Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen hibakat kovettetek el...

Milyen hibakat kovettetek el fogyokuranal?

Figyelt kérdés
En most jottem ra hogy a saccra megallapitott mennyisegeim teljesen tevesek. Vettem konyhai merleget es kiderult h ami hus szelet nekem olyan 15 dkg volt saccra, az valojaban 25-30 dkg … mindenkinek javaslom a mericskelest, en tok tevuton jartam 🤣

2021. aug. 19. 16:42
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

9. Es azota is szamolod a kaloriakat vagy mar nem? Ezzel tenyleg vigyazni kell, hogy at ne csapjon eves zavarba.

Nekem még az a bajom, hogy tarsasagban nem ertik meg…”jaaajj egyel mar, ennyitol nem lesz bajod “ stb szovegek. En meg raadasul paleozom is es ugy fogyizok. En is lemondok neha programokat…legkozelebbi barataim is ugy csinalnak, mintha valami urleny lennek.

2021. aug. 19. 18:23
 12/23 anonim ***** válasza:
85%
#11. Isten mentsen a számolgatástól. Igyekszem sehol nem nézni a számokat, bár nyilván törekszem az egészségesebb opciókra. És rá kellett jönnöm, hogy igenis semmi bajom nem lesz, ha néha becsúszik egy "rosszabb" kaja, egy barátokkal töltött este számomra többet ér.
2021. aug. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nekem szinte zökkenőmentesen sikerült leadnom 35kg-ot 8 hónap alatt és már nincs rajtam felesleg.


Talán, ami hiba volt az az, hogy az első 2 hónapban nem számoltam kalóriát, illetve makrókat és úgy fogytam. Utánaolvasgattam később , és a kalóriaszámlálást találtam a legmegfelelőbbnek, ezért 2 hónap után számoltam a kalóriákat is, és kiderült, hogy abban a 2 hónapban kb. 1400 kalóriákat ettem, ami rettentően kevés volt. Megoldást kellett találnom, emiatt felvittem kb. 1600-1700-ra, ami már egy fokkal jobb lett.


Tehát ezzel a 1600-1700 kalóriával sikerült belőnöm az egészséges szint felső határát (heti -1kg), illetve a makrókra is nagyon figyeltem. (max 1,5-2g/ttskg szénhidrát mellé minimum 1.6g/ttskg fehérje, bár hozzáteszem, hogy a kalóriaszámlálás elején sík hülye voltam a makrókhoz és alig figyeltem rájuk, csak annyit tudtam, hogy fehérje kell és kész :D)


Mára már ott tartok, hogy június és július szintentartással telt, ami 2000-2200 kalóriát jelentett, mert nem akartam egyből belevágni hirtelen a "tömegelésbe". Most augusztustól pedig úgy tűnik, hogy sikerült jól belőnöm a kalóriát a hízáshoz, ami pedig 2300-2400 kalóriát jelent nálam.

Makrókat tekintve pedig 4g/ttskg szénhidrát, több, mint 2g/ttskg fehérje, illetve ~0.8g/ttskg zsír.

(eddig fél kg jött fel 2 hét alatt, ami nagyon jónak mondható ha izmot szeretnék építeni)


Összességében örülök, hogy így alakultak a dolgok a kalóriákkal. Szerintem sikerült úgy ahogy helyrehoznom a kezdeti nehézségeket, és ez a 2400 kalória már egész jónak mondható.

Ja és, ezek mellett heti 4x edzek alsó-felsőtest felosztásban.

2021. aug. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok. Heti 4-5x 45 perc mozgás, kb 300 kalória elégetéssel. 1800 kalóriát eszem átlagban. 17 kiló ment le eddig, még 20 hátra van.
2021. aug. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 nagy tévedésem volt.

Az egyik , hogy mindenkitől azt hallottam évekig , hogy csak koplalva lehet lefogyni, egyek nagyon keveset. Sajnos hallgattam rájuk, de az ilyet nem lehet sokáig kibírni, ezért nem tudtam x idő után betartani, így sokat jojózott a súlyom az évek alatt, míg egy idő itán annyira tönkrement az anyagcserém, és sima energiabevitel csökkentéssel, és egészségesebb étrenddel már nem is tudtam fogyni. A másik pedig az amikor az orvosra hallgattam aki szintén éhezős diétát írt elő+ azt mondta 160g ch kötelezően kell. Mindkettő nagy baromság:), most már tudom.

