a betegséget és hazudozni és kifogásokat gyártani mindenkinek mindenre? Ez is ugyanolyan, mint más betegség. Aki képtelen arra, hogy együtt érezzen veled, az így járt, az az ő problémája. Te egy beteg ember vagy, vállald fel, ők pedig fogadják ezt el. Nem értem a leszavazásokat. Mit kell azon szégyellni, hogy beteg vagy? Jársz orvoshoz, tehát ráléptél a gyógyulás útjára.


Egyébként pedig kérdező, úgy soha nem fogsz meggyógyulni, ha örökösen hazudozol ezzel kapcsolatban mindenkinek, szégyelled és nem ismered be, hogy te egy beteg ember vagy őszintén. A gyógyulás első számú aspektusa, hogy elismered, hogy beteg vagy és mindent elkövetsz azért, hogy meggyógyulj, nem szégyelled, hogy beteg vagy.


2-es válaszoló voltam

2021. aug. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
58%
Én nem értem a válaszolók felét: mért támogatjátok gondolkodás nélkül abban, hogy hogy vigye saját gyors tempóban a halálos alultápláltság felé? Nem az a cél, hogy ne egyen, hanem hogy egyen.
2021. aug. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagyok anorexiás ugyan, de mas eveszavarban szenvedek, gyógyulófélben lévő túlevő vagyok, életmódot váltottam, és ehhez a rokonságnak, barátoknak is hozzá kellett szokniuk. Mindenkinek őszintén elmondtam, mi a bajom, 40 kiló felesleget kell lenyomnom magamról, legyenek szívesek nem akadalyozni ebben a tukmálással, az én szám, azt viszek be rajta amit én jónak érzek. Meglepődtem, mennyien fogadták meg szépen, nem is piszkáltak. Ha hazudozok, hogy nem vagyok éhes stb, akkor azt hiszik, hogy csak noszogatni kell és fognak is. Nekem tehát az vált be, hogy nyílt kártyakkal játszom. Nem várom el, hogy diétás menüvel készüljenek, mégis van, akinek eszébe jut, és egészséges dolgokat tesz miattam az asztalra. Köszönöm nekik.
2021. aug. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
30%

Hívd meg a vendégeket te hozzád, és akkor azt adsz nekik, ami neked is jó.


Mondd, hogy nem akarod leterhelni őket, nem mész ebédre/vacsorára, csak délután beszélgetni/egy kávéra/teára/cappucinóra.

2021. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
54%

13: azért nem azt mondjuk neki szimplán hogy egyen, mert ez nem ilyen egyszerű. van egy mentális betegsége, amit kezelnek is - ezért jár pszichológushoz. Csakhogy ez egy hosszabb folyamat, amíg mentálisan annyira egészséges lesz, hogy nugodtan tudjon enni, pláne mások előtt, és nem lehet annyival megoldani, hogy "Egyél." Ez kb annyira lenne hatásos, mintha egy gyomorrontásosnak azt mondanád, hogy ne hányjon. Idővel elmúlik, a probléma, ha megfelelően kezelik, de jelenleg még nem tart ott, még ha dolgozik is rajta (és dolgozik, mert belátja, hogy probléma van, és jár pszichológushoz)


12es: én megértem hogy nem akar beszélni erről. Egyrészt nem tudjuk, hoygy kihez megy vendégségbe, mennyire állnak közel. Így nem biztos hogy ki szeretné tergetni a magán és egészségügyi életét. Ráadásul sokan nem értik, hogy az étkezési zavarok mekkora problémát jelentenek, hogy ez tényleg betegség, és elintézik annyival mint itt is több válaszoló, hogy "Egyél." mintha ennyivel le lehetne győzni ezt a betegséget. Persze egy ideális világban nem nyaggatnák azzal, hogy egyen, ha elmondja hogy milyen problémája van, de sajna ez nem mindig ilyen egyszerű.


Kérdező, szerintem nem szabad ilyenkor bezárkózni, csak egy kicsit vastagabb bőrt növeszteni. Menj el, és igen, lehet hogy egy ideig nyaggatni fognak, de mond azt hogy nem kívánod most a kaját/otthon ettél. Ha ebéd van ahol amúgy is ennél, vegyél magadnak nagyon kis adagot, amivel még nagyjából biztonságban érzed magad. Ha nem érzed kényelmesnek hogy beszélj erről, akkor ne tedd.

2021. aug. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok vele, 16-os, hogy beteg, de ez önmagában attól, hogy elmegy a pszichológushoz, még nem oldódik meg. Saját magát tudja aktív cselekvéssel meggyógyítani, és egy ilyen alkalom, mint egy vendégség (de csak akkor, ha ahhoz a kompániához kedve van) kifejezetten egy kihívás, egy kiváló lehetőség az előrelépésre, a komfortzónája nem utálatos átlépésére. Jó társaságban jól érzi magát, nem az étkezésre koncentrál, az csak mellékes. Én nem mondtam, hogy sokat egyen, azt mondtam, hogy annyit egyen, amennyi jólesik, lelkiismeret-furdalás nélkül, és ebben a társaság csak hasznára válhat.
2021. aug. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

13. Senki nem támogatja, de ez nem annyira egyszerű. Végső soron az ő döntése.

Itt mi csak az ő kérdésére tudunk választ adni. Az pedig, hogy nem akar beszélni a betegségéről teljesen természetes. Nem mindenki vágyik szánakozó tekintetekre. Olyanokkal én sem szeretek beszélgetni a betegségeimről, nehézségeimről stb, akik személyesen ismernek de nem állnak úgy igazán közel hozzám. Túl személyes. Talán a kêrdező is ezt érzi.

2021. aug. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!