Egyiket sem követem, segítséggel de végül megtaláltam a saját utamat a táplálkozásban, így lényegében már le tudtam fogyni koplalás, és több szénhidrát felesleges erőltetése nélkül.

2021. aug. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként Kérdező, ez egy nagyon hasznos topic azoknak, akik még mindig ezeket a rossz dolgokat követik el, újra és újra, belelökve magukat az evés-, és testképzavarba.

#1, #14 voltam.

2021. aug. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

15. Es vegul mi valt be neked?

16. Igen 🤩 Nagyon orulok, hogy ilyen tok jo es oszinte valaszok jottek toletek es hogy lehet tanulni egymas es a sajat hibainkbol is.

2021. aug. 19. 21:31
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

15. Vagyok. Még ami hiba, ha valaki fogyni akar, és én elkövettem, pl az, hogy mindig komplett tiltólistákkal próbálkoztam, amit szintén nem tudtam sokáig betartani, és rossz volt a hozzáállásom is, mert ha megszegtem a diétát, akkor magamba zuhantam, bűntudatom volt, bànatomban pedig ettem és feladtam az egészet.

Ez is egy olyan hiba amit szerintem sok fogyni vágyó elkövet ( nekem legalábbis több ismerősöm mesélt róla, hogy náluk is gyakran előfordult). Nem szabad semmit teljesen kitiltani az étrendből amit szeretsz, csak ha esetleg egészségtelen dolog akkor ritkábban enni, kisebb mennyiséget. Illetve ha megszeged a diétád, akkor se szabad feladni. :)

De ezekből a hibákból is tanultam, és végül ezek is hozzásegítettek a sikeres fogyáshoz.

2021. aug. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

18. En is igy latom. Vagy ha valamit mindenkepp torolni kell az etrendbol, akkor kell valami alternativa helyette, de olyan ami kielegito, hogy ne sovarogjon az ember.

Nekem fejben is teljesen at kellett programozodnom es sokat segített, amikor rajottem, hogy a sok gyorskaja meg cukros kajak (nutella es tarsai…) fuggoseget okoznak es azert sovarog az ember es nem azert mert rossz uton jar. En azt hittem, hogy talan erzelmileg megsem jo idopontban kezdtem el, mert annyira lekuzdhetetlenul tudtam epekedni kajak utan. Nagy segítseg volt a tudat h ez a fugges idovel elmulik es aztan tenyleg elmult a craving. Valahogy mar ki is zarja az agyam a cukros dolgokat pl. Pedig azota is lattam nutellat a boltban, ott volt elottem es megsem vettem. Regebben meg nemhogy megvettem, de megettem egy uveggel ketszerre. De volt h egyszerre. Jegkremmel ugyanez. Mar nem is erzek vagyat sem h a fagyaszto pultoknal olalkodjak 😀 Ez szamomra elkepzelhetetlen lett volna.

Nekem ami még bevalt h nagyon szigoru tervet talaltam ki, arra gondoltam h nem eleg a paleo, hanem legyen nyers paleo. Persze beletort a bicskam es szidtam magam, aztan leesett h uristen, hat meg igy is tokeletes mert a paleot viszont full betartom, csak a nyers paleot nem sikerult. Szoval szerintem jobb mondjuk heti 5 edzest kituzni es ha “csak” heti 3 jon ossze, az is tok jo. Ugyanígy a kaloriaknal is erdemes lehet alacsonyabb limit es ha azt megszegjuk, meg mindig sínen vagyunk.

2021. aug. 19. 21:55
 20/23 A kérdező kommentje:

Ja es 15-osre reagalva még, ha egy nap tuleves van, akkor sem kell kiborulni, mert lehet korrigalni. En sem tudtam csomo ideig, hogy igazabol a heti osszesites szamit. Tehat ha ma tobbet ettem, akkor annyival ehetek kevesebbet holnap. Van is a zig-zag dieta:


[link]

2021. aug. 19. 21:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!